Sol Reklam
Sağ Reklam

Atalarınız hangi topraklarda yaşamış? (Dedelerimizin efsane hikayeleri...)

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Babanız size dedenizin dedesinin; ne gibi hikayelerini anlatmış, ne gibi dersler çıkarmış? Eğer bir hikaye bilmiyorsan laf hevesine kapılma lütten.

Son düzenleme:
G

Garp

Ziyaretçi
Babam bir ara şöyle bir hikaye anlatmıştı. Dedemin babasının sırt arıları felan olduğu zaman aşırı derecede ormana gidermiş. Ormanda domuz bulup öldürürmüş ve karnını yarar içinde 1 saat felan dururmuş. Çıktığında ise hiç arısı kalmazmış. Ne kadar doğru bilmiyorum ama böyle bir hikaye anlatmıştı.

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Babam bir ara şöyle bir hikaye anlatmıştı. Dedemin babasının sırt arıları felan olduğu zaman aşırı derecede ormana gidermiş. Ormanda domuz bulup öldürürmüş ve karnını yarar içinde 1 saat felan dururmuş. Çıktığında ise hiç arısı kalmazmış. Ne kadar doğru bilmiyorum ama böyle bir hikaye anlatmıştı.
Konuyu açtığıma pişman ettirmeyin lütfen :D

YusufKarakus

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
9
Puanlar
0
Uzak bir akrabamızın hacca yürüyerek gitmesi ile buraya ekleyebileceğim hikaye.
8 Ağustos 2009 tarihli Hürriyet haberiyle çeşitli gazetelere ve haber sitelerine ve şu şekilde yansımış:

Malatya'dan 30 Temmuz Perşembe günü yola çıkan ve 8 günlük yürüyüşün ardından Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine ulaşan “ihtiyar delikanlı”, yolculuğunu basından öğrenen Cumhurbaşkanı Gül'ün talimatıyla bu ilçeden Ankara'ya araçla getirildi.

Karaaslan'ı, ikamet ettiği Dışişleri Konutu'nda dün akşam ağırlayan Gül, yaşlı adamdan hikayesini anlatmasını istedi.
Karaaslan'ın yürüyerek hacca gittiğini de öğrenen Gül'ün, “O ne büyük şey. Hacca gitmişsin yürüyerek” sözleri üzerine Karaaslan da “Mekke'yi göz önüne alınca Malatya'dan Ankara 2 saat gibi sanki” diye cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Gül, yaşlı adamın Ankara'ya yürüyerek gelme macerasıyla ilgili olarak da “Ben yürümene nasıl müsaade edeyim? Herkes, 'Bu Cumhurbaşkanı'nda hiç mi vicdan yok' demez mi? 'Adam yürüyor, bu seyrediyor' derler” dedi.

G

Garp

Ziyaretçi
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı