Sol Reklam
Sağ Reklam

MC-TR Diğer Oyunlar & Platformlar Kategorisi Hk.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

samoi

one is glad to be of service
Emekli

Discord:

mudlusamoi#5646

Elmaslar
1.383
Puanlar
19.760
Yer
Bursa
Minecraft
smt287
Merhaba MC-TR Üyeleri
Diğer Oyunlar & Platformlar bölümü yeni bir kategori olduğu için biraz düzen getirmek istedik. Bu düzenle birlikte gelen bazı kurallarımız mevcut. Bu kurallar alt kısımda ayrıntılı olarak listelenmiştir.

ÇEVRİMİÇİ & ÇEVRİMDIŞI OYUNLAR'ın alt forumları için geçerli olan kurallar:
  • Çevrimiçi veya çevrimdışı bir oyun tanıtmak istiyorsanız:
    • "Tanıtım" konu ön ekini konuya eklemelisiniz.
    • Tanıtım konusunun içerisinde tamamen alıntı paragraflar olmamalıdır.
    • Tanıtım konusunun içerisinde oyun ile alakalı en az 3 resim olmalıdır.
    • Tanıtılan oyun eğer ki ücretli ise herhangi bir şekilde ücretsiz paylaşım linki konuya eklenmemelidir.
    • Tanıtılan oyun eğer ki ücretsiz ise direkt indirme linki yerine oyunun indirme sitesine yönlendirilmelidir.
      -
  • Çevrimiçi veya çevrimdışı bir oyun özelliğini, eklentisini veya moduyla ilgili bir konu hazırlamak istiyorsanız:
    • Eğer oyun çevrimiçi ise konunuzu Çevrimiçi Oyunlar bölümünün "Modlar, Eklentiler ve Ek İçerikler" alt forumuna açmalısınız.
    • Eğer oyun çevrimdışı ise konunuzu Çevrimdışı Oyunlar bölümünün "Modlar, Eklentiler ve Ek İçerikler" alt forumuna açmalısınız.
    • Açılan konuda oyun ile ilgili tamamen alıntı paragraflar olmamalıdır.
    • Açılan konuyla ilgili en az 2 resim konu içerisinde bulunmalıdır.
      -
  • Çevrimiçi veya çevrimdışı bir oyun hakkında yardım ve destek almak istiyorsanız:
    • Eğer oyun çevrimiçi ise konunuzu Çevrimiçi Oyunlar bölümünün "Yardım & Destek" alt forumuna açmalısınız.
    • Eğer oyun çevrimdışı ise konunuzu Çevrimdışı Oyunlar bölümünün "Yardım & Destek" alt forumuna açmalısınız.
    • Konu başlığı oyun ismini kesinlikle içermelidir.
    • Oyun hakkında teknik destek almak istiyorsanız bilgisayarınızın özelliklerini ve kurulu programları konuya eklemelisiniz.
    • Almak istediğiniz yardım veya desteğe göre konuya oyunun hangi bölümünde veya tam olarak oyunda hangi işlemi yaparken hangi hatayı aldığınızı konuya yazmalısınız.
      -
  • Çevrimiçi bir sunucunuz var ve tanıtmak istiyorsanız:
    • Konunuzu "Sunucu Tanıtımları" alt forumuna açmalısınız.
    • Sunucu hakkında ayrıntılı bilgi verilmeli ayrıca verilen bilgiler yanıltıcı ve yanlış olmamalıdır.
    • Konu içerisinde en az 5 adet (sunucu içi) görüntü koyulmalıdır.
    • Sunucu tanıtım konusunu sadece Sunucu Sahipleri (veya sunucuda reklamcı yetkisinde olanlar) açabilir.
    • Sunucu eklentileri ve işleyişi hakkında bilgi verilmelidir.
    • Konu ismi aşırı uzun olmamalı ve aşırıya kaçacak şekilde özel semboller kullanılmamalıdır.
    • Sunucunuz açık durumda iken konu açılmalıdır. Beta, geliştirme aşamasında ve bakım sürecinde olan sunuculara esneklik gösterilebilir.
    • Sunucunuzun IP adresi mutlaka konu içerisinde bulunmalıdır.
    • Sunucu konusu tanıtımında sunucunun forumu paylaşılmamalıdır.
      -
DİJİTAL OYUN PLATFORMLARI'nın alt forumları için geçerli olan kurallar:
  • Konunuz hangi oyun platformuyla alakalı ise o platformun bölümüne konu açılmalıdır.
    (Örneğin steam'le alakalı bir konu açmak istiyorsanız "Steam" alt forumuna girip konu açmalısınız. Eğer o platform hakkında alt forum yok ise "Diğer" alt forumuna konu açabilirsiniz.)
  • Eğer ki platformla ilgili bir şeyi tanıtıyorsanız konunun içerisinde tamamen alıntı paragraflar olmamalıdır.
  • Herhangi bir platform haberi paylaşılırken mutlaka alıntı yapılan yerler konu içerisinde belirtilmelidir.
  • Konu bir tanıtım konusu ise konu ön eki "Tanıtım" olmalı ve konu içerisinde en az 2 resim bulunmalıdır.

BENİMLE OYNAR MISIN? forumu için geçerli olan kurallar:
  • Konu ismi mutlaka oyun ismini içermelidir.
  • Konuya bir ay veya daha uzun süre mesaj atılmaz ise konu ön eki "Bulundu" olarak değiştirilir.
  • Konu içerisine mutlaka iletişim bilgileri konulmalıdır.
  • Eğer ki şartınız var ise mutlaka konu içerisine şartlarını koymalısınız.

DİKKAT: Bu kurallara uymayan konularının çöpe taşınacağı (gerekirse silineceği); çöpe taşındığı (silindiği) halde özel mesaj veya farklı yollardan konunun geri getirilmesi için yönetim ekibini rahatsız eden kişinin uyarı alması söz konusudur. Ayrıca forum kurallarına da uymaya özen gösteriniz. Bu konu hakkında soru(n) var ise Forum Destek bölümüne konu açarak bize iletebilirsiniz.

İyi forumlar dileriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı