Sol Reklam
Sağ Reklam

Bulundu Aradığın eklentiyi bulamamak...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Semperon

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
4
Puanlar
910
Minecraft
Semperon
Selamlar,

Bir sunucu projesi üzerinde çalışıyorum. Fakat bağzı alanlarda doğru plugini bulmakta oldukça zorlanıyorum. Bu forumun bu konuda oldukça başarılı olduğunu gördüm. Umarım benimde sorunlarıma / sorularıma bir çare bulunur xD

1) Projemdeki sunucuya hafif MMO / RPG tadı vermek istiyorum. Bu bağlamda " Özel Güçlere Sahip " itemler kategorisi oluşturmam gerek.
Örnek olarak bi kılıç düşünelim. Bu kılıç 2 şer dakikalık bekleme süreleri ile vurduğu kişiye Slow II efekti verecek. Aynı şekilde bir zırha yine istediğim herhangi bir özelliği verebilmem gerekiyor. Plugin yardımı ile iteme basmış olduğumuz özellikleri gizliyor olabilmemiz önemli. Yani şöyle; x bir kılıçda " SPEED 2 " efekti var. Ben bu SPEED 2 efektini görünür kılmak istemiyorum. Lore olarak kendim ekleyeceğim. Aşağıda bu anlattığımı kağıt üstünde gösteren bir ek görebilirsiniz.

ss1.png

ss2.png
Gibi gibi...​

2) Diğer bir husus ise çok sorun yaşadığım BOSS plugini. MMO / RPG tadında bir sunucu tasarımını BOSS sistemini dahil etmeden devam ettiremem. Sunucuyu tasarlar iken diğer bir aşamaya geçmek istiyor, fakat her zaman BOSS Plugini eksiği yüzünden bunu gerçekleştiremiyorum. Sonuç olarak insanların kesip birkaç değişik item toplayıp , bunları çeşitli görevlerde kullanabilme vs... Sözün özü; Kullanımı " GARİP / KARMAŞIK " olmayan bir BOSS Plugini arıyorum. Bir yaratık yaratmalı, bu yaratığın özelliklerini rahatça belirleyebilmeli, dilediğim itemi bu yaratıklardan droplayabilmeliyim.

3) Sunucumda " MoreTP " plugini kullanmak istiyorum. Biraz daha modern hissettiriyor. Ayırca ışınlanmalarda çıkan partikül efektleri sunucu teması ile uyum sağlıyor. Fakat bu pluginde ; bilgi - uyarı yazılarının prefixi [MoreTP] olarak belirlenmiş. Bunu ayarlayabilmemiz için pluginin ücretli versiyonunu almamız gerek. Fakat MoreTP kullanan bazı sunuculara baktığım zaman, bilgi - uyarı mesajlarının kapatıldığını gördüm fakat pluginin dosyaları içerisinde buna erişemedim. Bunu kolayca halledebilir miyiz ?
ss3.png
Sadece şu ufak ayrıntı...

Aradığım pluginler , içerikler bu şekilde. Ayrı ayrı konu açmaktansa tek bir konuda hepsini sormak istedim. Bu sormuş olduğum hususlar, sunucum için gerekli olan temel yapı taşlarından birkaçı. Plugin önerilerinizi, fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.​

SayMNK

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

YavruSteveJobs#8232

Elmaslar
77
Puanlar
8.955
Yer
Ezberçimee
Minecraft
x_kraltr12
ilki skriptle yapılabilir editleyebilirsin itemi ve menüden rahatlıkla alınablri

Semperon

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
4
Puanlar
910
Minecraft
Semperon
ilki skriptle yapılabilir editleyebilirsin itemi ve menüden rahatlıkla alınablri
Skript ile bunu sağlıklı bir şekilde yapabileceğimi düşünmüyorum. Ama denenebilir, elinde hiç örnek var mı ?

SayMNK

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

YavruSteveJobs#8232

Elmaslar
77
Puanlar
8.955
Yer
Ezberçimee
Minecraft
x_kraltr12
mesela skriptle loreyi kendin rahat eklersin sadece yapman gereken özel gücü nasıl kodlicanı bilmek mesela buz asasında set the player's walk speed to le düşürüp hızını arttırabilrsn

Mandaalina

İnsanlara Yardım Eden Bir Mandalina
Elmaslar
39
Puanlar
13.280
Yer
Turkey
Minecraft
5NKK
2.ci Kısımda şunları önerebilirim MythicMobs
3.cü kısmı jar'ı rar olarak açıp deneyebilirsin

Semperon

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
4
Puanlar
910
Minecraft
Semperon
2.ci Kısımda şunları önerebilirim MythicMobs
3.cü kısmı jar'ı rar olarak açıp deneyebilirsin
Dostum merhaba, öncelikle önerilerin için teşekkür ederim. MythicMobs anlamsız yere hatalar verip duruyor. Komutlarda hatalar çıkartıyor. Yine aynı şekilde boss yaratırken sorunlar vs.
MoreTP önerin için, zaten jarı rar olarak açtım fakat, herhangi bir prefix / bilgi yazı kapatma seçeneği yok idi.

MythicMobs haricinde önerebileceğin bir boss plugini var mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı