Sol Reklam
Sağ Reklam

CPU 97 Derece?

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Cpu normalde 85-90 larda gezer ama bugün 97 ye fırladı aşırı derecede ısınıyor bunun bir çözümü yokmu? (Fan hızı 1778 RPM)

xYaqiz

Play.HypeNW.Com
Elmaslar
305
Puanlar
5.680
Minecraft
Yaqiz
Cpu normalde 85-90 larda gezer ama bugün 97 ye fırladı aşırı derecede ısınıyor bunun bir çözümü yokmu? (Fan hızı 1778 RPM)
Task Manager'da cpu kullanımını büyükten küçüğe sırala ss'i at.

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.818
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
Combofix ile pc taratın belki işlemciye yük bindiren bir yazılım buna yol açıyor olabilir.Veya işlemcinin üzerindeki fanı termal macununu temizleyip yeniden termal macun sürün,buda olmaz ise pc temiz bir format atın işlemciniz nedir söylerseniz size çözüm suna biliriz masaüstü mü,diz üstümü bilgi verirsen güzel olur.

Çalıştır>msconfig>açılan pencerede>hizmetler girin>Alt taraftaki resimdeki gibi yapın.
80119

80120

Tüm Microsoft hizmetlerini gizle tıklayın ve bendeki gibi arka plandaki şeyleri devre dışı bıraktım seninki daha farklı olur google vb programların arka plandaki hizmetlerini geçici olarak kapata bilirsin.
Yine aynı pencerede.
80121

Başlatma yerine girerek bilgisayarın her açıldığın da hangi programların açılacağını yine buradan başlatıp durdura bilirsin önerim hepsini kapatmak en iyisi cpu kullanımını azaltmak için ideal bir çözüm kaynağı.

Bunları deneyerek cpu kullanımını azalta bilirsin ne kadar etkili olur bilmem ama temiz bir format atman en iyisi bana göre

Batuhan Yenidogan

oyna.zeromc.net
Site Sahibi

Discord:

Batuhan Yenidogan#6666

Elmaslar
1.651
Puanlar
16.545
Yer
Ankara
Büyük ihtimal laptop kullanıyorsun, o yüzden o tarz bir öneri vereceğim ancak altına ek bir fan spotu alman da çok iyi bir çözüm olacaktır onu belirteyim önceden:

Güç seçeneklerinden plan ayarlarını gelişmiş olarak açarak işlemci maksimum ve minimum gücünü %70 lere düşürürsen, fan almadan stabil hızlarda sörf yapabilirsin bilgisayarında.

OFEZA

MÜSLÜMAN

Discord:

ofez #6281

Elmaslar
1.990
Puanlar
16.035
Yer
Afyon
Minecraft
byfatih
Nerdeyse tüm leptoplarda ısı sorunu var en azından oyun oynayan kesim için. Ben 5 sene leptop kullandım ve soğutma mabında bir çok yöntem denedim. Dediğiniz gibi leptop altına soğutucular denedim v.s ama bir türlü ciddi düşüş veren bir sonuç yakalayamadım. Sadece tek birinde iş var o da vakumlu soğutucularda. Leptopun genellikle sol egzoz çıkışına takılıyor ve içerdeki sıcak havayı çekiyor diğerlerine nazaran gözle görülür düşüşler var. Ürünün dandikleride var kalitelileride var problem bu ise bir araştır.

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Nerdeyse tüm leptoplarda ısı sorunu var en azından oyun oynayan kesim için. Ben 5 sene leptop kullandım ve soğutma mabında bir çok yöntem denedim. Dediğiniz gibi leptop altına soğutucular denedim v.s ama bir türlü ciddi düşüş veren bir sonuç yakalayamadım. Sadece tek birinde iş var o da vakumlu soğutucularda. Leptopun genellikle sol egzoz çıkışına takılıyor ve içerdeki sıcak havayı çekiyor diğerlerine nazaran gözle görülür düşüşler var. Ürünün dandikleride var kalitelileride var problem bu ise bir araştır.

Başkanım öncelikle merhaba, gününüz aydınlık olsun. Dell markalı laptopumda tam güç 10 saati aşan kullanımda bile herhangi bir ısı problemi yaşamamaktayım. Ek olaraksa laptoplar aşırı yük altında bırakılmaya uygun değildir. Mümkünse başkanımın dediği gibi bir soğutucu alıp o şekilde kullanıma devam edilebilir.

Abdullah T.

Nötr
Yasaklandı

Discord:

Abdullah T.#0001

Elmaslar
1.083
Puanlar
5.650
Yer
Kocaeli/Gebze
Minecraft
JordJarv
Leptop İçin Isınma Derdi Bendede Var Vakum Soğutucu İşe Yarıyor Efsane Bir Şekilde satın Al Değer Yani

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı