Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Battlefield 4 - Çok Oyunculu | Rehber #1

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
481
Puanlar
7.305
battlefield-4.jpg

Herkese merhaba değerli oyun severler. Bugün sizlere, birçok oyuncunun gönlünü fethetmiş ve gün boyunca içine çekmiş olan efsane oyun serisi Battlefield'ın 4. oyununun çok oyunculu kısmı hakkında hem bilgi vereceğim, hem de yorum yapacağım. Bu, bir nevi rehber serisi olacak. Çok oyunculu kısmındaki neredeyse her şeyi sizlere aktaracağım ve böylece oyunu daha iyi tanıyabilecek, stratejileri öğrenebileceksiniz. Haydi lafı uzatmadan konuya geçelim.

Battlefield 4'ün Çok Oyunculu Kısmı Neden Seviliyor ve Hala Oynanıyor?

Aslında bu sorunun birçok yanıtı mevcut. Büyük açık dünyası mı dersiniz, birçok oyun modu mu dersiniz, çeşitli silah ve araçları mı dersiniz, ne ararsanız mevcut. Ancak çok sevilmesinin en büyük sebebi; tabii ki de çılgınlık ve patlamalar! Yanıt biraz sönük ama oyunu oynarken pek de öyle olmadığını rahatlıkla anlıyorsunuz.

Adı üzerinde savaş alanı. İster bir tanka binin, ister bir jete ya da ben bunlardan zevk almam diyorsanız, düşmanlarınıza roket vb. patlayıcılar ile direkt olarak da saldırabilirsiniz. İşte Battlefield 4'ün çok oyunculu kısmının hala oynanmasının sebebi bu. Size sağladığı özgürlük ve büyük açık dünya. Bunu çok az oyunda görürsünüz. Ancak neredeyse bütün Battlefield oyunlarında bu etken mevcut. Hatta serinin ilk oyununa bile girseniz, açık dünyanın ve özgürce hareket edebilmenin vermiş olduğu hissiyatı anlayacaksınız.

Şöyle ki, bu saydığımız açık dünya ve özgürlük etkenleri kısa bir şekilde anlatmak pek de güzel olmaz. Sonuçta burada büyük bir haritadan ve yapılabilecek birçok açık dünya eyleminden bahsediyoruz. Bir sürü harita, bir sürü vasıta ve dahası bulunuyor. Hemen detaylara geçelim fakat, ek olarak; her şeyi detayına kadar anlatacağımdan dolayı rehber serisi biraz uzun olacak. Bu eki de okuduğumuza göre detaylara geçelim.

Titanfall-gratis.jpg

Askeri Birlik Olmak
Askeri birlik içerisine girdiğiniz her vakit dikkatli olmalısınız. Daha başladığınız an bile alnınızın ortasına mermi yeme ihtimaliniz çok yüksek. Birlik içerisindeyken hep takımınızla birlikte olun ve düşman birliklerinin ele geçirmiş olduğu vasıtalardan uzak durun. Aksi halde üzerinize topluca bombalama olabilir. Bu sadece Battlefield için mi? Kısmen denebilir. Ancak keskin nişancı olacaksanız, hem ekipten, hem de vasıtalardan uzak durmanız gerekiyor. Tabii askeri sınıfların detaylarına da gireceğiz.

Ayrıca yürümek ve ya koşmak yerine vasıtalar ile hedefe ilerlemek size daha iyi bir pozisyon ve avantaj sağlar. Ancak kalabalık yerlere gitmek sizin ölümünüze yol açabilir. Tabii bu durum gökdelenler ve yüksek binalar için de geçerlidir. İlerleyeceğiniz yerleri iyi seçmelisiniz. Ne yüksekten ne de alçaktan gitmeye bakın. Ve düşmanın üzerine direkt olarak koşmayın. Sonuçta Call of Duty oynamıyoruz.

battlefield4-mp-06.jpg

Evet değerli oyun severler, konumuz rehberimizin 1. bölümü burada bitiyor. Biraz kısa oldu ancak yine de sizlere bilgi vermeye uğraştım. Umarım konudan bilgi ve keyif almışsınızdır. Herkese iyi günler ve iyi oyunlar dileğiyle hoşça kalın!

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Açtığınız konu gerçekten çok iyi denk geldi. Son zamanlarda deli gibi oynamayı bırakamadığım oyundur. Böyle bir geniş "Rehber" konusunun gelmesi hem benim açımdan hem de diğer arkadaşların açısından iyi olmuş. Doğruyu söylemek gerekirse konunu soluksuz okudum. Gerçekten işinin hakkını veriyorsun. Hem oyun hakkında biraz bilgi sahibi olmuş oldum. Kesinlikle ve kesinlikle bu şekilde konulara devam etmelisin. Kalemine sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı