Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Discord Ekip & Public Sunucu Rehberi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
wp4462546.jpg

Discord Topluluk Sunucu Rehberi

Merhaba, uzun bir aradan sonra ilk konumu açıyorum. Bugün sizlere public sunucu yani topluluk sunucusu rehberi hazırladım, umarım beğenirsiniz ve bu bilgiler işinize yarar. Anlattıklarımı kendi tecrübelerim olarak size anlattım eğer ki başka bir fikriniz veya tavsiyeniz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Hazırsanız konumuza geçelim.

Public & Ekip Sunucuları: Public sunucular olarak bilinen topluluk sunucuları kurmak için ilk önce bir ekibinizin olması lazım. Tabii burada bahsedeceğim şeyler gözleri yukarılarda olanlar için. Aşağıda verdiğim şablon ile ekip sunucusu kurduktan sonra ekip sunucunuz için bir isim tagı (isim tagı uzun olmasa her zaman daha iyi olur) ve nitrolu arkadaşlar için bir etiket tagı (Örneğin; 0074) belirlemeniz gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra ekibinizi büyütmeniz ve ekibiniz için yetkili bulmanız gerekiyor. Benim tavsiyem 100 taglı olmadan public sunucu kurmamanız olacaktır.

VfhaR8.jpg

Biraz zaman geçti, yetkililerinizi buldunuz ve 120-130 taglınız var. Sesli sohbetlerde +30'dan aşağıya düşmüyorsunuz. Artık public sunucu kurmaya hazır hissediyorsunuz. O zaman sizinle sunucu açabilecek kapasitede güvenilir bir kaç ekip bulun ve bu ekiplerle hemen hemen aynı taglı ve sesli sayısında olun. Ekiplerde sizin gereksinimlerinizi karşılasın. Her şey tamam, sunucuyu kurdunuz botlarınızı yaptırdınız ve açılışta en az 120 ses gördünüz sayalım. Ses aktifliği bir Public sunucu için çok önemlidir. Ses aktifliği sayesinde birazdan vereceğim sitelerde öne çıkacaksınız ve ekibiniz öne çıkacak ve yavaş yavaş tanınmaya başladınız.

Ekibiniz tanınmaya başladıkça, düşman sunucular da ortaya çıkacaktır. Kimse kimsenin başarısından haz etmez. Sunucunuzu patlatmaya çalışacak bir çok sunucu size farklı oyunlar oynayabilir örneğin, bir link atıp bilgisayarınıza erişebilir ve sunucunuzun tacını bile elinizden alabilir. Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız ve sunucuda kimseye "Yönetici" yetkisi vermemeniz gerekiyor. Açıkça söylemek gerekirse Discord ortamında babanıza bile güvenmeyin her ne konuda olursa olsun.
wp2918084.png

Şimdi size bir kaç ufak tüyo verme zamanı geldi.

=> Şablon: İlk olarak ekip sunucunuz için bir şablon hediye etmek istiyorum. #1944 Şablon

=> Gerekli Platformlar: Ekibinizin ses aktifliği açısından tanınması amacıyla bu iki siteye sunucunuzu ekletmeniz gerekiyor"codesty.org & stalk.live". İlk olarak bu platformların botunu discord sunucunuza eklemeniz gerekiyor. Eğer ki bir yardıma ihtiyaç duyarsanız sitelerden platformların discord sunucularına gidip yardım alabilirsiniz.

=> Botlar: İlk olarak sunucunuza özel botlarınızın olması gerekiyor ve bu botların VDS'ler de 7&24 aktif tutulması gerekiyor. Glitch benzeri sitelerden kesinlikle bot yapmayın, botunuzun tokeni çalınabilir. Forumdaki firmaların konularına ve sitelerine bakarak kendinize uygun bir VDS alabilirsiniz. Benim tavsiyem kendinizin discord.js ile ilgili pek bir bilgisi yoksa Discord'da ki botçulara yaptırmanız bu botçu sizden belirli bir ücret talep edebilir eğer talep etmezse zaten o işte bir sıkıntı vardır.

=> Boost: Sunucunuzun URL'si ileride çok değerli olacak. Düşmanlarınız çıkarsa ki illaki çıkacak bu URL'yi hep almaya çalışacaklar. Bu yüzden her zaman sunucunuz 30 boost olmak ve bu 30 boostdan düşmemek zorunda. Bunun için de discord üzerinde boost satanlar var. Yasa dışı bir şey yapmıyorlar sadece discord nitrosunun son günü olan hesapları alıp son gün boost fiyatları ucuzluyor. Onlar sizden de bir ücret talep edecek. 30 Boosta en fazla 30TL vermenizi öneririm. Güvenilir birisi arıyorsanız Liester.#1944 ekleyebilirsiniz, yardımcı olabilirim.

Biraz daha uzatabilirim ama forumda pek fazla tutmayacağını düşünüyorum konunun. Devamını isterseniz konuyu beğenip, yorumlarda belirtebilirsiniz iyi günler dilerim.

Felox

PandaDevs > Tasarım & Eklenti Paketi <
Elmaslar
279
Puanlar
3.825
Yer
Tr
Minecraft
Felox
Güzel ve bilgilendirici bir konu olmuş , teşekkürler.

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX
Gerçekten hiç sıkılmadan merakla okudum. Fikirleriniz çok ilgimi çekti, elinize sağlık doğrusu. :evet:

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi

MineKnightFaction

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
5
Puanlar
135
Sade, öz ve detaylı bir anlatım olmuş. Bir de ücretsiz ^^

Zolqid

Do it today, or regret it tomorrow.
Emektar

Discord:

Zolqid#0573

Elmaslar
118
Puanlar
2.800
Discord İzni
Gerçekten hiç sıkılmadan merakla okudum. Fikirleriniz çok ilgimi çekti, elinize sağlık doğrusu. :evet:
Katılıyorum. Çok başarılı ve bilgilendirici bir konu olmuş. Bu bilgiler benim de işime yarayacak. ;)

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi

lwur

rabels oyun hizmetleri
Emekli

Discord:

lwurr

Elmaslar
628
Puanlar
7.285
Yer
Tekirdağ
Minecraft
lwurr
Detaylı bir anlatım gerçekten eline sağlık

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi

Todo

Just A Future Surgeon
Emektar

Discord:

Todo#1808

Elmaslar
193
Puanlar
14.160
Minecraft
GakkoshBEY
Detaylı ve bilgilendirici bir rehber olmuş. Teşekkür ederim.

Fusty

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
6
Puanlar
410
Gerçekten bilgilendirici bir konu olmuş. Başarılar!

Lotfy

Fantom Cemil

Discord:

Lotfy#0720

Elmaslar
66
Puanlar
2.125
Konu fazlasıyla detaylandırılmış ve bilgilendirici olmuş, elinize sağlık.

Aish

jelibon

Discord:

aish#1905

Elmaslar
299
Puanlar
3.255
Bilgilendirici konu olmuş eline sağlık bahsettiğin gibi discordda babana güvenme : p

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı