Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım ChatTranslator | Bir Tıklamayla Sohbet Mesajlarının Dilini Değiştirin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

XBrexorX

Bin bilsen de bir bilene sor.
Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX
Minecraft Sürümleri
1.17, 1.18, 1.19
Merhabalar, değerli MC-TR üyeleri umarım iyisinizdir. Bugün sizlere ChatTranslator eklentisini tanıtacağım. Bu eklentinin olayı adından da aslında anlaşılıyor.

Bu eklentinin olayı arkadaşlar
sohbete yazılan mesajların dilini algılayıp, kullandığınız dili algılayıp sohbete yazılan mesajın dilini sizin kullandığınız dile göre çeviriyor. Gelin dilerseniz birazcık eklentinin spigot sayfasında bulunan örnekleri izleyelim.

ChaTranslate.gif

Üst de ki gif de gördüğünüz gibi arkadaşlar Sohbete bir arkadaş mesaj yazıyor sonra komut ile açılıp/kapanan ayarı açtığı için Translate yazısı çıkıyor. Ve ona tıklayınca kendi diline yazıyı çeviriyor.

Not: config vb. dosyalardan
[Translate] yazısını maalesef sabit bir yazı yapamıyorsunuz. (Eklentinin kodlarında [Translate] yazısı sadece bulunuyor. Yani özetle eklentinin kodlarını değiştirmeden veya bunun için bir skript kodlamadan maalesef ki sabit bir yazı yapamıyorsunuz.)

Ekstaradan arkadaşlar
[Translate] Yazısıda dillere göre değişiyor. Örnek vermek gerekirse dilerseniz beraber eklentinin spigot sayfasında bulunan gifi inceliyelim.

ChaTranslateEN_FR.gif

Eklentinin spigot sayfasında bulunan giflerin kalitesi pek yüksek değil bunun için kusura bakmayın. (Kendim gifi çekmediğim için maalesef kalite'ye yapabileceğim bir şey bulunmuyor.)

Gelin şimdi arkadaşlar dilerseniz bir eklentinin config.yml dosyasına bakalım.

1675447238483.png

Eklentinin config.yml dosyası fazla boş ama neyse.

YETKİLER

Arkadaşlar eklentinin bir yetkisi bulunmuyor. Permissions kullanmayan bir eklenti.

KOMUTLAR

/tr ➪ Çevirme modunu aktif eder.

/notr ➪ Çevirme modunu deaktif eder.

NOT: Arkadaşlar bu eklenti yazıyı çevirirken google translate kullanmaktadır. Bu sebepten %100 doğru çevrilmiyecektir. (Bir çok kelimenin başka anlamları da bulunduğu için.)

İNDİRME LİNKİ

Tıkla ve uç!

Herkese iyi forumlar dileriz.

FlatPlanks

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

FlatPlanks#1881

Elmaslar
2
Puanlar
125
Yer
Albuquerque
Minecraft
flatP
Yurt dışına sunucu açacak kişiler için yararlı olmuş, ellerine sağlık.

Muhammet Matrix

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

muhammetmatrix

Elmaslar
19
Puanlar
470
Yer
Türkiye, Denizli
Minecraft
muhammetmatrix
Gayet güzel tanıtım olmuş Ellerinize sağlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı