Sol Reklam

Çözüldü BraveMert | Necati Mert #0130 | Dolandırıcı [GÜNCELLENDİ V2 :)]

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lwur

rabels oyun hizmetleri
Emekli

Discord:

lwurr

Elmaslar
626
Puanlar
7.285
Yer
Tekirdağ
Minecraft
lwurr
Sabır Paşam Az Kaldı Sabret
Hepsinin baş harfini büyük yazma söylemek istedim takıntılıyım, birini dolandırıp sonra onu savcılığa verip kağıtları paylaşacağım mı? Muz cumhuriyeti değiliz kanka akıllı insanlar var burda.

minermeed

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
2
Puanlar
135
Hepsinin baş harfini büyük yazma söylemek istedim takıntılıyım, birini dolandırıp sonra onu savcılığa verip kağıtları paylaşacağım mı? Muz cumhuriyeti değiliz kanka akıllı insanlar var burda.
Yani ben de anlamış değilim, her şey kabak gibi ortada değil mi? Neyin çabası bu, sonuçta adam öldürmedi kabullenip özür dileyip konuyu tatlıya bağlayabilirler. Bir tarafta reşit olmadığı halde savcılık kağıdı paylaşacak olan Mert diğer tarafta Enes. Hani her şeyi geçtim, ailesine ne anlatmış olabilir dava açtırırken Mert kardeşimiz.

minermeed

Elmaslar
2
Puanlar
135
Burada şikayette bulunabileceğin kimse yok @BraveMert, sana kimse hakaret etmedi. Açacağın dava gizlilik ihlali ise o SS'lerdeki şahısın kendin olduğunu kabullendiğin anlamına geliyor. Türkiye'de savcılık süreci Twitter'dan göründüğü gibi değil. Yabancı uyruklu geliştiricilere gönderdiğin sahte dekontlar, Discord sunucuna gelip senin onları dolandırdığını anlatmaları ve onlara küfür ederek banlaman dahi ortada. Yani oldu da dava açtın diyelim, karşı taraf veya hakim beklediğin kadar saf olacak mı, senin yapıp da kabullenmediğin şeyleri göz ardı edecek mi? Sanmıyorum. @MinerFeeD in sergilediği tavırları sevmesem de bu konuda ona tamamen hak veriyorum, çünkü görünen köy kılavuz istemez.

MinerFeeD

LegendProject | Yazılım & Tasarım

Discord:

Privles#0001

Elmaslar
20
Puanlar
4.055
Yer
İstanbul
Yani ben de anlamış değilim, her şey kabak gibi ortada değil mi? Neyin çabası bu, sonuçta adam öldürmedi kabullenip özür dileyip konuyu tatlıya bağlayabilirler. Bir tarafta reşit olmadığı halde savcılık kağıdı paylaşacak olan Mert diğer tarafta Enes. Hani her şeyi geçtim, ailesine ne anlatmış olabilir dava açtırırken Mert kardeşimiz.
Kendisi bırak özür dilemeyi , göründüğü üzre yağ gibi üste çıkıyor . Dediğin gibi twitterdeki gibi hızlı işlemiyor, savcı izne ayrıldı geldiğinde ilk iş benim dilekçede. Sonra dava açma işi kolay

MinerFeeD

LegendProject | Yazılım & Tasarım

Discord:

Privles#0001

Elmaslar
20
Puanlar
4.055
Yer
İstanbul
Ve resmî evrakları burda paylaşamazsın. Çok hava basma

minermeed

Elmaslar
2
Puanlar
135
Benim temennim kendisinde bir travma yaratmaması, reşit olmadığı için tüm yaptırım ailesine uygulanacak gibi gözüküyor. Yaptırım uygulanmasa bile dava içeriğini ailesi görmüş olacak ve ne yaparlar bilemiyorum. Birinin gencecik yaşta bunları yapması ve sonuçlarının olacak olması gerçekten çok üzücü.

xbroka

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
107
Puanlar
2.775
Minecraft
Object
@minermeed @MinerFeeD hatta sizde bro 15 yaşında çoçuğa anlatmaya çalışıyorsunuz ama karşınızdaki anlamak istemiyor neden yetişkin bir birey gibi görüp ısrarla anlatmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum bu konuya yazan en az 3 kişi hatırlıyorum bravemert tarafından dolandırmış.Ama işin ilginç yanı ne biliyor musunuz kanıtlı bir dolandırıcının forumdan banlanmayıp para karşılığı Elmas Üye alabiliyor olması forum adminleri sanırım konuları okumuyor.

Dolandırılan arkadaşlarımız : @Glyphl @Bukkit Türk @MinerFeeD

lwur

rabels oyun hizmetleri
Emekli

Discord:

lwurr

Elmaslar
626
Puanlar
7.285
Yer
Tekirdağ
Minecraft
lwurr
@minermeed @MinerFeeD hatta sizde bro 15 yaşında çoçuğa anlatmaya çalışıyorsunuz ama karşınızdaki anlamak istemiyor neden yetişkin bir birey gibi görüp ısrarla anlatmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum bu konuya yazan en az 3 kişi hatırlıyorum bravemert tarafından dolandırmış.Ama işin ilginç yanı ne biliyor musunuz kanıtlı bir dolandırıcının forumdan banlanmayıp para karşılığı Elmas Üye alabiliyor olması forum adminleri sanırım konuları okumuyor.
@staffy2dev adam haklı reis.

xbroka

Elmaslar
107
Puanlar
2.775
Minecraft
Object
Haklı olsamda birşey değişmeyecek. Nerden mi biliyorum para karşılığı hiç bir şey sorulmadan bir sürü insan onayla satıcı ect gibi şeylere sahip oldu bir çok kişi dolandırıldı . İnsanların yerine kendinizi koyun hiç kimseyi tanımadıgınız yeni girdiğiniz bir platformda Onaylı Satıcı tagı olan birisini görüyorsunuz.O zaman aklınıza ilk gelen ne olur bu insan güvenilir forum tarafından onaylanmış algısı yaratır.Ama gerçekler tam aksine sadece parayı nereye atacağım diyip parayı atması yeterli onaylı olması için bir çok insan bu yüzden dolandırıldı forumun bize sunduğu 2 şey var 1.si kara liste aç bakın adamlar açmış fakat adam yine para ile istediğini forum üzerinden alıyor. 2.si eğer olay çok büyür ve insanlar isyan ederse o kişiyi forumdan banla.Peki bu foruma güvenip parasını kaybeden insanları napacağız ? Artık forum yetkililerinin biraz daha öz verili olup WIN-WIN modundan çıkıp insanların sorunlarını göz ardı etmemesi lazım.

edit: Şunu yazmayı unutmuşum işini düzgünce yapan insanlar lütfen alınmasın bu yazdığıma ama sizinle haksız rekabette giren ve insanları dolandıran bir onaylı satıcı veya benzeri bir grup birşeyler olmuştur

minermeed

Elmaslar
2
Puanlar
135
Haklı olsamda birşey değişmeyecek. Nerden mi biliyorum para karşılığı hiç bir şey sorulmadan bir sürü insan onayla satıcı ect gibi şeylere sahip oldu bir çok kişi dolandırıldı . İnsanların yerine kendinizi koyun hiç kimseyi tanımadıgınız yeni girdiğiniz bir platformda Onaylı Satıcı tagı olan birisini görüyorsunuz.O zaman aklınıza ilk gelen ne olur bu insan güvenilir forum tarafından onaylanmış algısı yaratır.Ama gerçekler tam aksine sadece parayı nereye atacağım diyip parayı atması yeterli onaylı olması için bir çok insan bu yüzden dolandırıldı forumun bize sunduğu 2 şey var 1.si kara liste aç bakın adamlar açmış fakat adam yine para ile istediğini forum üzerinden alıyor. 2.si eğer olay çok büyür ve insanlar isyan ederse o kişiyi forumdan banla.Peki bu foruma güvenip parasını kaybeden insanları napacağız ? Artık forum yetkililerinin biraz daha öz verili olup WIN-WIN modundan çıkıp insanların sorunlarını göz ardı etmemesi lazım.

edit: Şunu yazmayı unutmuşum işini düzgünce yapan insanlar lütfen alınmasın bu yazdığıma ama sizinle haksız rekabette giren ve insanları dolandıran bir onaylı satıcı veya benzeri bir grup birşeyler olmuştur
Bu mesaja özel konu açılır usta.

xbroka

Elmaslar
107
Puanlar
2.775
Minecraft
Object
1623619725751.png
TAMDA TAHMİN ETTİGİM GİBİ MC-TRDE PARA KAZANDI :D @staffy2dev

pwd

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
-4
Puanlar
0

xbroka

Elmaslar
107
Puanlar
2.775
Minecraft
Object

Mcdikmen

Her şey, bir ve tek şeydir.

Discord:

Mcdikmen#0316

Elmaslar
227
Puanlar
15.210
Minecraft
Mcdikmen
KARAR:

- Şikayet özetle, "MinerFeeD" forum hesaplı kullanıcıyla "BraveMert" isimli forum kullanıcısının arasında geçen ticari uyuşmazlığı içermektedir. Kanıtlarda, "MinerFeeD" isimli forum kullanıcısı, "BraveMert" isimli kullanıcıya belirli bir para karşılığında eklenti paketi sattığı anlaşılmaktadır. "MinerFeeD" isimli forum kullanıcısı eline para ulaşmadığını, ancak "BraveMert" isimli forum kullanıcısının paranın transfer için işlemde beklediğini belirtmekte olup, "MinerFeed" isimli forum kullanıcısına dekontlar atmıştır.

- Dekontların tam doğrulunun tespiti yine Ziraat Bankası'na aittir. Ancak, ikinci kanıtta yer alan "İşlem Tarihi: 08/10/20200 ibaresi, bu dekontun sahte olduğunu anlamak için yeterlidir.

- Konu hakkında yararlanılması gereken kılavuz hüküm, "Dolandırıcılık" suçudur.

- Şikayet edilen tarafın, dekont üzerinde çeşitli değişiklikler yapması teknik uzmanlık gerektiren bir olay olduğundan dolayı,

- BraveMert isimli forum hesabının FORUMDAN SINIRSIZ UZAKLAŞTIRILMASINA,
- Güvenilmemesi gereken satıcılar ve sunucular KARA LİSTESİNE ALINMASINA,

KARAR VERİLMİŞTİR.

Şikayet edilen/eden taraf nezdinde en geç 7 gün içerisinde Forum Destek üzerinden verilen karara itiraz edebileceğinizi bilgilendirir, iyi ve sağlıklı günler dileriz.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı