Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber (BungeeCord - Hub) Sunucu Kurulum - Normal Sunucu Gibi Giriş Yapma Detayli Anlatim - 2019

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Misy

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
11
Puanlar
3.830

Merhaba öncelikle konuya geçmeden önce bu dokümanda bungeecord kurulum ve sunucu açıp birbirine baglamayi göstericegim ayriyetten kendi localhostumuza kurduğmuz bir serveri küresel yani normal bir minecraft sunucusu gibi giriş yapılmasını saglayacagız.

----------------------------------
ADIM 1 :

Öncelikle linke tiklayarak hazir şekilde gerekli bungeecord dosyasini indiriyoruz ve içindeki klasörü masaüstüne çıkariyoruz.

https://github.com/MisyNetwork/Misy/archive/master.zip

ADIM 2:

INEWnn.jpg

CzG1zV.jpg

Klasörün içine girip (Run.Bat) adli dosyayı çalıştırıyoruz
DojMZd.jpg

Yüklenme bittikten sonra cmd panelini kapatıyoruz

ADIM 3:

Tekrar dosyalarimizin bulundugu misy-master adli klasöre baktigimizda bir takım dosyaların yüklendigini göreceksiniz.

Nk7afA.jpg

Config.yml dosyasini not defteri vb. bir uygulama ile aciyoruz

7OkqYp.jpg

Kırmızı kutucugun içindeki ayarları belirttigim gibi yapiniz.

onlime mode = true (Bu ayar sunucunuz premiumlar içinse true olarak kalmalıdır ama eger crackli oyuncular içinse bu true yerine false yaziniz)
querry port = 25577 ( Bu ayar ana sunucumuzun portu bu kısma 25565 yaziyoruz)
ip_forward = false ( Bu ayar kesinlikle true olmalidir )
host : 0.0.0.0:25577 ( bu kısmı öncelikle portumuzu 25565 olarak belirtiyoruz sonra ise cmd aciyoruz cmd açtiktan sonra gelen ekrana ipconfig yazıyoruz benim gibi birden fazla veya tek bir tane çıkabilir modeminizi bulunuz, IPv4 Adress : 192.168.1.33 bu bizim localhostumuz sizinki farklı olucaktır o bölümde yazan ipiyi 0.0.0.0 kismina giriyoruz)

ofutyZ.jpg

Config.yml yeni ayarlarimiz

1uBZVP.jpg

Tekrar klasörümüzün içinde bulunan Run.bat çalıştırdıgınızda sunucunuzun açık oldugunu göreceksiniz

( sunucunuzu açtıgınızda girmeye çalıştıgınızda bir hata alıcaksınız bu normaldir ellemeyiniz ve kapatınız )

GrFKCo.jpg

8EcdNN.jpg

ADIM 4 :

Önceki adimlari dogru bir şekilde yaptıysanız lütfen bu adıma geçiniz

-sunucuya girmeye çalıştıgımızda hata alıyoruz bunun sebebi ana sunucumuzun bizi bir lobby sunucusuna yönlendirememesi bunu düzeltmek için
öncelikle misy-master klasörünün içine alttaki verdigim linki kullanarak indirdigimiz dosyadan çıkan klasörü atiyoruz

https://github.com/MisyNetwork/MisySpigot/archive/master.zip

QCyApp.jpg

Run.bat çalıştırıyoruz.

ipa12g.jpg

Yükleme tamamlandıktan sonra stop yazıp konsolu kapatıyoruz misy-master klasörünün içine attıgımız misyspigot-master klasörünü açıyoruz

sTlAwK.jpg

spigot.yml dosyasını not defteri vb bir uygulama ile açıyoruz

0BEVtE.jpg

bungeecord=false (bu ayarı true olarak degiştiriyoruz )

1OoPp5.jpg

-Gerekli ayarlamalari belirttigim gibi yapıyoruz ardından misy-master klasörünün içinde bulunan misyspigot-master klasörünü açıp server.properties not defteri vb ile açıyoruz.

Q3YYk8.jpg

abO6xY.jpg

Ayarlari kendimize göre dolduruyor server port kısmına 25565 yerine 25566 yazınız 25565 portunda ana sunucumuz çalışıcak portlar çakıştıgı için hata alırsınız

z5kc2O.jpg

----------------------------

ADIM 5:

bu adım üsteki tüm ayarları düzgün bir şekilde yaptıktan sonra geçiniz

- şimdi bu adımda lobimizi ana sunucumuza baglicagız öncelikle misy-master klasörünün içindeki config.yml dosyasını açıyoruz

nbxcmX.jpg

YMtQxA.jpg

ayarları kendimize göre düzenliyoruz ve kaydedip kapatıyoruz.

şimdi misy-master klasörünün içindeki run.bat ve misyspigot-master klasörünün içindeki run.bat çalıştırıyoruz

2pQZVM.jpg

Her iki sunucumuzda sorunsuz bir şekilde çalışıyor

3C6Pag.jpg

Sunucumuza girebiliyoruz düzgün bir şekilde

Misy-master içindeki ana sunucumuza MOTD vs dışında plugin yüklemenize gerek yok asıl pluginleri lobby sunucunuza yükleyin

WIhxG7.jpg
eTXlgl.jpg

---------------------

Son Adım:

Bu Adımda oluşturmuş oldugmuz sunucumuzu küresel yani herkesin girebilicegi bir sunucu haline getirecegiz.

Aşama 1 : Port Açma ( modem modelinizi yazarak bulabilirsiniz yada cmd açıp ipcnofig yazarak ögrenebilirsiniz )

pXth48.jpg

Evet modem arayüz giriş yapmak için 192.168.1.1 kullanıcagım sizin ki farklı olabilir üsteki dedigim gibi yapınız lütfen

8uzuW1.jpg

Kullanıcı adı bilgilerinizi internette modeminizinim modelini aratarak bulabilirsiniz yada yetkili serverisi arayıp ögrenebilirsiniz

RXhmWE.jpg

Arayüz ayarlarınızdan (NAT) kısmına giriş yapıyoruz

XkyQtH.jpg

Kırmızı kutucuk içindeki yeni butonunu kullanarak yeni bir yönlendirici açıyorum

iyolQ0.jpg

Oluşturdugum yönlendirmeyi aktif hale getirdikten sonra hizmet adına herhangi bir şey yazıyorum
WAN Arayüzü kısmına ise MyLSP_ATM seçiyoruz
Baslangıç portu çeviri bitiş portuna kadar ana sunucumun portunu yani 25565 yazıyorum sunucu ip adresi kısmına ipconfigten ögrendigimiz localhostumuzu yazıyoruz ve protokol kısmını TCP/UDP seçiyoruz

sJR2G8.jpg

Şimde ise aynı işlemi lobby sunucumuz içinde yapıcagız ama bunda degiştiricegimiz tek şey 25565 portu yerine 25566 portu olacak

alhJ02.jpg

lobby sunucum içinde port açtıktan sonra kapatıyorum modem arayüzünü

Aşama 2: IP SABITLEME

Bu aşamada oyuncuların sunucumuza girebilmesi ve bizim sunucuyla veri transferi için ip sabitlememiz gerekiyor onun için

http://etx.ca/downloads/DuckDnsInst.exe

İndirip kurun daha sonra ise çalıştırın ekrana her hangi bir şey gelmeyecektir

daha sonra ise www.duckdns.org adresine gidip giriş yapıyoruz

HIjC0S.jpg

misy.duckdns.org adında bir domain oluşturdum siz kendinize göre oluşturun sonra

bFST72.jpg

igDRbD.jpg

sNodYC.jpg

// Açılan sekmeye oluşturdugum domaini yazıp altına ise sitede gözüken tokenimi yazıp OK basıyorum

// daha sonra sunucuları tekrar başlatıyorum gerekli ayarların yapılması için

RZRUBA.jpg

rsloUV.jpg

// Gördügünüz gibi sunucu düzgün bir şekilde oluşturuldu ve normal bir sunucu gibi herkes girebiliyor artık

-----------------

Minecraft server status gibi siteler kullanarak sunucunuzun açık oldugunu görebilirsiniz

m09cTa.jpg

// Makale yeteri kadar ilgi görür ise factions,minigames gibi sunucular kurup hub sunucumuza baglamayı ve webconsole hakkında yeni bir makale paylaşacağım iyi günler.

- Misy

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Doğruyu söylemek gerekirse ciddi anlamda başarılı ve yararlı konu olmuş. Hem geniş anlatımlı hem de güncel bir konu herkesin işine yarayacaktır. BungeCoord bilgisi olmayan arkadaşlar için son derece işlevli bir konu olduğunu düşünüyorum. Konu dizaynınızı ve anlatım şeklinizi çok beğendim.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Eline sağlık gayet güzel olmuş ancak keşke içine faction çakmalobi vs. kurmayıda anlatsaydın.

Misy

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
11
Puanlar
3.830
Doğruyu söylemek gerekirse ciddi anlamda başarılı ve yararlı konu olmuş. Hem geniş anlatımlı hem de güncel bir konu herkesin işine yarayacaktır. BungeCoord bilgisi olmayan arkadaşlar için son derece işlevli bir konu olduğunu düşünüyorum. Konu dizaynınızı ve anlatım şeklinizi çok beğendim.

Teşekkürler makale yeteri kadar ilgi görürse bungeecord sunucuları için webconsole kurulum kullanım hakkında bir makale yazacağım

Misy

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
11
Puanlar
3.830
Eline sağlık gayet güzel olmuş ancak keşke içine faction çakmalobi vs. kurmayıda anlatsaydın.

makaleye yeteri kadar ilgi gelirse sunucular arası geçiş,webconsole,bungee pluginleri v,s hakkında yeni makaleler yayinlayacagim

SoulX

Vatan Sevdalısı

Discord:

SoulX#3935

Elmaslar
2.565
Puanlar
19.570
Yer
Antalya
videolu anlatım ekleyebilirsin. ayrıca bence sunucu kurulumu ingilizce bildiğin sürece "sıfır sıkıntı"

Misy

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
11
Puanlar
3.830
videolu anlatım ekleyebilirsin. ayrıca bence sunucu kurulumu ingilizce bildiğin sürece "sıfır sıkıntı"

Önerin için teşekkürler müsait bir zamanımda ilgileneceğim:))))))

SwexyNetwork

Play.SwexyNetwork.Tk
Elmaslar
20
Puanlar
0
Çok Yararlı Bir Konu Olmuş.Bilmeyenler İçin Fırsat

Misy

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
11
Puanlar
3.830

Vornland

.
Elmaslar
95
Puanlar
4.530
Gayet güzel bir konu bungeecord hakkındaki diğer şeyleri de anlatırsan süper olur.

Provanas

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
8
Puanlar
0
Basit "bungeecord" bilgisi herkesin işine yarayacaktır. Eline sağlık güzel konu olmuş.

xYaqiz

Play.HypeNW.Com
Elmaslar
305
Puanlar
5.680
Minecraft
Yaqiz
Yararlı ve başarılı bir konu olmuş. Ellerine sağlık :)

Misy

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
11
Puanlar
3.830
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı