Sol Reklam
Sağ Reklam

Bulundu Bungeecord eklenebilecek eklentiler ve kesinlikle eklenmesi gereken pluginler önerebilirmisiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M

Mehmet_27

Ziyaretçi
M

Mehmet_27

Ziyaretçi
peki kesinlikle dikkat edilmesi gereken dediğiniz şeyler varmı bungeecord için. mesela giriş yapmadan server yazma hatası vardı ben direk herkesten o yetkiyi alarak çözdüm varmı böyle değişik önemli şeyler

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
IPWhitelist gerekli bir plugin değil, bugüne kadar hiç kullanmadım. Açıkcası bir portu kapatmak için neden plugin kullanılır bunu bilmiyorum, Firewall ayarlamasıyla porta sadece bungee sunucusunun olduğu (bungeecord oyun ile aynı sunucudaysa direk localhost'un ip adresini) sunucunun IP adresine izin verirseniz bungeecorda bağlanmadan oyuna girme gibi şansları kalmaz. Zaten bir oyuncu bungeecorda bağlandıktan sonra farklı bir porta kendisi veri göndermez, bungeecord üzerinden gönderilir yani o porta sadece bungeecord erişebilse de olur.

Gerekli plugine gelirsek sunucunuza ve keyfinize göre değişecektir, hiçbir plugin olmadan da sunucu açabilirsiniz. Eğer sunucunuz herkese açıksa ve sunucunuza crack hesaplar ile girebiliyorlarsa bir auth plugini kullanmanız gerekebilir, onun dışında bir zorunluluk bulamadım ben. Diyorsanız ki daha geniş bir şeyler lazım: scoreboard, tablist ve permission, moderation eklentileri de lazım olabilir

xPucciGqng

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
371
Puanlar
3.835
IPWhitelist gerekli bir plugin değil, bugüne kadar hiç kullanmadım. Açıkcası bir portu kapatmak için neden plugin kullanılır bunu bilmiyorum, Firewall ayarlamasıyla porta sadece bungee sunucusunun olduğu (bungeecord oyun ile aynı sunucudaysa direk localhost'un ip adresini) sunucunun IP adresine izin verirseniz bungeecorda bağlanmadan oyuna girme gibi şansları kalmaz. Zaten bir oyuncu bungeecorda bağlandıktan sonra farklı bir porta kendisi veri göndermez, bungeecord üzerinden gönderilir yani o porta sadece bungeecord erişebilse de olur.

Gerekli plugine gelirsek sunucunuza ve keyfinize göre değişecektir, hiçbir plugin olmadan da sunucu açabilirsiniz. Eğer sunucunuz herkese açıksa ve sunucunuza crack hesaplar ile girebiliyorlarsa bir auth plugini kullanmanız gerekebilir, onun dışında bir zorunluluk bulamadım ben. Diyorsanız ki daha geniş bir şeyler lazım: scoreboard, tablist ve permission, moderation eklentileri de lazım olabilir
İp Whitelist Dediğinizi Sağlayan Bir Plugin. O Ayarlamayı Yapmadan IpWhitelist Kurup Çabucak Port Açığını Kapatabilirsiniz. Eğer IpWhitelist Bypasslanıyorsa yanlış yaptığınızdandır.

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
İp Whitelist Dediğinizi Sağlayan Bir Plugin. O Ayarlamayı Yapmadan IpWhitelist Kurup Çabucak Port Açığını Kapatabilirsiniz. Eğer IpWhitelist Bypasslanıyorsa yanlış yaptığınızdandır.
Neden bir pluginle yapıyorsun diyorum? Firewall'ı tek seferinde ayarlıyorsun ve sisteme bağlı bir şey olduğu için minecraftı etkilemiyor, istek işlenmeden engelleniyor.

xPucciGqng

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
371
Puanlar
3.835
Neden bir pluginle yapıyorsun diyorum? Firewall'ı tek seferinde ayarlıyorsun ve sisteme bağlı bir şey olduğu için minecraftı eklemiyor, istek işlenmeden engelleniyor.
O ayarlamayı herkes bilecek değil efenim.

Ejdzeys

RuinCraft

Discord:

.ejdzey

Elmaslar
10
Puanlar
4.020
IPWhitelist kullanmanı tercih etmem bu plugine bakabilirsin.

Secured Network

Ayrıca makineden portlarıda kapatmanı önerebilirim.

xPucciGqng

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
371
Puanlar
3.835

Ejdzeys

RuinCraft

Discord:

.ejdzey

Elmaslar
10
Puanlar
4.020
M

Mehmet_27

Ziyaretçi

teşekkür ederim bu konu için iletişime geçeceğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı