Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Cyberpunk 2077 - Ön İnceleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Cyberpunk 2077 - Ön İnceleme
Birileri nerede o eski rol yapma oyunları mı dedi?
Cyberpunk 2077 adlı bu oyun adeta oyun çılgınlarının gündemini oturdu. Son zamanlarda çıkan yeni haberler ve iddialar oyunu tekrar gündeme oturdurmaya yetti. Yıllardır piyasaya çıkması beklenen bu oyunun piyasaya sürülüş haberide gündemden uzun süre kalkmamıştı. Bu konumuz içerisinde oyun hakkında çıkan yeni haberler ve son yenilikler hakkında bir inceleme yapacağız. İşte bu oyun hakkında bütün meraklarınızı gidereceğimiz konumuza zaman kaybetmeden geçelim.

cyberpunk-2077-banner.jpg

Cyberpunk 2077 İncelemesi
CD Projekt ve CD Projekt Red gibi oyun geliştiricilerinin yıllardır çalıştığı oyunun çıkmasına sayılı aylar kaldı. Oyunumuz ne kadar birinci tekil şahıs oyunu olsa bile oyun Rol Yapma yani FPS-RPG oyunu olacak. Geçtiğimiz birkaç ay önce oyunun geliştiricileri ile yapılan röportaj ile birlikte oyun içinde satın alma olup olmayacağı sorulmuştu. Oyun geliştiricileri ise oyun içerisinde gerçek para ile satın alma olmayacağını altını çizerek belirtmişti. Bu konu oyunun takipçileri tarafından şaşkınlık ile karşılanmıştı. Oyunun yaş sınırı, tanıtımları incelediğimiz zaman oyun içerisinde NPC'ler ile yaşanılan ilişkiler vs. 18 yaş üstü gibi oyun gözüküyor. Konu aldığımız oyun hakkında şu an tam olarak yaş sınırı getirilmedi. The Witcher efsanesinin yaratıcısı olan oyun geliştiricilerinin yeni çıkaracakları oyun hakkında hayranlarının beklentileri çok yüksek gözüküyor.

294034.jpg

Cyberpunk 2077 Playstation 5 Ve Project Scarlett'e Gelebilir!
Sony şirketinin kesin olarak 2020 yılında Playstation 5'i çıkaracağı kesinleşti. Bu cihazın fiyati ise 500 dolar seviyelerinde olacak. Oyunumuz 2020 yılı içerisinde çıkacağı için oyunun Playstation 5'e de çıkma iddiaları var. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen E3 2019 Microsoft konferasında çıkış tarihi açıklanan Cyberpunk 2077 adlı oyunumuz yeni nesil konsollar ile birlikte çıkabilir. Oyun geliştiricileri oyunun tabii ki de yeni nesil konsollarda olmasını isteyeceğini belirtti. Bunun yanı sıra oyunun şu an ki çıkacağı platformlarının üzerinde çalışıldığı belirttiler. Oyunun çıkmasına bir kaç ay kala Playstation 5'e çıkıp çıkmayacağının belli olması bekleniyor. Project Scarlett için iddialar ise halen Reddit gibi platformlarda devam ediyor.

xbox_2_ps5.jpg

Cyberpunk 2077 Ön Sipariş & Çıkış Tarihi
Bu aralar en çok piyasaya sürülmesi beklenen bu oyunun ön siparişleri ülkemizin içerisinde de olduğu bir çok ülkede ön siparişe açıldı. Cyberpunk 2077'nin 16 Nisan 2020 tarihinde kesin olarak piyasaya sürüleceği birkaç gün önce açıklandı. PC, Steam Xbox One, Microsoft Windows ve Playstation 4 platformlarında oyunumuzun çıkması bekleniyor. Ülkemizde Cyberpunk 2077 oyunu Steam platformunda ön siparişe açıldı. Oyunun fiyat miktarını incelediğimiz zaman hali yüksek bir fiyat ile karşılaşıyoruz. Oyunun şu an ön sipariş fiyatı 249,00 TL gözüküyor. Oyunun çıkacağı zaman oyun fiyatında değişiklik olması bekleniyor. Steam para birimi dolar olan ülkelerde oyunun ön siparişini 50 dolar miktarında açtı. Günümüzün dövizi ile birlikte 295,08 TL miktarına geliyor. Döviz miktarı oyunun fiyat miktarını etkilemiş gibi gözüküyor. Ne düşünüyorsunuz?

74400

Türkçe Altyazı Desteği & Oyun Hakkında Geniş Detaylar
Geçtiğimiz birkaç gün önce oyunun Türkçe altyazı desteği olacağı duyurulmuştu. Ülkemiz içerisinde bu oyun takip eden oyun hayranları bu olayı sevinç ile karşılamıştı. Oyunun en çok merak edilen kısımı ise oyunun çok oyunculu olup olmayacağı hakkında tartışmalar devam ediyor. E3 2018 konferasında oyun geliştiricileri oyunun çok oyunculu olmayacağını söylemişti. İşte buradan sonra olaylar karışıyor. Daha sonra genellikle oyunları çok oyunculu odaklı olan CD Projekt RED, adlı şirket ile oyun yapımcıları anlaştı. Bu yüzden oyuna sonradan çok oyunculu mod gelmesi büyük ihtimal gibi gözüküyor. Kısaca bahsettiğimiz bu oyunun şu anlık tek oyunculu veya çok oyunculu olup olmayacağı kesin olarak bilinmiyor.

Cyberpunk-2077-Gamescom-Impressions-02-Your-Chakras-Off-1-2060x1159.jpg

Oyunun geçeceği şehrin ismi ise Night City olarak geçiyor .San Francisco ve Los Angeles arasında geçen platonik bir şehir olarak gözüküyor. Oyun toplam 6 şehirden oluşuyor. The Witcher serisinden aşina olduğumuz bu oyun için şehirleri yüklemeyeceğiz. Kısacası oyunumuzun şehri çok kalabalık ve şehir bakımından zengin bir oyun olacağı benzeniyor. Bununla birlikte Grand Theft Auto V oyununa haritasal olarak rakip olacak gibi gözüküyor. Şu an oyun hakkında en detayları detaylarımız bu kadar gibi gözüküyor. Daha fazla detay geleceği zaman konuya yeni detayları güncelleme ile ekleyeceğim.

3398720-cyberpunk2077-e3thumb-5.jpg

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri
Oyunumuz üzerinde uzun yıllar çalışıldığı için sistem gereksinimleri hali yüksek miktarda gözüküyor.
  • Önerilen İşlemci : Intel i7-8700K @ 3.70 GHz
  • Bellek Gereksinimi : 16 GB RAM oyun için idealdır.
  • Bilgisiyar İşletim Sistemi : Windows 10 64-bit sistemleri oyun için uygun gözüküyor.
  • İdeal Ekran Kartı : GeForce GTX 1080 Ti
  • Yerel Disk Bölümü ( C/D Disk ) : 4 GB yer oyunumuz için ideal.

dims

Cyberpunk 2077 Oyun Tanıtımı
Neredeyse oyunun tanıtımın yayınlanmasından 1 hafta geçti. Bu 1 haftalık süreç içerisinde oyunun tanıtımı tam olarak 10 milyon izlendi. Kısacası oyunun ciddi bir şekilde bir süre tutması bekleniyor. Oyunun grafiklerinin gerçek hayatımıza aşırı benzenmesiyle gerçekten çok fazla dikkat çekti. Özellikle sizin tanıtımı izleyip oyun hakkında yorumlarınızı merak ediyorum.

Cyberpunk 2077 İçin 7 Yıldır Çalışılıyor!
Başlıkta olduğu gibi oyun geliştiricileri 2012 yılından yana bu oyun için 7 yıldır aralıksız çalışıyor.

41d8747c-ddf8-4c70-95ef-0bbc22f2f2b8.png

Cyberpunk 2077 Oynanış Videoları
Oyunun tam olarak 48 dakikalık bir oynanış video yayınladı. Bu videoyu tam olarak 1 milyon kişi izledi.

Cyberpunk 2077 Oyun Müzikleri
Oyunun hayranları için çıkarılan müzikleri buradan dinleyebilirsiniz.

Cyberpunk 2077 Grafik Yorumum
Oyunun tanıtım videolarını ve oynanış videolarını izledikten sonra gerçekten oyunun gerçek hayata aşırı benzediğini fark ettim. Bu oyunun Grand Theft Auto V gibi grafiğe önem veren oyunlara fazlasıyla rakip olacağını düşünüyorum. Yıllarca üzerinde çalışılan oyun emeğinin karşılığını alacak gibi gözüküyor. Oyunun bazı sahnelerinin Watch Dogs serisi gibi olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Oyun içinde kendimizi FPS modunda olduğumuz için tam olarak göremiyoruz. Oyunumuz Türkçe olmak ile birlikte birçok dilin altyazı desteği ile geldiğini görebiliyoruz. Altyazılar hakkında fazla bilgi sahibi değiliz.

cp-2077-gameplay-highlight-1_6041985.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Ancienty

Yay Yok, İskelet Yok
Onaylı Satıcı

Discord:

ancienty

Elmaslar
371
Puanlar
14.420
Discord İzni
Minecraft
Ancienty
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

iTaKka

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

๖̶̶̶ζ͜͡iTaKka๖̶̶̶ζ#4205

Elmaslar
143
Puanlar
6.840
Minecraft
iTaKka
Oyun çok güzel görünüyor konu detaylı ama hiç can sıkmıyor.

Batuhan Yenidogan

oyna.zeromc.net
Site Sahibi

Discord:

Batuhan Yenidogan#6666

Elmaslar
1.651
Puanlar
16.545
Yer
Ankara
İşte aradığım konu! Aradığım oyun!

Böyle devam, tebrik ederim seni. ''We have a city to burn.'' :alkis:

Cremranyec78

Burak AYDIN
Emektar

Discord:

Cremranyec78#5276

Elmaslar
1.676
Puanlar
17.030
Yer
İstanbul
Minecraft
Cremranyec78
Konuyu okumaya devam ederken, sistem gereksinimlerini gördükten sonra beni benden aldı. Daha fazla okuyamıyorum :D

Batuhan Yenidogan

oyna.zeromc.net
Site Sahibi

Discord:

Batuhan Yenidogan#6666

Elmaslar
1.651
Puanlar
16.545
Yer
Ankara
Konuyu okumaya devam ederken, sistem gereksinimlerini gördükten sonra beni benden aldı. Daha fazla okuyamıyorum :D
Onun minimum ayar olduğunu sanmıyorum CD Projekt optimizasyona önem verir hep en büyük örneği de Witcher. Çok rahat oynamıştım 2012 model pc ile 1-2 yıl önce. Yaparlar bir şeyler :D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Oyun çok güzel görünüyor konu detaylı ama hiç can sıkmıyor.

Oyun konusunda ben de sana katılıyorum. Gerçekten 7 yılın emeği böyle olabilirdi. Bu güzel yorumun için sana çok teşekkür ederim :)

İşte aradığım konu! Aradığım oyun!

Böyle devam, tebrik ederim seni. ''We have a city to burn.'' :alkis:

Sizin gibi değerli birinden bu şekilde yorum almak gerçekten beni çok gururlandırıyor. Bu güzel yorumun için çok teşekkürler :)

Sistem gereksinimleri gerçekten çok yüksek boyutlarda olmuş. Benim asıl merak ettiğim ülkemiz içerisinde bu oyunu oynayan olabilecek mi?

Onun minimum ayar olduğunu sanmıyorum CD Projekt optimizasyona önem verir hep en büyük örneği de Witcher. Çok rahat oynamıştım 2012 model pc ile 1-2 yıl önce. Yaparlar bir şeyler :D

Optimazyon denince aklıma PUBG'nin yıllardır yapamadığı optimazyon sorunu aklıma geliyor. Umarım dediğiniz gibi iyi optimazyon yapmışlardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı