Sol Reklam
Sağ Reklam

[C++] Console Tabanlı Metin Şifreleme Programı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KadirBerk

Coe Hell
Elmaslar
76
Puanlar
0
Merhabalar efenim.
Bu gün içerisinde hazırlamış olduğum basit ama etkili bir programı size tanıtmak istiyorum. Bu program yazdığınız metinleri şifreli hale getiriyor. Bu şifre de herhangi bir mantık bulamazsınız çünkü semboller karmaşık sıralarla seçildi. İngilizce karakter desteklemiyor (yani "W,Q" vs. unutun !). Boşlukları algılamıyor, büyük küçük harf duyarlı (sadece küçük harf algılıyor) ve en önemlisi de (fark etmezsiniz diye söylüyorum) metinden şifreye çevirme sırasında noktaları boşluk olarak çeviriyor. 9999 karakter sınırı var.
Bazı programa tanıtılmamış harfleri nadiren de olsa yazabiliyor. Kullanımına gelirsek sırası ile şu adımları uygulayacaksınız;

-Programın dosyalarının içinde bulunan editData klasörüne giriyoruz.
-Fark edeceğiniz gibi burada iki adet metin belgesi bulunmakta. Bunların işlevleri,
islem.txt:
Çevirilmesi istenen metin veya şifreli yazının yazılması gereken metin belgesidir.
sonuc.txt:
Programın işlediği sonucun yazdığı metin belgesidir. Düzenlenmemesi önemle rica olunur !
-Açıklamalardan anlayacağınız üzere çevirilmesi istenen metni islem.txt metin belgesine yazıyoruz.
-Programımızı DecodingEmpire.exe dosyasını kullanarak açıyoruz. (Evet isim cidden saçma. İlk koyduğum "Sonra değiştiririm !" dediğim bir isimdi, üşengeçliktir ki değiştirmedim.)
-Program bize soruyor: "Metni mi şifreye çevirmek istersiniz yoksa şifreyi mi metne ?"
istenen cevabı veriyoruz.
-İşlem tamamı ile bu kadar. Programı kapattıktan sonra sonuçları sonuc.txt metin belgesinden kopyalayabilirsiniz.

Gereksinimler;
64 bit işletim sistemi.
(Compiler programım 64 bit olduğu için sadece 64 bit için çıkartabildim. 32 bit kullanıcıları kusuruma bakmasınlar...)

Link: Tıkla İndir
Virüs Total : Tıkla

kısaltma servisinin daha önce hiç görmediğiniz gibi olduğunun farkındayım. Yapmanız gerekenler;
"Skip Preview>>"
Bekle...
Doğrulamayı onayla.
Forum kurallarını bulamadığımdan dolayı kısaltma linkleri konusunda net bir fikir sahibi değilim. Eğer yasak ise kaldırabilirim...
Herhangi bir şekilde iznim olmadan başka platformlarda paylaşılamaz...

İyi Forumlar dilerim...

Alp

Pabucumun Atmini
Elmaslar
45
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Kadir çalışıyor aferin yavrum, evladım.

TechnicalSkin

Yazım Yöneticisi
Elmaslar
80
Puanlar
8.860
Yer
Bir ev...
Şifrelenmiş mesajlaşma için çok ideal :).

KadirBerk

Coe Hell
Elmaslar
76
Puanlar
0

SametMerve

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
Hacım bu dosyayı indirebileceğim bir link verir misin senin yukardakı linkte dosya bulunamaı diyor

KadirBerk

Coe Hell
Elmaslar
76
Puanlar
0
Hacım bu dosyayı indirebileceğim bir link verir misin senin yukardakı linkte dosya bulunamaı diyor
Daha kullanisli bir yeni surumunu yayinladim. Forumda biraz arastirip bulabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı