Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü ASkyBlock özel ada

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KuralsizAkin

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

AKIN#5935

Elmaslar
1
Puanlar
0
Minecraft
Aleshkaune
Twitter
its_akinn
Arkadaşlar biliyormusun bilmem ancak bazı skyblock serverlarında özel ada şeklinde bir şey var resim gerekirse

normal ada
75983

özel ada

75984

Ben şu özel ada nasıl yapılır ya da varsa opskyblock için hazır bi spawnerlı ada atabilirmisiniz

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Hiç kullanmadım ancak askyblock klasörüne ada şematiği yüklenerek yapılıyor diye biliyorum. Bir yere istediğin adayı yap sonra o adayı aşşağıdan yukarıya world edit ile seç. Sonra //copy yaz sonra //schematic save ada1 yaz.Ama ada havada olsun sadece havada kalan kısmı seç. Sonra world edit klasöründen schematics ada1 yazılı olan yeri al.Yanlış hatırlamıyorsan askyblock klasöründe islands yerine koy.
En son böyle yapılıyordu sanırsam yanlışım varsa düzeltin.

KuralsizAkin

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

AKIN#5935

Elmaslar
1
Puanlar
0
Minecraft
Aleshkaune
Twitter
its_akinn
Hiç kullanmadım ancak askyblock klasörüne ada şematiği yüklenerek yapılıyor diye biliyorum. Bir yere istediğin adayı yap sonra o adayı aşşağıdan yukarıya world edit ile seç. Sonra //copy yaz sonra //schematic save ada1 yaz.Ama ada havada olsun sadece havada kalan kısmı seç. Sonra world edit klasöründen schematics ada1 yazılı olan yeri al.Yanlış hatırlamıyorsan askyblock klasöründe islands yerine koy.
deniyeceğim

Leagros

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
10
Puanlar
8.770
Doğrudur ama ada1 ismini island olarak değiştirmesi gerekiyor veya ekstradan ada olarak kullanacak schematics klasörüne atması gerekiyor diye biliyorum.

KuralsizAkin

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

AKIN#5935

Elmaslar
1
Puanlar
0
Minecraft
Aleshkaune
Twitter
its_akinn
Doğrudur ama ada1 ismini island olarak değiştirmesi gerekiyor veya ekstradan ada olarak kullanacak schematics klasörüne atması gerekiyor diye biliyorum.
dediklerinizi yapmama rağmen olmadı ancak başkalarıda yardım edebilir diye konu açdım biliyorsanızo raya yazabilirmisinz

konu

BlackKpoT

İlim Sahibi Olmak İsteyen
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BlackKpoT#3087

Elmaslar
541
Puanlar
16.750
Yer
Türkiye
Minecraft
BlackKpoT
@akıner başkanın da dediği gibi schematiği kaydettikten sonra. WorldEdit klasörünün içindeki schematics kısmından ada1 i alın daha sonra ASkyBlock klasörünün içindeki schematics klasörüne aktarın. Dosyanın adını ada1.schematic diye kaydedin. ASkyBlock config dosyasına girin en aşıya inip şunu ekleyebilirsiniz.

Kod:
    ada1:
      icon: STONE # GUI de gösterilecek eşya ismi.
      order: 2 #GUI daki ada sırası. 2 Yazarsanız 2.sırada gözükür
      name: "&c&lSunucuCraft &fOzel Ada" #GUI deki adanın ismi. 
      description: "&fSunucuismi.|&eOzel ada!" #GUI deki ada açıklaması.
      filename: ada1.schematic #Yaptığınız adanın schematic adı.
      biome: FOREST  #Adanın biyomu.
      useDefaultChest: true
      companion:
       - COW #Adada spawnlanacak olan yaratık.
      companionnames:
      - "&eSelam &8» &c/bilgi&f,&c/flymenu&f,&c/biletler&f,&c/market" #Yaratık adları
      - "&eSunucumuzdaki en önemli komut: &c/bilgi"
      partnerSchematic: nether
      levelHandicap: 9
      cost: 0 #Ada ücreti.(Vault gereklidir)

Son düzenleme:

DwordGG

O Bir İnsan
Moderatör Müfettişi

Discord:

DwordGG#2855

Elmaslar
873
Puanlar
16.335
Yer
l
Minecraft
DwordGG
@akıner başkanın da dediği gibi schematiği kaydettikten sonra. WorldEdit klasörünün içindeki schematics kısmından ada1 i alın daha sonra ASkyBlock klasörünün içindeki schematics klasörüne aktarın. Dosyanın adını ada1.schematic diye kaydedin. ASkyBlock config dosyasına girin en aşıya inip şunu ekleyebilirsiniz.

Kod:
    ada1:
      icon: GUI de gösterilecek eşya ismi. Örnek icon: STONE
      order: GUI daki ada sırası. 2 Yazarsanız 2.sırada gözükür
      name: GUI deki adanın ismi. Örnek: name: "&c&lSunucuismi &fÖzel Ada" Aman tırnak işaretlerine dikkat hocam.
      description: "&fSunucuismi.|&eOzel ada!"
      filename: ada1.schematic
      biome: Ada biyomu. Örnek: biome: PLAINS
      useDefaultChest: true
      companion:
      - [Adada spawnlanacak yaratık. Örnek:] - COW
      companionnames:
      - "&eSelam &8» &c/bilgi&f,&c/flymenu&f,&c/biletler&f,&c/market"
      - "&eSunucumuzdaki en önemli komut: &c/bilgi"
      partnerSchematic: nether
      levelHandicap: 9
      cost: Ada ücretini yazabilirsiniz.Vault plugini gereklidir.Örnek: cost: 3000
schematic i ada1 ismi zorunlu değil. Başka bir isimlede kayıt edebilirisniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı