Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ThanatosUltio

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
97
Puanlar
3.870

google-haksiz-rekabet-1024x512.jpeg

Çin'den Google ve Huawei Soruşturması!
Reuters'in Çin'in başkenti olan Pekin eyaletinden aktardığı bilgilere göre Çin Hükümeti, Google'ın alt şirketi Alphabet’e "antitröst" soruşturması başlatacak. Ayrıca soruşturmaya Huawei ' de dahil, konunun ilerleyen paragraflarında bu hususa da değineceğim.

Google'ın en büyük çatı şirketi olan ve Abd merkezli teknoloji devinin başı olan Alphabet'in başı bir süredir rekabet davaları ile dertte. 2018 ve 2019 senelerinde haksız rekabet sebebiyle milyar dolarlık para cezası kesilen Google'ın Android işletim sistemini yüklü cihazlarda Gmail, YouTube ve Play Store gibi kendi aplikasyonlarını önyüklü olarak cihazlara sunmasıyla birlikte, kullanıcalara herhangi bir seçenek sunmaması diğer işletim sistemi şirketlerini olumsuz etkilediği düşünülüyor.

_106507379_7fdec3c5-8628-4b34-a394-a4ddcb819fda.jpg

Soruşturmanın sonucunun kesin olarak Ekim ayında bir sonuca bağlanması bekleniyor. Ayrıca 2019 senesinde Türkiye'de buna benzer bir olay olmuştu, yine Google'a 98 milyon TL ceza uygulanmıştı. Şimdi ise Çin'in benzer bir olayla Google'a önceki olaylardan daha büyük çaplı bir hamle yapmaya çalıştığı gözler önünde.

Ayrıca bize gelen bilgilere göre, Abd Başkanı Trump'ın Çin teknoloji şirketlerine karşın yaptığı sert yaptırımlar da uygulamada göz önünde bulundurulup, Abd'nin aleyhine sunulacak. Bence Trump'ın üzerine fazla oynamamalı çünkü Çin Trump'ın üzerine fazla giderse, Trump daha ağır bir karşılık verip ortalğın daha fazla karışmasına sebep olabilir. Zaten çoğu kişinin düşüncesi de Çin'in Abd Başkanı Trump ile farklı cephelerde savaşmak istemeyeceği doğrultusanda. Eğer kesin olarak Çin Trump'a bu konuda savaş ilan ederse, Google'a soruşturma açıldığı resmi kaynaklardan açıklanacak.

Evet sayın forum üyeleri, bugünkü konum buraya kadardı, birdahaki konumda görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın!

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Çoğu kişi fark etmese de Çin, dünyayı ele geçirdi. Sanırım internet piyasasında da bir şeyler yapmaya çalışıyor ?

ThanatosUltio

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
97
Puanlar
3.870
F

FrostyNetwork

Ziyaretçi
P40 Lite aldım. Bu olaydan haberdarsızdım 30 dakika Play Store'yi aradım :(

ThanatosUltio

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
97
Puanlar
3.870
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı