Sol Reklam

Paylaşım Bu konu içinizi ısıtacak. Köpüşler(Köpekler) hakkında bazı bilgiler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Selamlar MC-TR sakinleri!
Bir köpek sahibi olarak bu konu çok hoşuma gitti ve içim bir hoş oldu ben de sizinle paylaşmak istedim, mesajlarınız, düşünceleriniz benim için değerli, iyi forumlar.

Kopeklerin-Ozellikleri-eb63.jpg

Köpüşler hakkında bazı bilgiler;
Doğdukları andan itibaren köpekler insanlara karşı sevgi doludurlar.

Köpekler bu şekilde dünyaya gözlerini açan tek hayvan türüdür. Bu nedenle siz köpeğinize yakınlık gösterip alışana kadar o çoktan sizi benimsemiştir.

Köpeğiniz sahibi olduğunuzu anladığından itibaren kokunuzu benimser. Bu sebeple bulunduğu mekanlarda da özellikle sizin eşyalarınızın yanında uyumayı tercih eder ve bu onları rahatlatır.

Annesinden yeni ayrılan köpekler sahibini en yakın dostu olarak görmektedir. Siz de yeni sahiplendiğiniz bir köpeğe davranışlarını kontrol edebilmeleri için yardım ettiğiniz takdirde sizin sadık dostunuz olacaklardır.

İnsanlarla çok iyi dost olmalarının yanı sıra, insanlar köpekleri pek çok amaçları için kullanmaktadırlar.

Köpeklerin koku alma duyuları çok gelişmiştir. İnsanlara göre binlerce kokuyu ayırt edebilme özelliğine sahip olan köpekler, kayıp insanları bulma konusunda da oldukça başarılıdırlar.

Özellikle polis köpekleri aldıkları özel eğitimler sayesinde tehlikeli maddeleri de rahatlıkla bulabilir. Yine yeterince eğitim almış olan köpekler sakat veya kör kişilerin de en iyi yardımcısı olabilir.

Tıpkı insanlar gibi köpekler de eğitim alabilirler ve becerilerini geliştirebilirler. Bu eğitimler arasında en zoru K9 eğitimidir ve köpekleri zor bulunur, çok pahalıdır.

İnsanlarla binlerce yıldır birlikte yaşayan köpeklerin en faydalı oldukları konulardan bir diğeri de çobanlara yaptıkları yardım ve korumadır.

Köpeklerin bazı türleri soğuk iklimlerde bile insanlara kızak çekerek yardımcı olurlar. Bu özellikleri sayesinde günde 150 km yol gidebilirler.

Köpekler evcil ve vahşi olarak hemen hemen dünyanın birçok yerinde yaşarlar.

Keskin koku alma ve işitme kabiliyetleri ile etçil memeleri sınıfına girerler.

Sahibine bağlılığı ile de ün salmışlardır.

Ömürleri bir çok etkene göre değişmekle birlikte 15 ile 20 yıl arasındadır.

Köpeklerin görünüş ve büyüklükleri ile farklı 100’den fazla köpek ırkı bulunmaktadır. Çoban, av, bulldog, polis köpeği, Saint Bernard gibi tür aralarında en çok bilinenleridir.

Bir başka konumda daha görüşmek üzere, iyi forumlar :)

Jeuiliz

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Jeuiliz#6425

Elmaslar
3
Puanlar
2.215
Minecraft
Blackfish_
Köpüşleri yiyelim ? :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı