Sol Reklam
Sağ Reklam

Discord Botu Temizleme Problemim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Siyah.Inci

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Mr.Yargıç | ѕιуαн ι̇η¢ι™ [+21]#7683

Elmaslar
0
Puanlar
0
Minecraft
MrYargic
Merhabalar discord botuma eklediğim !temizle komutu sadece "!temizle" şeklinde yazınca çalışmaktadır. Ayrıca "yetki hatası" ve "bir sayı giriniz" hataları da çalışmakta.
Fakat yanına bir harf ya da sayı ekleyince komut çalışmıyor ne hata veriyor ne de başka bir şey. Ayrıca konsolda da hata vermiyor, bu konuyu attığım saat 03:40 ve ben 9dan beri uğraşıyorum lütfen yardımcı olun teşekkürler şimdiden.

JavaScript:
const Discord = require("discord.js");
const client = new Discord.Client();
const errors = require("./utils/errors.js");

client.on('ready', () => {
  console.log(`Bot ${client.user.tag} ismi ile giriş yapıldı.`);
});

var tmz=[msg.content]
client.on('message', msg => {
    if (msg.content == "!temizle") {
      if (!msg.guild.member(client.user).hasPermission('MANAGE_MESSAGES')) return msg.channel.send(':no_entry: `Sanırım bu komut için düzgün bir yetkiye sahip değilim.`').catch(console.error);
      var args = msg.content.split(" ");
                 if (!msg.member.hasPermission("MANAGE_MESSAGES")) return msg.channel.send(":no_entry: `Üzgünüm, bu komut için yeterli yetkiye sahip değilsin.`");
                 if (isNaN(args[1])) return msg.channel.send(':warning: `Lütfen silmek için geçerli bir sayı gir.`');
                 if (args[1] > 100) return msg.channel.send(':warning: `Lütfen 100den küçük bir sayı gir.`');
                 msg.channel.bulkDelete(args[0]);
                 var cleanEmbed = new Discord.RichEmbed()
                 .setAuthor('Mr.Yargıç')
                 .setDescription(`:white_check_mark: **${args[0]}** mesaj silindi.`)
                 .setFooter('Yetkili ' + msg.author.tag, msg.author.avatarURL + 'tarafından silindi.')
                 .setColor('#ffffff');
                 msg.channel.send(cleanEmbed);
};
});

client.login('-');

tatli

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

tatli

Elmaslar
0
Puanlar
0
Hata çıktısı vermesi lazım

ryna

forever

Discord:

ryna#0104

Elmaslar
167
Puanlar
9.070
Minecraft
NRack
Merhabalar discord botuma eklediğim !temizle komutu sadece "!temizle" şeklinde yazınca çalışmaktadır. Ayrıca "yetki hatası" ve "bir sayı giriniz" hataları da çalışmakta.
Fakat yanına bir harf ya da sayı ekleyince komut çalışmıyor ne hata veriyor ne de başka bir şey. Ayrıca konsolda da hata vermiyor, bu konuyu attığım saat 03:40 ve ben 9dan beri uğraşıyorum lütfen yardımcı olun teşekkürler şimdiden.

JavaScript:
const Discord = require("discord.js");
const client = new Discord.Client();
const errors = require("./utils/errors.js");

client.on('ready', () => {
  console.log(`Bot ${client.user.tag} ismi ile giriş yapıldı.`);
});

var tmz=[msg.content]
client.on('message', msg => {
    if (msg.content == "!temizle") {
      if (!msg.guild.member(client.user).hasPermission('MANAGE_MESSAGES')) return msg.channel.send(':no_entry: `Sanırım bu komut için düzgün bir yetkiye sahip değilim.`').catch(console.error);
      var args = msg.content.split(" ");
                 if (!msg.member.hasPermission("MANAGE_MESSAGES")) return msg.channel.send(":no_entry: `Üzgünüm, bu komut için yeterli yetkiye sahip değilsin.`");
                 if (isNaN(args[1])) return msg.channel.send(':warning: `Lütfen silmek için geçerli bir sayı gir.`');
                 if (args[1] > 100) return msg.channel.send(':warning: `Lütfen 100den küçük bir sayı gir.`');
                 msg.channel.bulkDelete(args[0]);
                 var cleanEmbed = new Discord.RichEmbed()
                 .setAuthor('Mr.Yargıç')
                 .setDescription(`:white_check_mark: **${args[0]}** mesaj silindi.`)
                 .setFooter('Yetkili ' + msg.author.tag, msg.author.avatarURL + 'tarafından silindi.')
                 .setColor('#ffffff');
                 msg.channel.send(cleanEmbed);
};
});

client.login('-');
Dostum şimdi bot.js'de kullanıyorsun galiba kodları. Bu sistemi bırakmanı öneririm çünkü çok sıkıntı çıkarıyor. Hem daha temiz hem de daha kolay bir sisteme geçebilirsin. Ben o sistemin altyapısını kurabilirim botuna izin verirsen bende temizle kodu var fakat "komutlar/temizle" bahsettiğim sistemde kullanılıyor.
Kod bu
Kod:
const Discord = require('discord.js');
module.exports.run = async (bot, message, args) => {
if (!message.member.hasPermission("MANAGE_MESSAGES")) return message.channel.send('⚠ **|** Üzgünüm, komutu kullanmak için yetkiniz yok.')
 if (!message.guild) {
  const ozelmesajuyari = new Discord.RichEmbed()
  .setColor(0xFF0000)
  .setTimestamp()
  .setAuthor(message.author.username, message.author.avatarURL)
  .addField(':warning: Uyarı :warning:', 'temizle komutunu özel mesajlarda kullanılamaz!')}
  let mesajsayisi = parseInt(args.join(' '));
  if (!mesajsayisi) return message.channel.send(' **|** Kaç mesaj sileceğimi belirtmedin!?')
 // if (mesajsayisi.length < 1) return message.channel.send(' **|** Kaç mesaj sileceğimi belirtmedin!?')
  if (mesajsayisi > 101) return message.channel.send(' **|** En fazla **100** mesaj silebilirim.');
  message.channel.bulkDelete(mesajsayisi)
  message.channel.send('<a:onaypipi:535357007444836352>  **|** Tamamdır, **' + mesajsayisi + '** adet mesaj sildim.')
}

exports.conf = {
  enabled: true,
  guildOnly: true,
  aliases: ['sil'],
  permLevel: 0
};

exports.help = {
  name: 'temizle',
  description: 'Belirlenen miktar mesajı siler.',
  usage: 'temizle <temizlenecek mesaj sayısı>'
};
Bu kod sıkıntısız çalışır. Modül ihtiyacı duymazsın sistemi kurmak istersen bana belirttiğim discord adresinden ulaş altyapısını kurarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı