Sol Reklam
Sağ Reklam

Discord Güncellemesi - Bug Hunter Rozeti Güncellemesi

lildmr

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

ozanlands#7777

Elmaslar
677
Puanlar
8.160
Minecraft
dayioglu
0D8FDBDC-96F9-48EE-A912-7CBB3743D283.jpeg

Discord Güncellemesi Bug Hunter Rozeti Düzenlendi
Merhaba değerli Minecraft Türkiye okurları, bildiğiniz gibi çoğumuz aktif olarak Discord kullanıyoruz ve gerçekten sloganındaki gibi Skype v TS gibi oyuncuların aktif olarak kullandığı haberleşme programlarını geçti ve neredeyse onları batağa sürükledi. Discord çoğu bakımdan diğer tüm oyuncuların haberleştiği programlardan bir tık önde, bunun başlıca sebepleri Discord'un sürekli güncellenmesi ve kendini yenilemesi. Bugün de Discord Bug Hunter rozeti güncellemesi hakkında konuşacağız. Discord ücretsiz oluşuyla ve kendi içerisinde birçok özelliğe sahip olduğundan birçok oyuncu Discord'u kullanmayı tercih ediyor ve Discord bu kadar kullanıcıya sahip olmayı avantaja çevirmeye çalışıyor diyebiliriz. Oyuncular Discord üzerinde hataları buluyor ve bu hataları Discord'a raporluyor, ve hatanın önemine göre Bug Hunter rozeti almaya hak kazanıyor. Geçtiğimiz günlerde Discord bu sisteme yenilik getirdi ve Bug Hunter'lık sistemi neredeyse artık bir yarışa dönüştü. Discord kullanıcıları sabah akşam hata arıyor diyebiliriz. Adeta birbirileriyle yarışa giriyorlar. En çok bu durumdan faydalanan ise Discord'un kendisi. Herkes hatasız bir uygulamada zaman geçirmek ister, bunu bilen Discord kendi keşfedemediği hataları kullanıcılarına bulduruyor ve onları bulduğu hatalara göre ödüllendiriyor. Discord'u çok sevenler haliyle o rozeti almayı kendilerine amaç belirliyorlar ve hata arıyorlar. Discord üzerinde çok büyük hatalar olmadığından dolayı benim bulduğum hata seçilmez diye düşünmeyin en küçük hataya bile XP veriyorlar diyebilirim. Değerli forum okurları isterseniz konumuzun en önemli kısımına geçelim.

8EE64C6E-A8C8-47C8-BC52-9FF5CAAF2BD8.jpeg

Bug Hunter Nedir?
Değerli Minecraft Türkiye okurları, konumun bu kısımında sizlere Bug Hunter rozetinin temel amacını ve rozetin nasıl kazanılacağını anlatacağım, eğer konuma bu rozeti kazanmak için girdiyseniz konumun bu kısımını gerçekten dikkatlice okumanız lazım. Discord ekibi gerçekten çalışıyor ve kendi platformlarını ilerletmek için elinden geleni yapıyor. Discord Nitro özelliğini de yaptıkları işe karşı bir bağış olarak görüyorlar şahsen ben geçen günlerde Nitro almıştım ve sırf Discord'u desteklemek için almıştım. Konumuza gelecek olursak, aşağıda tamamen rozeti size anlatacağım sonra güncellemeye geçeriz.

Discord Bug Hunter Rozeti Nedir?
Discord Bug Hunter rozeti, Discord'un hatalarını yakalayıp bildiren kişilere verilen rozettir. Bulduğunuz hatanın derecesine göre XP alırsınız ve belirli bir XP'de bu rozeti almaya hak kazanırsınız.

Discord Bug Hunter Rozetini Nasıl Talep Ederim?
Rozeti talep etmek çok kolay, bunun için birçok yol bulunuyor fakat en tercih edileni Discord sunucusu üzerinden raporda bulunmak. Sunucuya katıl bölümüne gelip Discord-Testers sunucusuna katılıyoruz. Oradan bulduğumuz hatayı rapor ediyoruz. Discord'un mevcut olduğu birçok işletim sistemindeki hataları oradan rapor edebilirsiniz.

7768DF5F-CAA9-4E37-AC27-A10BE13B7F72.jpeg

Discord Bug Hunter Güncellemesi
Değerli Minecraft Türkiye okurları, konumuzun asıl kısımına gelmiş bulunuyoruz. Discord geçtiğimiz günlerde Bug Hunter rozeti üzerinde güncelleme yaptı. Güncellemenin detaylarını konumun bu kısımında paylaşacağım.

• XP sistemi kaldırılacak, yeni roller ve gereksinimler eklenecek.
  • 2020 yılı başlamadan eski Bug raporları kaldırılacak.
  • Gelen geri dönüşlere göre birçok özellik daha getirilecek
Discord yetkilisi olan quikblend geçtiğimiz günlerde Discord'a yeni gelen güncelleme hakkında bir makale yayınladı. Yayınladıkları makalede 2020 yılı gelmeden Bug Hunter sisteminde bir değişiklik yaptıklarından bahsettiler.

Bug Hunter Dereceleri ve Derece Hakkında
Değerli Minecraft Türkiye okurları, konumun bu kısımında yeni gelecek olan Bug Hunter sisteminin özellikleri hakkında konuşacağız. Discord Bug Hunter için rütbeler ayarlamaya başladı ve bu rütbeler "Tier" olarak geçiyor. Dilimizde seviye olarak çevirebiliriz.
  • Seviye 1 - Hiçbir rol verilmiyor.
  • Seviye 2 - Bug Hunter rolü veriliyor.
  • Seviye 3 - Bug Squasher rolü veriliyor.
  • Seviye 4 - Bug Tracker rolü veriliyor.
  • Seviye 5 - Bug Terminatör rolü veriliyor.
Sınırlı Sayıdaki Roller
  • Fehlerjager
  • Snow Hunter
  • Shiny Hunter
  • Hacker Bug
421A878C-4C93-4845-9837-1FB3E3A96137.jpeg

Değerli forum okurları, yukarıda kısaca sistemi anlatan bir fotoğraf bulunuyor. Güncellemeyle gelen diğer büyük özellik ise Gold Bug Hunter rozeti, seviye 5'e gelen yani Bug Terminator olan kişiler altın Bug Hunter rozetini almaya hak kazanacak.

3ADDB41F-01B7-43C9-AC85-5CA019BEB67E.jpeg

Değerli Minecraft Türkiye okurları, konum buraya kadardı umarım size güzel bir tanıtım yapmışımdır.

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Discord bile hızlı gelişiyor..

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Cidden bu konuyu yazmasaydın şu madalyalar en ufak haberim bile olmayacaktı. Bu arada her zaman olduğu gibi başarılı bir konu olmuş :))

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.818
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
aydinoglu-32_1469644.gif

Hadi bakalım bekliyoruz discord amca göstert bize marifetlerini​

EnesAktas

Çıktığın yerden, ben iniyordum.
Elmaslar
723
Puanlar
6.075
Yer
İstanbul
Minecraft
Wolpenax
Öhm öhm alma çabaları............

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı