Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Better Than Wolves | Kurtlardan Daha İyi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye

Bu konumda ilk başlarda Minecraft için mod geliştiren bir yapımcının 1.5.2 sürümünden sonra kurtların eklenmesiyle Mojang ekibine isyan edip güncellemeleri yetersiz bulması ve kendi başına oyuna güncelleme yayınlama kararı almasını anlatacağım.
İşte o gün bu gündür yapımcı hala oyunu güncelliyor fakat sürüm 1.5.2 :)
Oyuna çok fazla mekanik eklenmiş ve oyunun bulunduğu sürümle alakası yok.
İsterseniz devamını başlıklar halinde özetleyelim.

Modicon_BTW.png

Better Than Wolves
Yukarıda da anlattığım gibi yapımcı aslında hepimizin memnun olmadığı bir konu olan güncellemelerin amaçsızlığı konusuna haklı bir şekilde isyan etmiş.
Ve isyan etmekle kalmayıp bu işi tek başına sırtlanmış.
O zamanlar oyunun modlanabilmesi için günümüzde kullandığımız Forge yerine ModLoader vardı.
Ve yapımcı ModLoader üzerinde mod yayınlamaya devam ediyordu.
Bu olaydan uzun süre sonra ModLoader artık bitince kendisi Forge platformuna geçmek istemedi ve oyunu Vanilla haliyle güncellemeye başladı.
Bu yüzden oyunu yeniden yaptı diyebiliriz çünkü ortada mod adına bir şey yok.
Zaten Better Than Wolves'u kurunca anlayacaksınız ki oyunda Forgeda olduğu gibi mod ekleme seçeneği yok.

Evet, artık mod paketinin - yeni oyunun - hikayesini anlattığımıza göre biraz da oynanıştan ve başlangıç taktiklerinden bahsedelim.

Öncelikle oyundaki bazı mekaniklerden bahsedeyim:

> Üzerinde bulunduğunuz bloğa göre hareket hızınız değişiyor.
> Zıplarsanız ve koşarsanız normale oranla aşırı fazla derecede açlığınız gidiyor.
> Blok kırmaya çalıştığınızda ne kadar zorlanırsanız o kadar fazla açlığınız gidiyor. (Yani baltayla odun kırmak elle kırmaktan daha iyi)
> Ağacı ve diğer blokları elinizle direk olarak kıramıyorsunuz. Bu yüzden başlangıçta bayağı bir acı çekiyorsunuz.
> Blokları elinizle kıramadığınızı söylemiştik bu yüzden balta ve diğer eşyaları yapmanız gerek. İşte bu noktada size taş lazım. Taşı da aynı şekilde elinizle çok zor kırabiliyorsunuz.
> Yatak yapmak çok zor ve yaptığınızda da bulunduğunuz konumu ev olarak kaydetmiyor. Bu yüzden öldüğünüzde tekrar aynı yerde doğmayacaksınız.
> Ay'ın belirli aşamaları var.(Dolunay , hilal vs.) Ve bu aşamalara göre ayın verdiği ışık seviyesi değişiyor.
> Mobların savaş mekanikleri de değişiyor. Örneğin artık zararlı moblar hayvanlara da saldırıyor.
> Zararsız moblar bir kere ölünce o ortamda bir daha doğmuyor. Bu yüzden onları zararlı moblardan önce avlamalısınız.​

Oyunda açıkçası çok fazla mekanik ve özellik var. Hepsini bu konuda sayamam bu yüzden oynamak isterseniz yapımcının kendi sayfasından mekanikleri ve diğer şeyleri bulabilirsiniz.
Better Than Wolves

Başlangıç için öneriler:
İlk önce mutlaka açıkta bulunan taş kaynağı ve etrafta çok derin olmayan ilk geceyi geçirebileceğiniz bir mağara bulmanız gerek.Bu kaynakları ararken koşmamaya ve zıplamamaya özen gösterin. Unutmayın açlık sizin için çok önemli, topraklardan elde ettiğiniz toprak parçalarıyla yarım bloklar yapıp zıplamak yerine onları koyarak varacağınız noktaya ulaşın.
Daha sonra odun ve taş toplamalısınız.
Odun kesince ilk 2 aşamada çubuk elde edeceksiniz. Bu çubukları kullanarak kamp ateşi yapıp evinize yerleştirmeniz gerekmekte çünkü geceleri ışık olmayan bir yerde duramıyorusunuz.
Ekran Alıntısıs.PNG
Kamp ateşini yaptıktan sonra artık yemek pişirebilirsiniz ama çok fazla kaynak istiyor bu yüzden ilk önce balta yapmanız gerekmektedir.
Ekran Alıntısı.PNG
Balta ve kazmayı da yaptıysanız artık hayatta kalma şansınız daha yüksek.

Oyunun resmi wiki adresi TIKLAYIN

Oyunun rehber tadında videosu:

Hepinize iyi forumlar dilerim...

Son düzenleyen: Moderatör:

OFEZA

MÜSLÜMAN

Discord:

ofez #6281

Elmaslar
1.990
Puanlar
16.035
Yer
Afyon
Minecraft
byfatih
Craftlar daha mantıklı olmuş.

OK1111

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

MyFenix(Orginal)

Elmaslar
1
Puanlar
0
Minecraft
MyFenix
Nasıl indirebiliriz

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye

Gizli Kullanıcı

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
1
Puanlar
0
Minecraft
Demir Eriticisi
Selam ben minecraft pocket edition kullanıyorum ve bu modu indirdim. Mod içi tüm texture pack larım tam ama, modu kuramadım lütfen yardım edin v modu kullanmam içi sürümümüm 1.5.2 mi olmalı lütfen ayrıntılı anlatır mısınız? Teşekkürler

ValseFTW

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

Caner Artuç#0046

Elmaslar
82
Puanlar
3.970
Yer
İstanbul
Minecraft
CanerArtuc
karşıma cikti ve izlemistim garip :)

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Selam ben minecraft pocket edition kullanıyorum ve bu modu indirdim. Mod içi tüm texture pack larım tam ama, modu kuramadım lütfen yardım edin v modu kullanmam içi sürümümüm 1.5.2 mi olmalı lütfen ayrıntılı anlatır mısınız? Teşekkürler

Pocket edition desteği yok galiba

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Gerçekten ilginç bir şeye benziyor. Açıkcası oyuna 1.5.2 sürümünde başlayan birisi olarak duygulandım. Bunu nasıl indirebiliriz?

Gizli Kullanıcı

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
1
Puanlar
0
Minecraft
Demir Eriticisi

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
nasıl olur yaaaaa ve bu elmaslar neye yarar ben forumun yeni üyesiymde

Kısaca konuyu veya mesajı beğendiğinizi gösterir.

Eğer ki bir konuyu veya mesajı veya başka bir şeyi beğenirseniz, mesajın ya da konunun sağ alt tarafında Elmas Ver yazısı bulunur. Bu yazıya tıklayın ve elmas verin.

Canitar

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
Minecraft
JGCanitar
Hocam rarı açtığımda arşiv bozuk hatası alıyorum bunu nasıl düzeltebilirim

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Hocam rarı açtığımda arşiv bozuk hatası alıyorum bunu nasıl düzeltebilirim

Bunu siz düzeltemeyebilirsiniz. Benim verdiğim linkten deniyorsanız, mod paketinin resmi adresinden tekrar indirmeyi deneyin.

kasımkj

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
Minecraft
SerdarGokhan

efemetin0

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
merhabalar ben modu kurdum ama ses yok ancak berkcan abi oynarken sesler geliyor yardım lütfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı