Sol Reklam

kingOf0

"~SimitSu"

Discord:

kingOf0!#4055

Elmaslar
745
Puanlar
15.070
Yer
getPlayer("SimitSu").getLocation()
Minecraft
SimitSu
Z - yeni_logo - Header.png

Merhaba Mc-Tr Üyeleri ben @kingOf0, Bu konumda sizlere, daha iyi konular nasıl açabileceğiniz'den bahsedeceğim.

Konunuzun Başlığı İlgi Çekici Ve Anlaşılır Olmalı

Konunuzun başlığı, konunuzun içeriğinden bahsetmeli, Ne eksik ne de fazla ayrıntılı bilgileri konu başlığınızda sunmamalısınız.
İlgi çekici ve göze çarpan kelimeler kullanmalı, yanıltıcı bilgi vermemelisiniz.

Eğer bir sunucu tanıtacaksanız,
Sunucunuzun Adı | Sunucunuzun Sürümü | Özellik 1 - Özelliik 2 - Özellik 3 ...
Şeklinde bir başlık kullanabilirsiniz.

Eğer bir konu hakkında yardım isteyecekseniz,
Yardımınız Ne üzerine Kurulu - * Hatası, YYY Nasıl Yapılır?
Şeklinde bir başlık kullanabilirsiniz.

Örneğin:
"Mc-Tr.Sky.Com | Mc-Tr Resmi SkyBlock Sunucusu | Adakit - Spawner - Rütbeler - Coin Sistemleri - Demir Golem"
"Skript - neither format Hatası"
"Skript - Adada Uçma Nasıl Yapılır?"

Konunuza Kısa bir Ön Söz Ekleyin
Konunuzun içeriğini tanımlayan / sizden bahseden, kısa bir açıklama yazabilirsiniz. Bu biraz daha anlaşılır yapacaktır.

İçeriğinizi Vurgulayın
İçeriğinizi vurgulayarak konunuzda ne anlatmak istediğinizi rahatça okuyucuya iletebilirsiniz. İçeriğinizi vurgulamanın birden fazla yönetimi bulunmaktadır.

Resim
Konunuzda açıklama / tanımlama / Bir şeyden bahsederken, Bahsettiğiniz konu hakkında ufak bir resim veya Genel bir resim koyabilirsiniz. Bu konunuz'un seviyesini oldukça arttıracaktır.

Kalın Yazı
Bir şeyden bahsetmeden hemen önce, o şeyi Kalın Yazılar kullanarak tanımlayabilirsiniz. Bu oldukça güzel görünmektedir.
Konunuzda dikkat çekmesini / göze çarpmasını istediğiniz kelimeleri'de kalın yazı içine alabilirsiniz.
Şuan olduğu gibi :D

Boşluklar
Boşluklarınza dikkat edin, düzenli boşluklar her daim güzel konular'da bulunur.
Mesela, Konu değiştiğinde 2 boşuk, aynı konu üzerinden farklı bir tema anlatırken 1 boşluk bırakabilirsiniz.

Konunuzda Ayrıntılı Bilgi Verirken Konu Dışına Çıkmayın
Bazı konularda bu olaya rasladım. Bahsettiğiniz olaylar çerçevesinden çok uzakşaşmayın! Neyden bahsettiğinizi aklınızda bulundurarak mesajlarınızı yazın
Örneğin, Sistemlerinizden bahsederken, Her sunucuda olan klasik şeylerden bahsetmemelisiniz. Bu şeyler zaten olması gereken sistemler kategorisindedir...

Farklılıklarınızdan Bahsedin
Zaten herkeste bulunan bir şeyi kim ne yapsın?
Size özgün ve sadece sizde bulunan farklılıklarınız'dan bahsederseniz, daha çok ilgi göreceksiniz

Parça Parça, Diyalog Halinde konuşun
Uzun ve sıkıcı paragrafları kim sever ki?
Konunuzda, sanki okuyucuyla konuşuyormuşçasına kelimeler kullanabilir, onların sıkılmamasını sağlayabilirsiniz

Etiketler
Etiketler, konunuzun birçok sunucu arasından sıyrılıp, ön plana çıkmasını sağlar. En önemli faktörler arasındadır.
Etiketleriniz, Konu içerisinde anlattığınız konuları ele almalıdır.

Cümleler...
Aslında sadece kelime grubu bunlar, değil mi?
Hayır, cümleleriniz'de kullandığınız aynı kelimeler, anlatım bozuklukları ve devrik cümleler anlatmak istediğiniz konuyu, anlaşılması güç yapacak ve okuyucuyu sıkacaktır.

Benim konularımda genel olarak uyguladığım yöntemler bunlardı. Bunu birçok insan billiyor ve gayet başarılılar, Benim bu konudaki hedefim, bunları bilmeyen kitleler...
Eğer sizinde böyle yöntemleriniz varsa lütfen mesaj atın, Sizide ekleyelim!

Z - yeni_logo - Bottom.png

Son düzenleme:
S

Silinen üye 87069

Ziyaretçi
Bu sıralar nedense yetkililer bi kaliteli paylaşımlarda bulunuyorlar :D

kingOf0

"~SimitSu"

Discord:

kingOf0!#4055

Elmaslar
745
Puanlar
15.070
Yer
Minecraft
SimitSu
Bu sıralar nedense yetkililer bi kaliteli paylaşımlarda bulunuyorlar :D
Ben Aktifliğimi koruyarak sizlere yardımcı olmak için bu şekilde konular paylaşmaktayım. E tabi önümüzdeki ay tekrar seçkin üye olmak istiyorum o da var :)

Ayrıca Teşekkürler. :D

Lara

the Black Never Lie

Discord:

larayasar

Elmaslar
524
Puanlar
11.270
Yer
İstanbul
Minecraft
Lara
Konu başarılı olmuş ama lütfen "herkes'de" yazısını "herkeste" olarak değiştirir misin :(

kingOf0

"~SimitSu"

Discord:

kingOf0!#4055

Elmaslar
745
Puanlar
15.070
Yer
Minecraft
SimitSu
Konu başarılı olmuş ama lütfen "herkes'de" yazısını "herkeste" olarak değiştirir misin :(
Konuyu bu kadar dikkatli okuduğun için teşekkürler, seni denemek için yapmıştım felan.

Artık Edebiyattan 40 almama şaşırmıyorum :D

T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
Tamamdır bu sefer kesin yetkili olcam bu taktiklerle dasdsads

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
4 yıllık forumda üyeyim şöyle bir konu açmaya çok üşendim (Doğru Türkçe kullanımı diye bir konum vardı ona ne oldu bir fikrim yok.) Valla sana helal olsun, teşekkürler lmdsöşlskda <3

Son düzenleme:

Lara

the Black Never Lie

Discord:

larayasar

Elmaslar
524
Puanlar
11.270
Yer
İstanbul
Minecraft
Lara
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı