Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım bohemian rhapsody

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
bohemian-rhapsody-rami-malek-freddie-mercury.jpg

Başrol de Rami Malek'in oynadığı, Queen grubunun solisti Freddie Mercury'nin hayatını canlandıran Bohemian Rhapsody filminden biraz bahsedelim. Öncelikle film, beyaz perdeye 2 Kasım 2018 tarihinde çıktı. Ancak gördüm ki forumda bir konusu yok ve dram/biyografi filmlerini seven birileri vardır diye düşündüm. X-Men serisinin yönetmeni olan Bryan Singer'i bu filmde de yönetmen olarak karşımızda gördük.​
Filmde Freddie Mercury'nin hayatı dışında, Queen müzik grubunun nasıl kurulduğu, şarkıların yazılma/kayıt dönemleri, başarıları da filmde karşımıza çıkıyor. Grubun diğer üyelerini; Roger Taylor'u Ben Hardy, Brian May'ı Gwimy Lee, John Deacon'u Joseph Mazzello canlandırıyor. Roger Taylor ve Brian May hayatta oldukları için filmin yapım sürecinde oyunculara ve hikayeye yardımcı olmuşlar. Ayrıca Freddie Mercury'nin bar'da tanıştığı sevdiği kadını Mary Auistin'i Lucy Boynton canlandırıyor.​
Öncelikle oyunculara değinecek olursam; adamlar cidden benziyor. Başrolümüz Rami Malek ve diğer grup üyeleri canlandırdıkları kişileri tamamen sahiplenmiş ve cuk diye oturmuşlar. Grubun giyim tarzı, Freddie Mercury'nin özel hayatı (cinsel tercih), kullanılan sahneler birçok şey tamamıyla detaylandırılmış.​
Bohemian Rhapsody filmi, dünya çapında 802,8 milyon dolar gişe hasılatı yapmış durumda. Yanı sıra film Rami Malek'e birden fazla Oscar ödülünü kazanmaya layık göstermiştir. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Sinema Filminde Oyuncu Kadrosu Tarafından Üstün Performans Ekran Oyuncuları Derneği Ödülü, Başrolde Erkek Oyuncu Tarafından Üstün Performans Ekran Oyuncuları Derneği Ödülü, BAFTA En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Film Eleştirmenleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü gibi ödülleri kazanmıştır.​
Filmin fragmanı:

Bana göre:
Filmin senaryosu, akıcılığı ve bağlayıcılığı aşırı güzeldi. Duygusal olan sahneler, sizi sizden geçirecek eğlenceli sahneler vs. birçok şeyi Bohemian Rhapsody'de bulabilirsiniz. Cidden merak ediyorsanız ve Queen'in çıkışını öğrenmek için güzel bir film. 2 saat buna ayrılır. Şimdiden iyi seyirler.​

Aloniks

If you're good at something, never do it for free.

Discord:

AloneX#1832

Elmaslar
600
Puanlar
5.570
Yer
İstanbul, Türkiye
Başarılı bir konu. Ellerine sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel filme benziyor. Bu akşam izleyeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı