Sol Reklam

Dersimiz; Kimya ''Güvenliğimiz ve Kimya''

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MelihElkoca

Altın Benim Yeni Sevgilim
Elmaslar
303
Puanlar
14.070
aY8oAg.jpg

Merhaba MC-TR Ailesi, bugün günlerden KİMYA! Hazırız dediğinizi duyar gibiyim.
Hemen konuya geçelim!

Laboratuvar güvenliği temel uyarı işaretleri

image28.png
Isı Güvenliği:
Bu piktogram, yapılacak işlemde çok sıcak bir yüzeyin veya ısıtıcının olduğunu gösterir. El, ayak ve diğer organların yanmaması için ısıya dayanıklı eldiven kullanılmalıdır.

image26.png
Göz Güvenliği: Bu sembol, yapılacak olan işe başlamadan önce gözlük takılması gerektiğini vurgular.

image32.png
Elbise Güvenliği: Bu sembol, kullanılan malzemeler nedeniyle elbiselerin lekelenmesini, yanmasını ve aşınmasını önlemek için önlük kullanılmasının uygun olacağını gösterir.

kesici-delici-alet-tehlikesi_1.png
Kesici / delici cisim güvenliği: Bu sembol, yapılacak olan işlemde kesici, delici aletlerin kullanıldığını ve bu aletler kullanılırken dikkatli olunması gerektiğini ifade eder.

image02.png
Yangın güvenliği: Bu sembol, yapılacak olan işlemler esnasında yangın çıkmaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini ifade eder.

image10.png
Toksik (zehirli) madde güvenliği: Bu sembol, yapılacak olan işlemde kimyasal madde kullanıldığını ve o madde kullanılırken ambalajın üzerinde yer alan sembollerin gerektirdiği önlemlerin alınması gerektiğini ifade eder.

Bu hafta olan dersimiz basit olduğu için uzatıp, canınızı sıkmak istemiyorum. Görsele bakıp yapabileceğiniz çok basit sorulardır.
İyi günler dilerim.​

Ekler

• image28.png
    image28.png
    15,2 KB · Görünt.: 664
S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Merak Ettiğim Soru Şu;
üniversiteyemi gidiyorsunuz üniversiteye gidiyorsanız TIP'mı?

MelihElkoca

Altın Benim Yeni Sevgilim
Elmaslar
303
Puanlar
14.070
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı