Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
542418.jpg

Barış Manço Kimdir?
Merhabalar ünlü sanatçımızı tam 20 yıl önce kaybettik. Bu konuyu çok değerli ünlü sanatçımız ''Barış Manço'' anısına açıyorum.
Çoçukları çok seven ünlü sanatçımızı biraz daha yakından tanımak isterseniz hadi başlıyalım.

Barış Manço Öz Geçmişi

baris-manco_2886.jpg

2 Ocak 1943'de Üsküdar'da doğan ünlü sanatçının döneminde II. Dünya Savaşı yaşanmaya devam ediyordu. Savaşın gerçekten o zamanlar etkisini kötü bir derecede hisssetirdiği zamanlardı.
Ailesi ona ''Barış'' ismi vermeye karar verdi. Çünkü dünyaya barışı getirmeliydi.
Ünlü sanatçımız bütün dünyayada yaşayan çocukları sevgiyle dolduran bir sanatçımızdı.
Ünlü sanatçımızın en doruk hayatı orta okulda başlamıştı.
Ünlü sanatçımız Galatasaray Lisesinde 1957 yılında amatör olarak başlayan müzik ilgisi ile 1958'de ilk grubu Kafadarlar'ı kurdu. Grup kadrosuyla Rock'n Roll kavırları yapıyordu. Barış Manço da bu dönemde ilk bestesi Dream Girl'i yaptı.
Hatta bu besteyle Ankara'da küçük bir ödül dahi kazandı.

baris-manco_5386.jpg

İkinci Grubu Harmoniler'di. Bu grubu da yine Galatasaray Lisesi'ndeki arkadaşlarıyla kurmuşlardı. 1959'da Galatasaray Lisesi konferans salonunda küçük Barış Manço ilk konserini verdi.
Müzik, bir çocuk olmasına rağmen onun hayatına büyük duygular katıyordu.

4 Mayıs 1959'da Barış, babasını kaybetti. Küçük bedeninin yaşadığı bu büyük acı onu daha fazla müziğe itti.
Ayrıca Galatasaray Lisesi'nden ayrılmak zorundaydı. Liseyi Şişli Terakki Lisesi'nde tamamladı.

Hey Koca Topçu
Ünlü sanatçımızın ilk video klibini sizlerde dinleyin.
Çıkış Tarihi : 1976 yılındadır.

1983 Eurovision Şarkı Yarışması
Eurovision yarışmasını kazanarak ülkemizi önemli ölçüde temsil etti. Ayrıca ''Adam Olacak Çocuk'' adlı önemli programlar sundu.

Barış Manço hayatını kaybetti.

Barış Manço 1 Şubat 1999'da Moda'daki evinde kalp krizinden öldü.
Devlet sanatçısı ünvanı olan Barış Manço'ya devlet tarafından ona yakışır bir tören düzenlendi.
3 Şubat 1999'da üzerinde Galatasaray bayrağı da bulunan Türk bayrağına sarılı tabutu Atatürk Kültür Merkezi'ne getirildi.
Kanlıca Mihrimah Sultan Mezarlığı'nda toprağa verildi.. Vefatının 20. yıl dönümünde Allah rahmet eylesin.

baris-manco_9176.jpg

Barış Mançonun Ünlü Şarkıları

Son düzenleyen: Moderatör:

Jimenezz

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
39
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
KamberSF
Güzel ve başarılı bir konu.

WinstonTR

o güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler
Elmaslar
152
Puanlar
4.305
Yer
Kanada Ontario
Minecraft
WinstonTR
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

IYBK

Bizde geri vites yok! Gerekirse ilerden döneriz.

Discord:

.

Elmaslar
80
Puanlar
14.170
Yer
İzmir
Minecraft
ImpCrayzLocker
Aklıma ilk gülpembe şarkısı geliyor.

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Hayatımda hiç görmedim fakat seviyorum gerçekten çok iyi bir insanmış mekanı Cennet olsun keşke yaşasaydı.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
Mekanı Cennet olsun. Güzel konu teşekkürler.

Cylonce

El truco está en hablar menos y demostrar mas.

Discord:

Cylonce#4109

Elmaslar
2.024
Puanlar
0
Minecraft
Cylonce
Seni öncelikle bu konuyu açtığın için Tebrik Ederim. Barış Manço abimiz saygıdeğer bir sanatçı şimdi ki günümüz sanatçılarına bakarsak sağı solu sallıyor. Direk kazanç sağlıyor hakkı ödenmez Her Daim, Huzur içinde kal Mekanın Cennet Olsun.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Aklıma ilk gülpembe şarkısı geliyor.

O şarkı onun en iyi şarkısı olmalı aklıma takıldı gitti.

Hayatımda hiç görmedim fakat seviyorum gerçekten çok iyi bir insanmış mekanı Cennet olsun keşke yaşasaydı.
Mekanı Cennet olsun. Güzel konu teşekkürler.

Seni öncelikle bu konuyu açtığın için Tebrik Ederim. Barış Manço abimiz saygıdeğer bir sanatçı şimdi ki günümüz sanatçılarına bakarsak sağı solu sallıyor. Direk kazanç sağlıyor hakkı ödenmez Her Daim, Huzur içinde kal Mekanın Cennet Olsun.

Güzel yorumlarınız için teşekkürler. Ünlü sanatçımızı özledik..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı