Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SoulX

Vatan Sevdalısı
Yardımsever Üye
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
2.518
Puanlar
6.290
Steam
bozq
Discord
Soul#4118

Herkese merhabalar! Bugün, sizlere Minecraft oyununda Bungeecord sunucu sahipleri için bir konu hazırladım. Adımlar uzun olmadığı için konuyu kısa bitirmek istiyorum. Bu tür konular hazırlamamı istiyorsanız konuyu beğenebilirsiniz. Umarım beğenirsiniz. O zaman başlayalım...

shader.png

ADIM 1: Bungeecord AYARLARI

Öncelikle Bungeecord sürümünüzün güncel olduğundan emin olun. Ben bilemem derseniz
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
linke tıklayarak en güncel Bungeecord sürümünü
indirirsiniz. Sonra, config.yml dosyasını açıyoruz. Karşımıza şu şekilde bir yazılar geliyor:

bungeecord.png

Fotoğrafta 1. satırdaki işaretlediğim değer, ip-forward değerini true olarak ayarlayın.

Bungeecord'daki işlemimiz bitiyor. Sıra diğer sunucularda.

ADIM 2: OYUN SUNUCULARI AYARLARI

İlk olarak sunucunuzun Spigot olduğundan emin olun. Kendinize uygun Spigot dosyasını bulmak için
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
siteye bakabilirsiniz. Şimdi konumuza dönelim. spigot.yml dosyasını açıyoruz. Karşımıza şu şekilde bir yazılar geliyor:

spigot.png

Fotoğrafta 26. satırda işaretlediğim değer, bungeecord değerini true olarak ayarlayın.

Spigot'taki işlemimiz bitiyor. Sıra ek eklentilerde.

ADIM 3: EK EKLENTİLER

Şimdi geldik son adıma, Eklentiler. IPWhitelist adlı eklentiyi yüklüyoruz
linkinden. Ve Bungeecord dışında tüm sunucuların plugins klasörüne atıyoruz. Eklentiyi attığımız sunucuları yeniden başlatıyoruz. config.yml dosyasını açıp, IP kısmındaki 127.0.0.1 yazısını makinenin IP'si olarak değiştiriyoruz. Ve artık işlemimiz tamamen bitti.

EK: AuthMe adlı eklentiyi Reloaded sürümünde kullanın, isim-bug-fixed vb. eklentileri kullanmayın.

Konumuz buraya kadardı, umarım size yaramıştır. Konuyu beğendiyseniz ve hoşunuza gittiyse konuyu beğenmeyi esirgemeyin.
Mutlu kalın...

-ULTRA-

GY!
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
239
Puanlar
1.240
Discord
Ege | Whessry#6336
Minecraft
Whessry
Senin sayende 1 - 2 bir şey daha öğrenmiş oldum.

SaruhaNTR

Koydum Çalışma Masasını
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
26
Puanlar
1.190
Discord
TheSaruhaN#7255
Minecraft
TheSaruhaN
Bilmeyenler için yararlı bir konu olmuş emeğine sağlık.

Troy

Yay Yok, İskelet Yok
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
418
Puanlar
1.890
Minecraft
Troy
Yararlı Bir Konu Başarılar :)

zNightLastTR

SilentNetWork
Yasaklandı
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
129
Puanlar
1.240
Discord
zNightLastTR | EmreCan#8990
Minecraft
zNightLastTR
Bunu bilmeyenler olur yararlı fakat. Bu bu kadar kolay kapatılan birsey olsaydı büyük sunucular kapatırdı ve mapları felan bos yere gitmezdi.

SoulX

Vatan Sevdalısı
Yardımsever Üye
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
2.518
Puanlar
6.290
Steam
bozq
Discord
Soul#4118
Bunu bilmeyenler olur yararlı fakat. Bu bu kadar kolay kapatılan birsey olsaydı büyük sunucular kapatırdı ve mapları felan bos yere gitmezdi.
Zaten büyük sunucular kapanmıyor :) Sunucu açmayı bilmeyenlerin sunucuları kapanıyor genellikle. Onlar da çoğunlukla bir adımı yapmıyor.

EienMC

play.Flaversum.com
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
48
Puanlar
2.990
Discord
KemalBey#3159
Konu ne kadar eski olsa da size uyarıyorum.

IPWhitelist eklentiyi kesinlikle kullanmamalısınız. Açıkları vardır. Eğer benim görüşüme katılmıyorsanız attığım videolarını izleyebilirsiniz. (Yanına çekirdek ve kola getirebilirisiniz.)

IpWhitelist yerine
veya
kullanmalısınız.

Konu güncellenmeli.

EmreXIX

Birisi mi Spawnlandı?
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
4
Puanlar
1.890
paylaşım için teşekkürler sorunu çözdüm

SoulX

Vatan Sevdalısı
Yardımsever Üye
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
2.518
Puanlar
6.290
Steam
bozq
Discord
Soul#4118
Konu ne kadar eski olsa da size uyarıyorum.

IPWhitelist eklentiyi kesinlikle kullanmamalısınız. Açıkları vardır. Eğer benim görüşüme katılmıyorsanız attığım videolarını izleyebilirsiniz. (Yanına çekirdek ve kola getirebilirisiniz.)

IpWhitelist yerine
veya
kullanmalısınız.

Konu güncellenmeli.
şöyle bir eklentiyle halledilebilir.

Bayram Sezer

ToXiNetwork.Keyubu.Com
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
20
Puanlar
240
Steam
superturk135
Discord