Sol Reklam
Sağ Reklam

Haber CS:GO Kaynak Kodları Sızdırıldı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
CS:GO Kaynak Kodları Sızdırıldı!
2012 tarihin de piyasaya sürülen ve oldukça popüler olan Counter Strike Global Offensive'in yakın zamanda kaynak kodlarının sızdırıldığı iddia edildi. Bu iddiadan sonra Valve açılama yaparak bu iddiaların doğru olduğunu doğruladı.

dyad-valve.jpg

Zaman geçtikçe popülerliği artan oyunun dertleri bitmek bilmiyor, zaman zaman hilelerin aşırı derecede artmasıyla gündeme gelen Counter Strike Global Offensive'in şimdide başı sızdırılan kaynak kodları ile belada. Çevrim içi birinci şahıs nişancı kategorisinde neredeyse liderliğini kimseye kaptırmayan Valve geçen aylarda anlık oyuncu sayısı ile yeni bir rekor kırdığını açıkladı ne var ki hevesi kursağında kalan Valve, sızdırılan kaynak kodları olayına isyan etti. Team Fortress 2 ile hemen hemen aynı kaderi yaşayan Counter Strike Global Offensive oyuncuları oldukça endişelendirdi. Kaynak kodlarının sızdırılmasından sonra birçok oyuncu güvenliğinden endişe duyduklarını açıkladı. Bu ortamı sakinleştirmek için Valve aktif olarak geliştirilen bir projeyi geçici olarak askıya aldı. Counter Strike Global Offensive'in resmi Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yapıldı. Valve paylaştığı tweet'de şu mesajlara yer verdi: “Sızdırılan kodu inceledik. Aslında 2018 yılında sızdırılmış olan ve 2017 yılında partnerlerimize verdiğimiz sınırlı bir CS:GO motorunun oluşturduğu birikimlerin (kodların) yer aldığı bir paylaşımın tekrar paylaşıldığına inanıyoruz. Bu açıdan baktığımızda endişelenmek veya mevcut güncellemelerden kaçınmak için herhangi bir sebep bulamadık.”

valve-dyad.png

Son olarak Valve oyunculara Valve'ın resmi sunucularında oynamaya davet etti ve ekledi hilecilere bu sızdırılan kodların çok az yardımcı olacağını tahmin ediyoruz eğer gerekirse acil bir durum olduğunda hemen bir güncelleme yayınlarız dedi. Her ne kadar bir sızdırma olayı olasa da Valve'ın dediğine göre oyuncular için tehlikeli bir durum yok yani Counter Strike Global Offensive oyuncuları gönül rahatlığıyla oymaya devam edebilir.

Son düzenleme:

Atrax

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Atrax#9988

Elmaslar
13
Puanlar
0
Minecraft
iCannK
Güzel anlatım olmuş, klavyene sağlık.

patrick2dev

ölü.
Elmaslar
733
Puanlar
8.305
şaşırdık mı? hayır.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Aslına bakarsanız gerçekten güzel oyun ama hileleri de bir türlü bitmek bilmiyor. Bunların üstüne kaynak kodu olayı da sahiden kötü olmuş :'(

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Artık bu dünyada olan hiçbir şeye şaşırmamak lazım; tasarımları alıp font değişip satan, gogıl amcadan kod alıp birleştirip stringleri editleyen, insanların minecraft haritalarını çalan ve üç blok kırıp ben yaptım diyen kişiler artık silinemez oldu

BlackKpoT

İlim Sahibi Olmak İsteyen
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BlackKpoT#3087

Elmaslar
541
Puanlar
16.750
Yer
Türkiye
Minecraft
BlackKpoT
S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Emeklerin boşa gitmesi dışında veri güvenliği ile ilgili bir sıkıntı olacağını ben de sanmıyorum -profesyonel kişiler tarafından yazılan profesyonel bir koda sahip olduğunu düşünürsek-

IExlusive

Egemenlik, kayıtsız şartsız ulusundur.
MinePass
Premium
Emektar
Elmaslar
208
Puanlar
14.070
Yer
İzmir
Güncelleme yayınlarız dediklerine göre planlarını ona göre yapmışlar demek ki ellerin de hali hazır da güncellemeler mevcut.

Cresties

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

! Mufugo#2722

Elmaslar
90
Puanlar
13.470
Ne derlerse desinler, o kaynak kodu zaten sızdırıldıktan sonra hilelerin sayısı kat ve kat artacaktır. Hatta sızdırılmadan önce ele geçirenler üzerine hile bile programlayıp ondan sonra sızdırmış olabilirler.

frmlans

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
68
Puanlar
13.670
Güncelleme yayınlarız dediklerine göre planlarını ona göre yapmışlar demek ki ellerin de hali hazır da güncellemeler mevcut.
Source 2 oyun motoruna geçicekti oyun 2 ay içerisinde (tahmini) onu erkene alabilirler

ohria

Ultraaslann grafiker

Discord:

ohria#2071

Elmaslar
69
Puanlar
0
Minecraft
ohria
Cs.go son zamanlarda ki düşüşü bencede hiç şaşırmalık değil. hem onaylı hesapların yüksek fiyatta satışı hemde 21 levele gelince seçkin hesap olman gibi değişik sistemler yaptılar. Oyun hack dolu girdiğim 10 elden 7 si hackerları reportlamakla geçiyor. O yüzden bu oyun yerine farklı oyunlara yöneldim. Bence bu olay şaşırılacak birşey değil.
Ellerine sağlık güzel konu anlatımı. başarılar dilerim

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Güzel anlatım olmuş, klavyene sağlık.
Teşekkürler.

Aslına bakarsanız gerçekten güzel oyun ama hileleri de bir türlü bitmek bilmiyor. Bunların üstüne kaynak kodu olayı da sahiden kötü olmuş :'(

Denilene göre ufak bir hile artışı olacak diyorlar ama bir tahmin ne kadar etkilenir bilinmez tabii.

Ne derlerse desinler, o kaynak kodu zaten sızdırıldıktan sonra hilelerin sayısı kat ve kat artacaktır. Hatta sızdırılmadan önce ele geçirenler üzerine hile bile programlayıp ondan sonra sızdırmış olabilirler.

Bence mutlaka önüne geçerler sonuç olarak eğer böyle bir şey olursa aşırı bir artış olur hilelerde.

Source 2 oyun motoruna geçicekti oyun 2 ay içerisinde (tahmini) onu erkene alabilirler
Büyük ihtimal evet.

Cs.go son zamanlarda ki düşüşü bencede hiç şaşırmalık değil. hem onaylı hesapların yüksek fiyatta satışı hemde 21 levele gelince seçkin hesap olman gibi değişik sistemler yaptılar. Oyun hack dolu girdiğim 10 elden 7 si hackerları reportlamakla geçiyor. O yüzden bu oyun yerine farklı oyunlara yöneldim. Bence bu olay şaşırılacak birşey değil.
Ellerine sağlık güzel konu anlatımı. başarılar dilerim
Bazı güncellemeler ile hilelerin önüne bu sızdırılmadan önce geçmişlerdi hatta baya bir ilgi çekmişti bu güncelleme. Ondan sonra bu corona virüs nedeniyle hatta oyun yeni oyuncu sayısı rekoruna imza attı düşüş olduğunu sanmam.

İlgi çekici bir konu. Çok sorun yaratacağını düşünmüyorum. Birde çok küçük bir yazım hatası var.

Teşekkürler düzenleme yapılacak.

Cresties

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

! Mufugo#2722

Elmaslar
90
Puanlar
13.470
Valve açıklama yapmış,

Tam tahmin ettiğim gibi büyük ihtimalle hile vb olaylar gerçekleşti. Source2 motoruna güncelleme yapacaklarını açıklamışlar.

Aynı zamanda 128 Tick sunucular da ekleniyormuş. Artık Faceit'te kalmak zorunda değiliz demektir :)

Daha bir çok ayrıntı var bakalım güncellemeden sonra bekleyeceğiz.

Bu arada bu detay var mı bilmiyorum ancak Source2 motoruna da erişim Source motorunda olduğu gibi olursa, hilelerin önüne geçemez. Ancak erişim mümkün olmazsa büyük ölçüde hile azalacaktır.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Valve açıklama yapmış,

Tam tahmin ettiğim gibi büyük ihtimalle hile vb olaylar gerçekleşti. Source2 motoruna güncelleme yapacaklarını açıklamışlar.

Aynı zamanda 128 Tick sunucular da ekleniyormuş. Artık Faceit'te kalmak zorunda değiliz demektir :)

Daha bir çok ayrıntı var bakalım güncellemeden sonra bekleyeceğiz.

Bu arada bu detay var mı bilmiyorum ancak Source2 motoruna da erişim Source motorunda olduğu gibi olursa, hilelerin önüne geçemez. Ancak erişim mümkün olmazsa büyük ölçüde hile azalacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı