Sol Reklam
Sağ Reklam

Bir Factions sunucusu nasıl olmalıdır?

Factions sunucusunda hangi sistemler olmamalıdır?

• Arsalar

Oylar: 14 50,0%
  • Lapis

Oylar: 10 35,7%
  • Boss

Oylar: 13 46,4%
  • Meslek

Oylar: 12 42,9%
  • OP itemler

Oylar: 11 39,3%
  • Hammadde

• Market

Oylar: 8 28,6%
  • Rütbe

Oylar: 15 53,6%
  • Klan

• Oy Verenler
    28

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Kısaca, bu oyun türünün aslını açıkladım...
Faction(s) (Wars) özünde klanların savaştığı bir oyun türü. 2012'den sonra popülerliğini kat kat arttırdı. Bugün oyunun birçok varyasyonuna denk geliyoruz. Örneğin sadece war zone -savaş alanı- bölgelerinde hayatta kalma ve savaşma amacını taşıyan (Faction Wars) sunucular, arsalar gibi safe zone -güvenli alan- sayısını arttıran ve oyunculara Overpowered (OP) imkanlar sunan sunucular. Bunların da birçok türevi var. Fakat bu kötü bir şey değil. Sevdiğim bir oyun türünün zenginliği ve çeşitliliği artmakta. Lakin işte oyunu sarpa saran şeyler var. Acemi olan veya bu konu hakkında fikri olmayan arkadaşlar Factions'ı lapisten hatta bazıları *sadece* RPG sunucusundan ibaret sanıyor. Oyunun aslı klan sistemi ve oyuncunun kendisidir başka bir şey değil. İsterseniz aşırı gerçekçi bir Factions RPG sunucusu açın (Minecraft'ta mı? xd) ister oyuncuları uçuran büyülerle ve efektlerle antik kuntik şeyler yapın. Bu oyunun özü klan savaşları. Ben kendi sunucumda bu klan sistemine ayriyeten oyuncunun kendi başına gelişmesi için birçok güvenli alan tasarladım. Mesela arsalar gibi. Sadece bir yer değil güvenli birçok kasılma yöntemi eklenebilir bu oyuna. Tek şart şudur ki; ne yaparsanız yapın, abudik gubidik sunucular açmayın.

Sorusu olan veya bu konu hakkında tartışmak isteyenlerle konuşabilirim.

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
Kısaca, bu oyun türünün aslını açıkladım...
Faction(s) (Wars) özünde klanların savaştığı bir oyun türü. 2012'den sonra popülerliğini kat kat arttırdı. Bugün oyunun birçok varyasyonuna denk geliyoruz. Örneğin sadece war zone -savaş alanı- bölgelerinde hayatta kalma ve savaşma amacını taşıyan (Faction Wars) sunucular, arsalar gibi safe zone -güvenli alan- sayısını arttıran ve oyunculara Overpowered (OP) imkanlar sunan sunucular. Bunların da birçok türevi var. Fakat bu kötü bir şey değil. Sevdiğim bir oyun türünün zenginliği ve çeşitliliği artmakta. Lakin işte oyunu sarpa saran şeyler var. Acemi olan veya bu konu hakkında fikri olmayan arkadaşlar Factions'ı lapisten hatta bazıları *sadece* RPG sunucusundan ibaret sanıyor. Oyunun aslı klan sistemi ve oyuncunun kendisidir başka bir şey değil. İsterseniz aşırı gerçekçi bir Factions RPG sunucusu açın (Minecraft'ta mı? xd) ister oyuncuları uçuran büyülerle ve efektlerle antik kuntik şeyler yapın. Bu oyunun özü klan savaşları. Ben kendi sunucumda bu klan sistemine ayriyeten oyuncunun kendi başına gelişmesi için birçok güvenli alan tasarladım. Mesela arsalar gibi. Sadece bir yer değil güvenli birçok kasılma yöntemi eklenebilir bu oyuna. Tek şart şudur ki; ne yaparsanız yapın, abudik gubidik sunucular açmayın.

Sorusu olan veya bu konu hakkında tartışmak isteyenlerle konuşabilirim.

Hak veriyorum. Artık bu tür faction's sunucular kalmadı. İnsanlar artık (op) tarzı gelişmiş sunucularda oynuyor. Ki oynayanların çoğu küçük yaşlarda. Oynayan çoğu arkadaşımız gelişmiş sistemler arıyor. Ancak gelişmiş bir factions sunucusu açmaktansa insanlar bunu op olarak ayarlıyor. Ne kadar saçma değil mi? Normalde demir set alırdık eskiden. Artık diamond set alıyoruz bide enchli bir şekilde. Eski faction's sunucularını gerçekten çok özledim..

S

sooply

Ziyaretçi
Bir zamanlar "Emek Skyblock" diye gündeme getirmiştiniz. Emek Skyblock türü sunucular çoğaldı ama oyuncu sayıları az. Hiç neden diye sormayın bence, "Emek Skyblock" oynayan az kişi ama OpSkyblock sevmediğini söyleyen bir sürü kişi var. Umarım bu konu da şimdi böyle bir akım başlatmaz.

Screenshot_116.png

Oylamaya şöyle bir baktım. 5 kişi oy vermiş. Bazı kişiler ise hepsine oy vermiş. Faction'un klan, rütbe gibi sistemleri dışındaki diğer sistemlerin Faction'a ait olduğunu düşünmüyorum. Millet /kit yazıyor bir bakmışım elmas setlendim. Büyülü müyülü hemde.

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Bir zamanlar "Emek Skyblock" diye gündeme getirmiştiniz. Emek Skyblock türü sunucular çoğaldı ama oyuncu sayıları az. Hiç neden diye sormayın bence, "Emek Skyblock" oynayan az kişi ama OpSkyblock sevmediğini söyleyen bir sürü kişi var. Umarım bu konu da şimdi böyle bir akım başlatmaz.

Oylamaya şöyle bir baktım. 5 kişi oy vermiş. Bazı kişiler ise hepsine oy vermiş. Faction'un klan, rütbe gibi sistemleri dışındaki diğer sistemlerin Faction'a ait olduğunu düşünmüyorum. Millet /kit yazıyor bir bakmışım elmas setlendim. Büyülü müyülü hemde.
Zaten buradaki amaç "Emek" sunucu tartışması değil. Sunucu ne olursa olsun, nasıl olursa olsun özünü kaybetmemesi. Yani ister koruma 100 büyülü itemler ver oyuncuya, sunucuda gerçek anlamda eğlenceliyse ve oyunun aslı bozulmadıysa bir sorun yok.

Ayriyeten, hangi sistemler olmamalıdır diye sordum. Klan işaretleyenler var. Sunucunun temeli klan sistemi, bütün sistemleri işaretleyenler var. Vanilla Minecraft oynamıyoruz. Oylamayı ciddi bir veri değerlendirmesi için açtım, bilginize.

takemaster

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
Minecraft
Takemaster
Arsa ve hammadde yerine daha fazla maden çıkan, PVP'si kapalı ve Timber pluginli ikinci bir orman olmalı. Big Dig gibi çok daha fazla maden çıkmalı ve maden çıkararak para kazanımı mümkün olmalı.

Gbdsoardsjs

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
26
Puanlar
0
Setler koruma 5 i geçmemeli bence

SemihTuna34

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Renthor#6935

Elmaslar
54
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
Renthor
Oyuncuları Klan Savaşına Yöneltmeli Çünkü Ben girdiğimde Daha Çok kasılıp çıkıyorum çünkü klana girme zevkini vermiyor.

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
481
Puanlar
7.305
Boss savaşları da iyi ancak bir süre sonra sıkıyorlar. Bunların yerine klan savaşları ve ya PVP sayesinde rütbe kasılmak daha eğlenceli.

xKayaBeyy

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

SonKayaTR

Elmaslar
14
Puanlar
0
Minecraft
YOK
Boss savaşları da iyi ancak bir süre sonra sıkıyorlar. Bunların yerine klan savaşları ve ya PVP sayesinde rütbe kasılmak daha eğlenceli.

FoxCraftTR1

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Ares#1881

Elmaslar
8
Puanlar
900
Minecraft
Ares
Klasik faction dan çıkılıp özgün bir şeyler yapılmalı

ekremaga10

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

ekremaga

Elmaslar
1
Puanlar
0
Minecraft
ekremaga10
aynen klasikleişn dısında olursa kendıne aıt bıseylerde ekleyebılırısn mesela factıon ozel bır sunucu bence kendınden bıseler katman sana faydalı olur

IbrhmAcl

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
0
Puanlar
0
4 4 lük yap dayı

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı