Sol Reklam

Çözüldü BungeeCord Configde Eksiklikler Ve Oyuna Girememe

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

wontis

Zombi Geldi, Beni Yedi
Elmaslar
17
Puanlar
8.945
Son düzenleme:

Green

Developer
Premium
MineWeb

Discord:

Green#1370

Elmaslar
334
Puanlar
14.315
Yer
İstanbul
Discord İzni
Bungeecord serverını ve diğer sunucunun propertiesini atarmısın?

wontis

Zombi Geldi, Beni Yedi
Elmaslar
17
Puanlar
8.945

Green

Developer
Premium
MineWeb

Discord:

Green#1370

Elmaslar
334
Puanlar
14.315
Yer
İstanbul
Discord İzni

wontis

Zombi Geldi, Beni Yedi
Elmaslar
17
Puanlar
8.945
Son düzenleme:

Green

Developer
Premium
MineWeb

Discord:

Green#1370

Elmaslar
334
Puanlar
14.315
Yer
İstanbul
Discord İzni
server-propertiesdeki "server-ip=HamachiIp" bu bölümü 127.0.0.1 yapıp bungee configindeki
"host: HamachiIp:25565" bölümünüde 0.0.0.0:25565 yaparmısın bi

Geyik

Geik
Onaylı Satıcı

Discord:

Geik#1139

Elmaslar
283
Puanlar
9.885
Minecraft
Geyik
Öncelikle spigotun kendi sitesi haricinde bir yerden bungeecord indirme. Bungeenin versiyonu yoktur. Sadece sunucu dinler. Demek istediğim sen lobi açacaksın ona versiyon yükleyeceksin bungee sadece aracılık yapacak oyuncuyu oraya bağlayacak.

fallback_server: hub

Şeklinde listeners: Kısmına ekleyebileceğini düşünüyorum tam emin değilim ama o şekilde yapılabileceği yazıyor.
Default server için de sanırım

host: 0.0.0.0:25565

Ekleniyor bir deneyebilirsin.

wontis

Zombi Geldi, Beni Yedi
Elmaslar
17
Puanlar
8.945
server-propertiesdeki "server-ip=HamachiIp" bu bölümü 127.0.0.1 yapıp bungee configindeki
"host: HamachiIp:25565" bölümünüde 0.0.0.0:25565 yaparmısın bi
Şu anda girdim fakat hamachi ip ile başkaları girebilmesi lazım bunu nasıl sağlarım. Yoksa şuan hamachi ip verdiğim kişi yine de girebilir mi. Son olarak serverproperties için verdiğiniz ip neyin ip adresiydi bunları da belirtebilir misiniz. Eğer başkası da hamachi ip adresiyle girebiliyorsa ve o ip neyin belirtirseniz çok mutlu olurum. Çok teşekkürler bu arada sunucuya girdim. Geriye 2 sorunum kaldı bunlar sunucu çökünce gidecekleri fallback_server ve /lobi komutunu ayarlayabileceğim default_server configte yoktu bunlar kaldı
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle spigotun kendi sitesi haricinde bir yerden bungeecord indirme. Bungeenin versiyonu yoktur. Sadece sunucu dinler. Demek istediğim sen lobi açacaksın ona versiyon yükleyeceksin bungee sadece aracılık yapacak oyuncuyu oraya bağlayacak.

Şeklinde listeners: Kısmına ekleyebileceğini düşünüyorum tam emin değilim ama o şekilde yapılabileceği yazıyor.

İndirdiğim yer spigotun kendi sitesiydi oraya 1.8-1.13 bungeecord yazmışlar. Yazan kişi sanırım site yöneticisiydi

Dediğinizi bir deniyim. listeners yazan yerin altına hem fallback_server: survival (survival --> sunucumun adı) hem de default_server: /lobi bu komutları eklesem bu komutlar çalışır mı yani?

Ekledim ve /greload yazdıktan sonra yazdığım fallback_server ve default_server yazıları silindi ve bunların karşılarına yazdığım survival ve /lobi priorities yazan yerin altına
priorities:
- survival
- /lobi
bu şekilde yazıldı. /lobi yazan yer panelde hata verdiriyor bunları sildim o yüzden. Sonuç olarak yapılmıyormuş sanırım

Konum kapanabilir. Herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Green

Developer
Premium
MineWeb

Discord:

Green#1370

Elmaslar
334
Puanlar
14.315
Yer
İstanbul
Discord İzni
Şu anda girdim fakat hamachi ip ile başkaları girebilmesi lazım bunu nasıl sağlarım. Yoksa şuan hamachi ip verdiğim kişi yine de girebilir mi. Son olarak serverproperties için verdiğiniz ip neyin ip adresiydi bunları da belirtebilir misiniz. Eğer başkası da hamachi ip adresiyle girebiliyorsa ve o ip neyin belirtirseniz çok mutlu olurum. Çok teşekkürler bu arada sunucuya girdim. Geriye 2 sorunum kaldı bunlar sunucu çökünce gidecekleri fallback_server ve /lobi komutunu ayarlayabileceğim default_server configte yoktu bunlar kaldı

İndirdiğim yer spigotun kendi sitesiydi oraya 1.8-1.13 bungeecord yazmışlar. Yazan kişi sanırım site yöneticisiydi

Dediğinizi bir deniyim. listeners yazan yerin altına hem fallback_server: survival (survival --> sunucumun adı) hem de default_server: /lobi bu komutları eklesem bu komutlar çalışır mı yani?

Ekledim ve /greload yazdıktan sonra yazdığım fallback_server ve default_server yazıları silindi ve bunların karşılarına yazdığım survival ve /lobi priorities yazan yerin altına
priorities:
- survival
- /lobi
bu şekilde yazıldı. /lobi yazan yer panelde hata verdiriyor bunları sildim o yüzden. Sonuç olarak yapılmıyormuş sanırım

Konum kapanabilir. Herkese teşekkürler.

Server-propertiesteki ip adresi localhost ip adresidir. Hamachi ile giriş yapmasını istediğin kullanıcılara IP Adresim Nedir? IP Adresi Araçları ve Dahası adresinde yazan ip adresini vererek sunucuna bağlantı kurabilirler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı