Sol Reklam

Çözüldü AtomCraft Sorunsalı | Map Çalma, SonOyuncu Şifre Çalma vb.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lero1337

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
2
Puanlar
185
Minecraft
lero
Merhaba Forum üyeleri ve yetkilileri, ben JeystCraft kurucusu Çınar.
Bugün sizlere açıklayacağım konu AtomCraft'ın bizden map çalması ve sunucusuna giriş yapan üyelerin SonOyuncu şifrelerini çalması hakkında.
|
Biliyorsunuzki Sunucu Şikayetleri bölümünde ve konularında ise AtomCraft ile ilgili bir çok şikayet zaten bulunuyor.
Her neyse, konumuza geçelim. Dün öğlen saatleri 15:19 gibi kadirdev adlı oyuncu sunucumuzdaki "Pandoranın Dağları" haritasını çaldı.
Çaldığını nerden anladım diye soracak olursanız AtomCraft'da pandoraya giderek spawnın hemen altına bir tabela yerleştirmiştim, ve böyle nice tabelalar.
Kordinatlarına dikkat etmedim worldedit ile haritayı başka bir yere taşımış olmalıdırlar.
AtomCraft'a giderek netlimiter açabilirsiniz, netlimiter internet bağlantınızı kısıtlamaya yarıyor.
Tam bu bölümdeki blokların altını 4 ya da 5 blok alta kazarsanız zaten "lerox128" yazılı bir tabela göreceksiniz.

WDL ile giriş yaptığına dağir diğer kanıtlar;
[05:09:10] [User Authenticator #164/WARN]: Couldn't look up profile properties for com.mojang.authlib.GameProfile@2374ae06[id=3c604947-c962-3363-b382-8bb20e72179d,name=Player390,properties={},legacy=false] Burada sunucuya SonOyuncu Clientsiz yani kısacası WD (World Downloader) ile giriş yapıyor. [05:12:13] [User Authenticator #164/WARN]: Couldn't look up profile properties for com.mojang.authlib.GameProfile@14ef9229[id=a6f9e64e-aec2-324e-b720-b11c3e5d6f95,name=kadirdev,properties={},legacy=false] [05:12:26] [Craft Scheduler Thread - 3881/INFO]: [AuthMe] The user kadirdev has 3 accounts: [05:12:26] [Craft Scheduler Thread - 3881/INFO]: [AuthMe] xfreeze_, Player390, kadirdev. [05:12:26] [Craft Scheduler Thread - 3881/INFO]: [AuthMe] kadirdev logged in!

Sunucu saatim yanlış olduğu için pek anlaşılmıyor ama saat 15:00 ile 15:45 arası birşeydi tamı tamına 30 dakika bizim sunucuya giriş yapmaya çalıştı.
Loglar yukarıda.
|
Burada Anisus yani AtomCraft yetkilisi SonOyuncu ile çalışmadığımızı söylüyor, evet çalışmıyoruz. Fakat dediğim gibi DonduranAtes ile aram gayet iyi. Clientlerine mapları koymuşlardı ve izin alarak kullandım bunun içinde bir ekran görüntüsü atıyorum.
|
Oyunculara, forum kullanıcılarına anlattıklarının ve kadir denilen kullanıcının videosunda gösterdiği şeylerin doğruluk derecesi sadece %25 lik bir kısımdır.
Onlarda sadece koruma istemem, lpx, ve exploitlerle alakalı şeyler.
|
Şimdi gelelim SonOyuncu şifreleri çalınması konusuna. Biliyorsunuzki Authme plugininde oyuncuların şifreleri bir şifreleme yöntemi ile şifreleniyor. (biraz a2 türkçe)
Her neyse, benim JeystCraft'ı kurduğum zaman yanii 20.05.2021 tarihinde sunucumuz +250 kişiye ulaştı ve AtomCraft yetkilileri sunucumuza saldırmaya başladı. Bu konu hakkında onların üzerine fazlasıyla gittim ve benim Arkadaşım dediğim 4 kişinin SonOyuncu hesaplarını çaldılar, hesabın içerisinde pek birşey yoktu açıkcası boşuna giriş yaptılar ?
Arkadaşlarımın hesabına girme olayları pek birşey değil fakat onların sunucusunda oynayan oyuncuların güvenliği suistimal ediliyor.
AtomCraft oyuncuları sunucuda oynamaya devam edebilirsiniz buna bir şey diyemem fakat şifrenizi en kısa zamanda değiştirmenizi öneririm.
|
Ayrıca AtomCraft'daki yetkililer benim ayrımcılık yapıp benim sunucumdaki oyuncuları banlıyorlar örneğin şunun gibi ?
AtomCraft'da VIP yetkisi olan arkadaşların bile banlandığını duydum, utanç verici.
Anlamadığım şey şu, neden bir yetkili bir başkasına kişisel ban atar?
Discord'daki herkese açık topluluk sunucularındada bu tarz tipler var, utanıyorum.

Ayrıca benim yan hesabım olduğunu iddia ettikleri "S3RJ" adında bir discord hesabı father yani Efe Polat'a aittir.
Hakkımda sahte ekran görüntüleri düzenleyip benim ve minecraft alemindeki oyuncuları bana kışkırtmaya çalışmak? ?

Hakkımda söylenen aisnhappy adlı şahısa yalvardığımı ima eden kadir ve buğraya selam olsun.

Ah ah buğra... Baban şaban için çok üzülüyorum, dava açıldığında ya da sunucun telif haklarından kapandığında ailenin haberi olunca ne olacak acaba çok merak ediyorum...

Ahahahah ? ayrıca bu konuyu yazarken bir arkadaşımın yazdığı şeylere canlı canlı tanık oldum...
Nether'i çaldıklarını bilmiyordum onlarıda çalmışlar

AtomCraft yetkilisi burada bize crash attığını kabul ediyor. Burada test amaçlı attığını söylüyor ama 2 gün başımıza bela oldu.
Burada mapları çalamayacağını düşünüp yanlış konuşuyorum.

Burada ise sanki kendisi atmamış gibi davranıyordu xd xd
Burada ise ortağıyla sunucuya geliyorlar ve milletin nasıl rezil olduklarını göstermek amaçlı rehber veriyorum ve dediği şey (Sunucumdaki eski rehbere diyor.);
Aşağıdaki Ekran görüntüleri ise bizim maplarımızı satın almak istiyor. 24.05.2021 Tarihinde bu konuşma gerçekleştirildi (Groax sunucu ortağım.)
Burada ise bizim sunucumuza WDL ile girdiğinin ekran görüntüsü var.

Konu bu kadardı, üstte yazdığım maplardaki tabelaları okumayı unutmayın ip adresim sunucularından banlı statik ip kullandığım için pekde birşey yapamıyorum. Büyük ihtimalle tabelaları replace çekicekler ama bu konuyu ilk gören kişiler gidip kontrol ederse ve bu konunun altına ekran görüntüsü atarsa çok sevinirim...

Umarım verdiğim bilgiler azıcık bile olsa sizi kendime güvendirebilmişimdir. Sizleri seviyorum arkadaşlarrrr!

İyi günler...​

Ekler

• unknown (2).png
    unknown (2).png
    263,6 KB · Görünt.: 196
Son düzenleyen: Moderatör:

Anisus

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Anisus#3005

Elmaslar
0
Puanlar
1.200
Yer
Atomcraft
Minecraft
Anisus
S3RJ ben değilim diyorsun seslide gelip bana ben leroyum berkayın ortağı hatırladın mı? diyorsun valla çocukla çocuk olunmaz bundan sonra gidin kendinizle oynayın uğraşmayın bizle

HzUursu

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

YOK#1313

Elmaslar
0
Puanlar
85
Minecraft
Murusstas
Koskoca sonoyuncu yetkilisinin sana gelip 'Kardeşim zaten çoğu mapi aldın daha veremem ' demesi çok inandırıcı gelmiyor çocukça bir iş yapıyorsun bence baya fake olduğu belli yani

lero1337

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
2
Puanlar
185
Minecraft
lero
Koskoca sonoyuncu yetkilisinin sana gelip 'Kardeşim zaten çoğu mapi aldın daha veremem ' demesi çok inandırıcı gelmiyor çocukça bir iş yapıyorsun bence baya fake olduğu belli yani
Aynen dostum, gerçek hesabınla neden yorum yapmıyorsun? Yoksa efe'nin yan hesabımısın ?

lero1337

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
2
Puanlar
185
Minecraft
lero
S3RJ ben değilim diyorsun seslide gelip bana ben leroyum berkayın ortağı hatırladın mı? diyorsun valla çocukla çocuk olunmaz bundan sonra gidin kendinizle oynayın uğraşmayın bizle
Seninle sesli gittiğimi iddia ediyorsun ve videosu olduğunu söylüyorsun en kısa zamanda videoyu kanıtlarla beraber atarsan mutluluk duyarım, bekliyorum. https://prnt.sc/13lbilx

HzUursu

Discord:

YOK#1313

Elmaslar
0
Puanlar
85
Minecraft
Murusstas
Efe dediğin kişiyi tanımıyorum , Ama senin yaptığın şeyin sahte olduğu o kadar belliki büyük ihtimal yaşın max 15'tir kendi söylediğin yalanada inanmaya başlamışsın galiba şizofren kardeşim

lero1337

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
2
Puanlar
185
Minecraft
lero
Efe dediğin kişiyi tanımıyorum , Ama senin yaptığın şeyin sahte olduğu o kadar belliki büyük ihtimal yaşın max 15'tir kendi söylediğin yalanada inanmaya başlamışsın galiba şizofren kardeşim
Anisus, yan hesaplarından yorum yazmayı bırak hiç hoş değil.
1622379327326.png

HzUursu

Discord:

YOK#1313

Elmaslar
0
Puanlar
85
Minecraft
Murusstas

lero1337

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
2
Puanlar
185
Minecraft
lero

Anisus

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Anisus#3005

Elmaslar
0
Puanlar
1.200
Yer
Atomcraft
Minecraft
Anisus
Noldu dostum AtomCraft hakkında ortaya attığım iddialar yüzünü kızartınca uğraşamazmı oldun?? Daha dün benim sunucum hakkında konu açıp beni kötülemeye çalışıyordunuz...
Konu mu açtım? XD hadi kardeşim hadi

lero1337

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
2
Puanlar
185
Minecraft
lero

HzUursu

Discord:

YOK#1313

Elmaslar
0
Puanlar
85
Minecraft
Murusstas
Hacı fake ss yapmayı kes. Bilindik açıkları kapatamayacak bilgisiz birinemi benziyorum :D ?
Yüzü Kızaracak kişi şimdi belli olacak canım kardeşim bir gram bilgin olmadan burdan insanlara sallama gerçekten daha çocuksun.

ArdaBey

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
92
Puanlar
9.070
Minecraft
manasukee
Forumdan yasaklanan bir sunucu için neden sorunsal açtın :D?

lero1337

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
2
Puanlar
185
Minecraft
lero
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı