Sol Reklam

Haber Bir İnşaat Mühendisi Minecraft'ta Kendi Ülkesini Yaptı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.130
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Merhaba değerli forum okurları, bu konumuzda bir inşaat mühendisinin yapı ekibi ile oluşturduğu Whiteburg adlı ülkeye göz atacağız. İhtişamlı yapılar oldukça göz alıcı!

1605569543450.png

Bir İnşaat Mühendisi Minecraft'ta Kendi Ülkesini Yaptı!
Hikayesinden yapılarına, doğal şekillerinden binalarına kadar oyunun en ihtişamlı şehirleri arasında yer alan Whiteburg'a hoş geldiniz. Whiteburg'un şehri olan Walhampton'un merkezinde bir tren istasyonu bulunmaktadır. Bu tren istasyonu eskiden raylar ile kaplı değildi. Şehrin merkezinden geçen bir kanal bulunuyordu. Şehrin ticaretini devam ettirmek için şehrin merkezinde bir tersane bulunuyordu. Kanalın kuruması ve gemi geçişlerinin azalması ile bir demir yolu şirketi fırsattan yararlanarak buraya tren istasyonu inşa etti. Bu hikaye ise gerçek bir şehre ait değil, inşaat mühendisi ve bir yapı ekibinin oluşturduğu hayali şehir Whiteburg!

Minecraft'ın her köşesinde fantastik yapılar ve hayal dünyamızdaki canavarlar bulunmaktadır. Bu şehir ise klasik Gürcü yapısı ve hayal dünyasını birleştirerek gerçekçi bir hayali ülke oluşturuyor. Şehri özetlemek gerekirse: yemyeşil ve düzgün yer şekilleri, raylar ve Gürcü şehir evleri. Ülkeyi inşa eden Kieran White ve WBC Builds, bir araya gelerek bu dev ülkeyi inşa etmeye başladı ve inşaatlarını YouTube ve Twitter üzerinden yayınlamaktadırlar. Bu ülkenin inşaatı hakkında konuşan White, "Bu ülkenin inşaatı tek oyunculu bir hayal olarak başladı. Aslında aklımda yaşadığım yerde bulunan Gürcü evlerinden oluşan bir şehir yapmak vardı." dedi. Buna ek olarak "Lymington, birçok Gürcü yapısını bulunduruyor. Bu da yapacağım şeye ilham oldu. Ben de inşaata başlayıp yaptıklarımı YouTube'da paylaşmaya başladım ve bana yardım edecek mimarlar aradım" dedi.

1605570605306.png

White, YouTube'da videolarını paylaştıktan sonra Discord sunucusuna tonlarca insan akın etti. Sunucu adresini paylaşan White, insanların yapı yapmasına izin verince birçok yapı ortaya çıktı. Bu yapılar Gürcü ve Viktorya temasını gözler önüne sermektedir. Şu anda aktif olarak 10 kişi şehri inşa etmeye devam ediyor. Whiteburg'un Walhampton dışında Offenburg ve Brookwood gibi liman kasabaları bulunmaktadır. Bu kasabalar arasında koskocaman bir demir yolu ağı bulunmaktadır. Her şey için bir hikaye düşünen White, "Hemen hemen her şey için ayrı bir arka plan hikayesi bulundurmak istiyorum." dedi.

Birçok eklentiden yararlanan White, haritanın ölçeğini gösteren DynMap ve yapı yapımında yardım eden WorldEdit gibi eklentiler olmasa bunun çok daha uzun süreceğini veya yapılamayacağını söyledi. Twitch yayınlarına da çıkan Whiteburg, White'ı da şaşırttı. Son zamanlarda çok yoğun bir oyuncu trafiği aldığını söyleyen White, insanların içinde Minecraft unsurları bulunduran hayali bir şehri gözleriyle görmek istediğini söylüyor. Laflarına son olarak yapıların yapımının devam ettiğini ve her gelişmeyi paylaştıklarını söyleyerek laflarını bitiriyor.

EmreSHN

Seven sevdiğiyle güzelleşir.
Emektar

Discord:

EmreSHN#4551

Elmaslar
2.634
Puanlar
18.485
Yer
Ankara
Minecraft
EmreSHN
Adamlar ülkesini minecraftta yapmış süper vallaha bende yaparım :D Gecelerin efendisi yine döktürmüşsün :)

K

Kamelon

Ziyaretçi
Baya iyi yapmışlar bu arada hayran kaldım

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.130
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Aynı hareketi, bizim Türk mimarlardan bekliyoruz :D

JasperRuiz96

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

JasperRuiz#9282

Elmaslar
13
Puanlar
3.770
Minecraft
JasperRuiz96
Oha ben hep büyük işlere giriştiğimde yarım kalıyor :D fikir var takım yok

ItzCody

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

ZiVAL | Can#2984

Elmaslar
0
Puanlar
13.255
Harbiden hayranlık verici bir olay. Emek ister...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı