Sol Reklam
Sağ Reklam

Discord.js v12 Son Durum Ne ? - Discord.js Nedir ?

Rona

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Discord.js yenilikler
Önceden bu sürüm deneme iken artık resmi olarak çıkışını yapmıştır.
Şimdi bazılarının aklında şöyle bir soru oluşacak
Discord.js de neyin nesi ?
haber1.jpg

Gelin o zaman size biraz bilgi vereyim.
Discord için geliştirilmiş bir javascript tabanlı bot geliştirme yarayan bir dildir.
Resmi web sitesi için tıkla
Discord.js, Discord API ile basit bir şekilde etkileşime girmenizi sağlayan iyi bir node.js modülü'dür. Discord.js diğer kütüphanelerinin çoğundan çok daha nesne yönelimli bir yaklaşım gerektirir ve botunuz'un kodunu önemli ölçüde düzenli ve kolay anlaşılır hale getirir.

Kullanılabilirlik ve performans Discord.js'nin temel odak noktalarıdır ve Discord API'sının neredeyse 100%'üne sahiptir. API'ye ulaştıktan kısa bir süre sonra yeni Discord özelliklerini alır.
Discord API de ne ?
eJwVyksOwiAQANC7sJfp8Ke7Lt15A0MoUpJWGmZcGe-ubl_eW7zGLmaxMZ80A6yNch-rJO4j1SJr73Uv6Wwkcz8gMae8HeXJBOjC5NEap42dokUX_4SotI8GVfBaYYDldr3n3y_jomRtD_H5ArCeI9g.zGz1JSL-9DXgpkX_SkmMDM8NWGg.gif

Discord’a bir uygulama(bot) yaparak diğer servisler ve platformlarla çok derin entegrasyonların ve olasılıkların önünü açar. Daha fazla bilgi için buraya tıkla
Peki ya neden Discord.js ?
Discord.js nesne odaklıdır, hızlı ve verimlidir, özellik bakımından zengindir,esnektir ve 100% söz temellidir. Hmm bunlar yetmedi'mi? o zaman gel birde istatistiklere göz atalım; an itibari ile 4.928.297 indirmeye, 5.146 yıldıza ve 100 katılımcıya sahiptir ki, bu gün git-gide büyüyor.
Şimdi gelelim önemli konuya
Discord.js v12 sürümü neler geldi ? - Neler değişti ?
İlk olarak embeds mesajdan bahsedeyim eskiden kullandığımız
const embed = new Discord.RichEmbed()
Kod bu
const embed = new Discord.MessageEmbed()
Şekilde değiştirildi.
message.author[/FONT].avatarURL({ dynamic: true, format: 'png', size: 1024 })[FONT=Tahoma][SIZE=15px]
Artık bu şekilde avatar'ın boyutunu, formatını ve dinamikliğini açıp veya kapa biliriz, formatlar: gif,jpg,png,webp
addField komutu dahada geliştirildi

Önceden;
.addField("• Sahip Komutular", `\`${p}durum\`, \`${p}oynuyor\`, \`${p}eval\``)
Şimdi;
.addFields({ name: 'Metin', value: 'MC-TR' },{ name: '\u200B', value: '\u200B' },{ name: 'Üst satır', value: 'Alt satır', inline: true })

Daha fazla bilgi için buraya bir sorun veya aklınıza takılan bir sorun olur ise bana discord üzerinden ulaşınız.
Discord: Eliyev#4149

Ekler

• 1583159196728.png
    1583159196728.png
    75,4 KB · Görünt.: 153
  • 1583163735156.png
    1583163735156.png
    2,8 KB · Görünt.: 139
  • 1583163786560.png
    1583163786560.png
    3 KB · Görünt.: 138

xCrawet

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

iCannK#7690

Elmaslar
65
Puanlar
3.955
Minecraft
iCannK
Güzel konu olmuş, başarılar.

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Sonda belirttiğin fileds kısmı önceden de bir şekilde yapılıyordu, fields ı array biçiminde yazarsanız olur

Rona

Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku

nightfirex

Örümcek Hoşt!

Discord:

☆ Can#8830

Elmaslar
104
Puanlar
9.485
Discord botumu güncelemem lazım :(

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi

Rona

Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Aslında gerekmiyor, stabilse durmasında fayda var hatta. Yeni gelen bir özellik yok, sadece bazı şeyler kolaylaştırıldı
Modülü yenilemezse doğru buna katılıyorum fakat, yeni özelikler geldi hatta benim sevdiklerimden biri avatar.

nightfirex

Örümcek Hoşt!

Discord:

☆ Can#8830

Elmaslar
104
Puanlar
9.485
S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Modülü yenilemezse doğru buna katılıyorum fakat, yeni özelikler geldi hatta benim sevdiklerimden biri avatar.
JS bilgisi ile zaten yapabiliyorsunuz ki discord api bilmeyenler için bu özelliğin api sini bile yapmışlardı. Tabii js bilmeden d.js yazıyorsanız diyecek bir şeyim yok, ki sadece kodlarım 2 satır azalacak diye tüm kodları değiştirmek çok saçma bir şey olur

sh6ke

Guard of the Silence

Discord:

stqson#1224

Elmaslar
129
Puanlar
6.595
Yer
İstanbul
Konu yararlı ve bilmediğim kavramlarıda konuda görüp öğrendiğim için gerçektende çok sevdim. Başarılarının devamını dilerim.​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu güne kadar şu bahsettiğin olay hakkında en ufak bir bilgim yoktu. Neyse ki sen böyle bir konu hazırlamışsın ki az çok bilgi sahibi oldum.

Aronshire

Das Leben ist zu kurz, du solltest es genießen

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
İyice discord.js çok kötü bir duruma geldi. Alışılmış algoritmaları değiştirmeleri çok kötü olmuş. Birkaç şeyde ben ekliyim.

client.login yerine client.loginWithToken
.find ve .get yerine .cache.find ve .cache.get
kullanacağız.

Bu değişiklikler olmadan önceki versiyou kullanmak için npm i [email protected] yazarak önceki versiyonu indirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için resmi sayfasına bakabilirsiniz. Gitmek için Bana Tıkla!

Rona

Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Gayet faydalı bir konu, güzel anlatım :alkis:
Teşekkürler.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu güne kadar şu bahsettiğin olay hakkında en ufak bir bilgim yoktu. Neyse ki sen böyle bir konu hazırlamışsın ki az çok bilgi sahibi oldum.
Ne demek şefim, zira biz bu konulardan bahsetmeyeceğiz de kim bahsedecek

İyice discord.js çok kötü bir duruma geldi. Alışılmış algoritmaları değiştirmeleri çok kötü olmuş. Birkaç şeyde ben ekliyim.

client.login yerine client.loginWithToken
.find ve .get yerine .cache.find ve .cache.get
kullanacağız.

Bu değişiklikler olmadan önceki versiyou kullanmak için npm i [email protected] yazarak önceki versiyonu indirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için resmi sayfasına bakabilirsiniz. Gitmek için Bana Tıkla!
O konuda bende katılıyorum.

Konu yararlı ve bilmediğim kavramlarıda konuda görüp öğrendiğim için gerçektende çok sevdim. Başarılarının devamını dilerim.​
Değerli yorumun için çok teşekkürler.

voîd?dev

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

zen#3445

Elmaslar
141
Puanlar
2.320
Yer
"Web Yazılım"
Minecraft
KrakenTR
Açıkçası konuyu okumaya üşeniyor insanlar keşke fontu biraz daha büyük yapsaydınız.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı