Sol Reklam

Rehber Bahar | Yeni Bir Sunucu Alt Yapısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

portlek

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

portlek#5502

Elmaslar
197
Puanlar
1.460
Yer
iskanbuldotnet
Minecraft
poturtek

Bahar

Bahar, İran'lı bir arkadaşımla başlattığımız, sonradan katılan 2 arkadaşla beraber yürüttüğümüz ve Okyanus'tan ilham alıp 0'dan geliştirdiğimiz bir sunucu alt yapısıdır.

Sunucu alt yapısından kastımız, Spigot, Paper, Sponge, Forge gibi sunucu "jar"'larıdır basitçe ve anlaşılır şekilde.
Açık kaynaklıdır ve şuanda sadece 1.14.4 için destek vardır, ilerde 1.13 ve üstü tüm sürümler için(1.15 çıkarsa oda) destek getireceğiz.

Özelliklerine gelirsek; şuanda sadece Vanilla tarzı eklentisiz sunucu açabilirsiniz, ancak alt yapımız hazır olduğunda dolayı eklenti ve en önemlisi "Mixin" desteği yakın bir zamanda gelecek. Kendi içinde "minecraft-server.jar" indirmesi için sistem bulunmaktadır, dosya şuanda 6mb boyutunda yani kolayca indirip çalıştırabilirsiniz kendisi tüm kurulumları yapıcaktır.

Şuanda Bahar Pre-release aşamasındadır yani karşınıza çıkan hataları lütfen bana bildirmeyi unutmayın, discord ya da github projesinde "issue" açarak bildirirseniz daha hızlı yanıt verebilirim.

Proje linki
Bahar indir

Dosyayı açmanız için gereken komut;
Kod:
java -jar Bahar.jar

Extra komutlar;
--serverJarPath <Path of minecraft-server.jar>​

Son düzenleme:

KL ʲᵃᵛᵃᵈᵉᵛ

Altın Benim Yeni Sevgilim
Elmaslar
201
Puanlar
9.350
Yer
İstanbul
Çok hoşuma gitti 1.14.4 den başlamak çok mantıklı peki ilerleyen zamanlar da 1.8 gibi bahar gelicek mi?

portlek

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

portlek#5502

Elmaslar
197
Puanlar
1.460
Yer
iskanbuldotnet
Minecraft
poturtek

liftedplane

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
1
Puanlar
0
discord vamrı

portlek

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

portlek#5502

Elmaslar
197
Puanlar
1.460
Yer
iskanbuldotnet
Minecraft
poturtek
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Muazzam bir projeye benziyor. Açıkçası sunucu için can açıyorum <3

portlek

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

portlek#5502

Elmaslar
197
Puanlar
1.460
Yer
iskanbuldotnet
Minecraft
poturtek

portlek

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

portlek#5502

Elmaslar
197
Puanlar
1.460
Yer
iskanbuldotnet
Minecraft
poturtek
bahar için eklenti yükleme sistemine başlandı, yakın bir zamanda tamamlanıcaktır.

portlek

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

portlek#5502

Elmaslar
197
Puanlar
1.460
Yer
iskanbuldotnet
Minecraft
poturtek
bahar için runtime eklentisi ve pluginleri için alt yapı hazırlandır. kalan özellikler şöyle;
plugin-api
mixin dosyaları
optimizasyon

bu 3 şey tamamlanınca en azından mixin ve optimizasyon, bahar ilk release'ini yayınlıcaktır.

LifeMCServer

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

!?мυѕтαғα öɴcel#8713

Elmaslar
470
Puanlar
15.415
Yer
İstanbul
Minecraft
LifeMCServer
Facebook
mustafathegamer
Twitter
LifeMCServer
Bukkit API'yi wraplayıp Bukkit eklentilerini de yürütebilen (bknz. Glowstone, hem Bukkit & Spigot & Paper API'lerini destekliyor, hem de NMS kodu kullanmıyor tamamen open source kendi kodlarını kullanıyorlar) ve bununla da kalmayıp kendi artılarını sunan (örn. Paper performans vaad ediyor, Glowstone açık kaynak lightweight bir sunucu sunuyor) bir sistem yapmadığınız sürece, ne Okyanus'un ne de bu tür Fabric altyapılı sunucu yazılımlarının tutacağını hiç sanmıyorum.

portlek

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

portlek#5502

Elmaslar
197
Puanlar
1.460
Yer
iskanbuldotnet
Minecraft
poturtek
Bukkit API'yi wraplayıp Bukkit eklentilerini de yürütebilen (bknz. Glowstone, hem Bukkit & Spigot & Paper API'lerini destekliyor, hem de NMS kodu kullanmıyor tamamen open source kendi kodlarını kullanıyorlar) ve bununla da kalmayıp kendi artılarını sunan (örn. Paper performans vaad ediyor, Glowstone açık kaynak lightweight bir sunucu sunuyor) bir sistem yapmadığınız sürece, ne Okyanus'un ne de bu tür Fabric altyapılı sunucu yazılımlarının tutacağını hiç sanmıyorum.
konuda da belirttiğim gibi, bu tarz sistemler olucak, tüm platformları destekliycek.(başka bir forumda bahsetmişim burda o mesaj yok xd)

restinpeace

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
56
Puanlar
1.110
Bunlar kısa sürede yapılabilecek şeyler değil ancak başlamış olmanız bile güzel bir şey. Ancak LifeMC'nin dediği çok doğru, çok yol var şuan diğerlerine göre çok eksik olduğundan dolayı insanlar neden indirip kullansın ki. Logonuz ve proje adınız çok güzel.

portlek

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

portlek#5502

Elmaslar
197
Puanlar
1.460
Yer
iskanbuldotnet
Minecraft
poturtek
Bunlar kısa sürede yapılabilecek şeyler değil ancak başlamış olmanız bile güzel bir şey. Ancak LifeMC'nin dediği çok doğru, çok yol var şuan diğerlerine göre çok eksik olduğundan dolayı insanlar neden indirip kullansın ki. Logonuz ve proje adınız çok güzel.
teşekkürler, zamanla tüm platformları destekler hale gelicek.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

clade e başlandı(bedrock için olan server software)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı