Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Cadılar Bayramı Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Cadılar Bayramı Nedir?
Selam değerli forum okurları, bugün sizlerle birlikte başlıkta olan konu hakkında detaylıca konuşacağız.Son zamanlarda ülkemizde oldukça fazla konuşulan "Cadılar Bayramı" hakkında detaylı bir şekilde konuşacağız. Aynı zamanda yıllardır birçok ülkede olan bu kültürün nasıl geldiğine dair oldukça geçmişe ineceğiz. Zaman kaybetmeden makalemize geçelim.

875376.jpg

Cadılar Bayramı Nasıl Kutlanır?
Hepiniz küçükken mutlaka çizgi film izlemiştir. İzlediğiniz bu çizgi filmlerde "Şeker mi yoksa şaka mı?" cümlesini duymuş olabilirsiniz. Eğer duyduysanız şanslı olduğunuzu düşünebilirsiniz. İşte bu bahsettiğim cümle Cadılar Bayramı aracılığıyla ülkemizde ortaya çıkmıştır. Cadılar Bayramı, Pagan döneminde ortaya çıkmıştır. Yıllar ilerledikçe bu bayram çoğunlukla Hristiyan ülkelerin bayramı olarak kabul edildi fakat bugün ülkemizde dahi bu bayram birçok kişi, okul, kurum ve birçok yerde aktif olarak kutlanıyor. Genellikle bu bayramı Müslüman olan insanlar doğru bulmaz fakat ben kendi görüşümce bu bayramda herhangi bir sakınca görmüyorum. Cadılar Bayramı aslında çocuklara yönelik bayramdır. Yani uzun lafın kısası, "Çocukların eğlenmesi için böyle bir bayram var." lafını kullansam tam yeridir. Hatırlıyor musunuz? Az önce bir cümleden bahsetmiştik. İşte çocuklar aynı çizgi filmlerde olduğu gibi bu soruyu kapı kapı gezerek sorarlar. Doğrusu bu olay bizim 23 Nisan gibi bayramlarımızda dahi var. Cadılar Bayramının en önemli bölümü ise kostüm olayıdır. Kostümsüz asla olmaz.

fb8777dca71c1ce1763b72335f2b1a32.jpg

İnsanlar bu bayramda birbirinden korkunç veya tatlı kostümler giyerler ama çoğunluk olarak korkunç kostümler giyilir ve gecenin bir vaktinde sizi çıkıp korkutabilir. Aman siz siz olun gecenin bir vaktinde dışarı çıkmayın (: Her bayramın mutlaka kendine özgü bir yemeği vardır. Genellikle Avrupa ülkelerinde özellikle de İngiltere'de ( Birleşik Krallık ) Cadılar Bayramı için "Ruh Keki" adını verdiğimiz muazzam bir kek hazırlanır. Eh tabii bizim bayramlarımızda bol keseden harçlık veriyorlar. Bu bayramı kutlamak gelenek haline gelen ülkelerde de çocuklara harçlık veriyorlar. Hatta bazıları ciddi anlamda işin sınırını aşıp oldukça pahalı olan hediyeler dahi alabiliyor. Peki Cadılar Bayramının dünyaya etkisini hiç fark ettiniz mi? Daha doğrusu oynadığımız bütün oyunlar bu bayrama özel indirime vs. girdi. İşte bu soruyu sorguladığımız zaman çoğu oyunun Avrupa ülkelerinden çıktığını görebiliyoruz . Bir gün yurt dışında gitme şansınız olursa mutlaka deneyimi mutlaka yaşamanız gerektiğini düşünüyorum. Bu arada bahsettiğim geleneklerden dahasını ülkemize tanıtma şansınızda olur :))

IMG_4061-1440x960.jpg

Cadılar Bayramı Ne Zaman Kutlanır?
Cadılar Bayramı, her sene 31 Ekim ayında düzenli olarak kutlanır. Aynı zamanda evin yetişkinleri en yakın hafta sonunda bu bayrama özel olarak balo düzenlerler. Hatta bazı kişilerin en özel günleri bu günlere yakın geliyorsa işi fırsata çevirip hiç olmadık şeylere imza dahi atabilirler. Makalemin burada sonuna geldik. Umarım bu ilginç gelenek hoşunuza gitmiştir.

20161031-churchsthalloween2048-24.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Deleted User 108957

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
849
Puanlar
8.425
Yer
Satürn
Discord İzni
Güzel, yararlı bir konu olmuş. Başarılarının devamını dilerim Yiğit.

Kalemine sağlık! :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel, yararlı bir konu olmuş. Başarılarının devamını dilerim Yiğit.

Kalemine sağlık! :)

Açtığım bu makaleyi yararlı bulduğuna sevindim. Aynı zamanda bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim.

KaamiL43

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

KaamiL#6048

Elmaslar
94
Puanlar
4.070
Minecraft
KaamiL43
Türkiye'de bu bayram genellikle ya çizgi filimlerden yada steam indirimlerinden tanınıyor daha çok.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Türkiye'de bu bayram genellikle ya çizgi filimlerden yada steam indirimlerinden tanınıyor daha çok.

Evet, genellikle Steam'in Cadılar Bayramına özel indirimlerinden tanıyoruz :)

Muhammed Efe

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

MackleanTR#9999

Elmaslar
281
Puanlar
0
Minecraft
MackleanTR
steam'e indirim gelsede oyun alsak .d

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı