Sol Reklam

Bununla minecraft plugin yazmayı öğrenebilirmiyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Arda

Konuşmak bedava, bana kodu göster! -Linus Torvalds

Discord:

ArdaK#6888

Elmaslar
656
Puanlar
7.075
Minecraft
JoneX
Tıkla Git

bu adam java öğretiyo bu adamın öğrettiği java ile minecraft plugin yapabilirmiyim birde skript

Aovalect

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Aovalect#7688

Elmaslar
19
Puanlar
0
Yer
Afrika
Java öğrenerek skript yazmak istiyorsan hiç başlama bence. Ama eklenti kodlamayı öğrenebilirsin. Eklenti kodlamanın temeli Java'dan geliyor zaten.

Arda

Konuşmak bedava, bana kodu göster! -Linus Torvalds

Discord:

ArdaK#6888

Elmaslar
656
Puanlar
7.075
Minecraft
JoneX
ben java öğrenme videolarimi izlicem javascript mi birde skript kodlamayı nasıl öğrencem

utsukushihito

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
81
Puanlar
0
Minecraft
A_Takimi
öyle video izleyip şıp diye öğrenilmiyor, eklenti yazmayı öğrenmek istiyorsan java temelin çok sağlam olması lazım, java öğrenmek için para verip kurslara katılmana gerek yok sadec azimli bir şekilde araştırma yapıp kendini geliştirmelisin, sonra bukkit kütüphanesine geçince onlar içinde ayrı videolar var api nin nasıl kullanıldığına dair, skript ve javascript le alakan ne anlamadım skript in java ile alakası yok skript java ile yazılmış bir eklenti sadece, java ve bukkit öğrenirsen skript öğrenmiş olmazsın ki zaten java ve bukkit i bilsen skriptin yüzüne bile bakmazsın javascript e gelirsek onun bu konu ile alakası yok javascript daha farklı yerlerde kullanılıyor plugin yazmanın konusu değil o

B

BaranMRJ

Ziyaretçi
öyle video izleyip şıp diye öğrenilmiyor, eklenti yazmayı öğrenmek istiyorsan java temelin çok sağlam olması lazım, java öğrenmek için para verip kurslara katılmana gerek yok sadec azimli bir şekilde araştırma yapıp kendini geliştirmelisin, sonra bukkit kütüphanesine geçince onlar içinde ayrı videolar var api nin nasıl kullanıldığına dair, skript ve javascript le alakan ne anlamadım skript in java ile alakası yok skript java ile yazılmış bir eklenti sadece, java ve bukkit öğrenirsen skript öğrenmiş olmazsın ki zaten java ve bukkit i bilsen skriptin yüzüne bile bakmazsın javascript e gelirsek onun bu konu ile alakası yok javascript daha farklı yerlerde kullanılıyor plugin yazmanın konusu değil o
Fazla saçlamışsın. Ben atılan linkten Önizleme videosunu izledim seninde izlemeni tavsiye ederim. Öğretici 0'dan başlayacağını ve toplamda 250 küsür video olduğunu söylemiş yani neymiş? öyle şıp diye öğretmiyormuş. Yani neymiş? Temelinin olmasına gerek yok.

Fiyat 24TL son 11 saat bu fırsatı kaçırma derim. Adam OTDÜ mezunu ve bir çok iş başarmış.

utsukushihito

Elmaslar
81
Puanlar
0
Minecraft
A_Takimi
Fazla saçlamışsın. Ben atılan linkten Önizleme videosunu izledim seninde izlemeni tavsiye ederim. Öğretici 0'dan başlayacağını ve toplamda 250 küsür video olduğunu söylemiş yani neymiş? öyle şıp diye öğretmiyormuş. Yani neymiş? Temelinin olmasına gerek yok.

Fiyat 24TL son 11 saat bu fırsatı kaçırma derim. Adam OTDÜ mezunu ve bir çok iş başarmış.
sen nerenle okuyorsun anlamıyorum, eklenti yazmak için temelin sağlam olması lazım dedim, java öğrenmesi için temel mi gerekiyor hiç mi düşünmüyorsun yorum yazarken, tüm video ları izleyipte adamın her şeyi öğretebiliceğini düşünüyorsan sen burda saçmalıyorsun, adam sadece temel şeyleri ve proje tarzı şeyleri vermiş, isterse 1000 tane video olsun adam hepsini yalayıp yutsun bi null hatasında dazlak gibi kalır ortada,

B

BaranMRJ

Ziyaretçi
sen nerenle okuyorsun anlamıyorum, eklenti yazmak için temelin sağlam olması lazım dedim, java öğrenmesi için temel mi gerekiyor hiç mi düşünmüyorsun yorum yazarken, tüm video ları izleyipte adamın her şeyi öğretebiliceğini düşünüyorsan sen burda saçmalıyorsun, adam sadece temel şeyleri ve proje tarzı şeyleri vermiş, isterse 1000 tane video olsun adam hepsini yalayıp yutsun bi null hatasında dazlak gibi kalır ortada,
Çok saçma düşünüyorsun diyorsun ki kurslara katılmana gerek yok. Kendin cabalayarak öğrenebilirsin diyorsun. Sen üniversiteyi nasıl kazanıyorsun? Okul okuyarak görerek öğrenerek kimin yardımıyla öğretmen yardımıyla. İnsanlar dershaneye gitmesinler, boşuna özel hoca tutmasınlar? Herkes googleden öğrensin o zaman?

Bakıyorum çok profesyonelsin bi null hatasında damdazlak kalır diyorsun sen satın aldın mı ki adamın anlatış tarzını biliyorsun?
Gerçekten boşa sen git Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinden mezun ol eğitimler ver hocalık yap cahilin teki gelsin alma, boşver, kendin öğren, hiç gerek yok desin ahahaha komik.

utsukushihito

Elmaslar
81
Puanlar
0
Minecraft
A_Takimi
Çok saçma düşünüyorsun diyorsun ki kurslara katılmana gerek yok. Kendin cabalayarak öğrenebilirsin diyorsun. Sen üniversiteyi nasıl kazanıyorsun? Okul okuyarak görerek öğrenerek kimin yardımıyla öğretmen yardımıyla. İnsanlar dershaneye gitmesinler, boşuna özel hoca tutmasınlar? Herkes googleden öğrensin o zaman?

Bakıyorum çok profesyonelsin bi null hatasında damdazlak kalır diyorsun sen satın aldın mı ki adamın anlatış tarzını biliyorsun?
Gerçekten boşa sen git Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinden mezun ol eğitimler ver hocalık yap cahilin teki gelsin alma, boşver, kendin öğren, hiç gerek yok desin ahahaha komik.
hala soru sorup cevabın olumsuz olduğunu varsayarak yorum yapıyorsun, adamın dersini satın almış ve hepsini izlemiş bile olabilir.

açıkçası direk söylediğin hayatı yaşıyorum türkiyenin en prestijli üniversitelerinden birinde okuyorum, hiç çalışmadan kazandım, bunu bir övgü olarak değil benim hayat tarzımı açıklaması açısından söyledim, yani demem o ki ben benim en iyi öğrenme şeklim olan deneme-yanılma yöntemi ile öğrenmesi gerektiğini önerdim, adama bundan hiç bişi öğrenemezsin bunu alma boşa para verirsin demiyorum, sadece ek not olarak bu benim düşüncem dememişim, ki bunuda anlaman gerek çünkü bu bir 'yorum' google 'a bak anlamına anlarsın.

OnlyDarkness

Forum Editör Şefi
Editör Müfettişi
MinePass
Emekli
Quezly

Discord:

OnlyDarknesss#0932

Elmaslar
199
Puanlar
14.045
Yer
AYDIN / DİDİM
Minecraft
OnlyDarknesss

hocalar anlatıyor ve anlıyorsun ama o bilgi zamanla kayboluyor senin o bilgiyi kaybetmemen için o konu üzerinde çalışman gerekiyor kısacası gene iş sende bitiyor kapasitene göre bilgiyi anlaman ve öğrenme hızın değişir bu konuda
@utsukushihito haklı
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

deneme-yanılma yöntemi ile öğrenmesi gerektiğini önerdim, adama bundan hiç bişi öğrenemezsin bunu alma boşa para verirsin demiyorum, sadece ek not olarak bu benim düşüncem dememişim, ki bunuda anlaman gerek çünkü bu bir 'yorum' google 'a bak anlamına anlarsın.
javascript öğrense bile deneme yanılma yapmadan o bilgii pekiştiremez ben javascript için aylarımı verdim genede o konuların üzerinde durmayınca insan anlamıyor

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Bu konuda kendi tecrübelerimi yazayım.
Eklenti yazmak için JAVA bilmek ŞART!
Aksi takdirde yazdıkların bir anlam taşımaz, bu yolda ilerleyemezsin.

Ben Java ile ilgili kitap alarak başladım. (Kim korkar javadan)
Kitabı iyice yaladım yuttum belirli bir yere kadar.(OOP düzeyi ve sonrasına kadar yani veritabanı ve swinge girmeden önce)
Bu arada yaladım yuttum derken cidden yaladım yuttum, şöyle söyleyeyim oturup ders çalışır gibi boş zamanımda kağıt üzerinde metotlar yazıyordum.Bilgisayar olmadan hayal gücümü ve öğrendiklerimi kağıt üzerinde çalıştırıyordum falan çok fantastikti , hala yapıyorum algoritma geliştireceğim zaman.
Daha sonra eklenti yazmaya başladım.
Eklenti yazdıkça bana daha fazla Java bilgisi gerektiğinin farkına vardım.
Daha fazla derken ise soket programlama , web programlama vs.
İsteğim ve azmim eklenti yaptıkça arttı, yabancı dilim (İngilizce(En başta İngilizce) - Almanca) iyi olduğu için artık yabancı forumlara ve Java'nın kendi tutoriallarına bakmaya başladım.
Eklenti yazarak algoritma mantığını öğrendim ve otomatik olarak Javada da gelişmiş oldum.
Daha çok yeniyim bu mecrada ama amatörden ustalığa doğru tırmanıyorum.
Ayrıca bu işi hobi olarak yapıyorum ve dolayısıyla severek yapıyorum.

Bu işi sevmeden para kazanmak uğruna yaparsan ilerleme kaydedemezsin, ha ilerlesen bile seven birine kıyasla çok daha zor ilerlersin.

Ben bu seviyeye 4-5 ay gibi bir sürede geldim.(0 dan başlayıp)

Demem o ki udemy gibi yerlerden 1 kurs bile almadan, internetten araştıra araştıra, yabancı dilini geliştirip, kullanıp bilgi edinmek için çaba gösterince emin ol ilerleme kaydediyorsun.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı