Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım asCMD - Armor Stand Komutları 1.5

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TürkBeyi

Kükreyin kurtlar, dağlar inlesin!
Elmaslar
132
Puanlar
0
Yer
Türkiye
yeni_logo.png

Merhaba değerli mc-tr üyeleri. Zırh standlarını biliyor musunuz? Hani şu zırhlarımızı falan astığımız şey var ya, onu diyorum. Gördüğünde karşımızda dikilen saçma bir şey sanan arkadaşlar da vardır. Aslında sadece bir plugin ile bu zırh standlarını daha iyi hale getirebilirsiniz. Mesela zırh standlarına komut vermek nasıl olurdu? Anlamadınız mı? Hani npclere komut veriyoruz ya, tıpkı onun gibi. Galiba ben sizi çok meraklandırdım. Hmm, isterseniz artık konuya geçelim. Ben bu eklentiyi tanıtmak için sabırsızlanıyorum!

759incis6626543.png

Eklenti ne işe yarıyor?

Bu eklenti ilk olarak bir zırh standına komut vermeye yarar. Yani siz bir zırh standına komut veriyorsunuz. Ardından gelen oyuncu o zırh standına sağ tıklıyor ve oyuncu eklediğiniz komutu otomatik olarak kullanmış oluyor. Ayrıca eklediğiniz komutu konsola da yazdırabiliyorsunuz. Mesela oyuncu gelip zırh standına sağ tıklıyor ve konsolda "/ban %player%" komutu işliyor. Bu sayede sağ tıklayan oyuncuyu yasaklaya biliyorsunuz. Bu pluginin diğer bir özelliği ise zırh standlarını koruması. Yani birisi gelip zırh standını yok edemiyor, çalamıyor.

759incis6626543.png

Komutlar ve yetkiler nelerdir?

asCMD eklentisini kullanabilmek için gerekli gruba "ascmd.admin" yetkisini vermeniz gerekmektedir. Ayrıca eklentiye güncelleme geldiğinde bildirim almak istiyorsanız gerekli gruba "ascmd.update" yetkisini vermeniz yeterlidir.

/ascmd edit - Düzenleme modunu açar, düzenleme modun da zırh standındaki eşyaları düzenleyebilir veya silebilirsiniz.
/ascmd addcmd <yöntem> <komut> - Zırh standına komut ekler.
/ascmd clear
- Zırh standındaki komutları temizler.

759incis6626543.png

Komut ekleme yöntemleri nelerdir?

- console: Belirtilen komut konsoldan yürütülür.
- player: Belirtilen komut zırh standına sağ tıklayan oyuncu tarafından yürütülür.
- bungee: Oyuncuyu belirtilen sunucuya göndermek için kullanılır.

759incis6626543.png

Config nasıl kullanılır?

Bu eklentide config dosyasını düzenlemenize gerek yoktur. Config dosyasının görevi oyun içerisinden eklediğiniz zırh standlarını ve ayarlarını kayıtlı tutmaktır. Eğer oyun içinde düzenlemeyle alakalı bir sorun bulunursa zırh standlarını config dosyasından düzenleyebilirsiniz. Ayrıca eklentiyi iyice tanımak amaçlıda config dosyasına göz atmanız tavsiyemizdir. Bunların dışında dosyayla fazla oynamanızı tavsiye etmiyoruz, bilgileriniz silinirse tekrar getirmek mümkün olmayabilir.

759incis6626543.png

Öğretici video

Aşağıdaki videoyu seyrederek plugin hakkında daha iyi bir bilgi sahibi olmanız mümkün.

Son düzenleme:

ByBuzziyS

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
13
Puanlar
6.285
Guzel Başarılar

DwordGG

O Bir İnsan
Moderatör Müfettişi

Discord:

DwordGG#2855

Elmaslar
873
Puanlar
16.335
Yer
l
Minecraft
DwordGG
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı