• MC-TR.COM YouTube Kanalı Açılmıştır!
    Merhaba Ziyaretçi! MC-TR.COM olarak geçtiğimiz günlerde YouTube kanalımızı açtık ve ilk videomuzu sizler için yayınladık. İlerleyen günlerde büyüyen ekibimiz ve yeni video içeriklerimiz ile karşınızda olacağız. YouTube kanalımıza herkesi bekliyoruz!

[AR-GE ] Satıcı İlanları ve İçerik Paylaşım Tartışması

GrimTheDev

Merak, buluşun anasıdır.
Proje Yöneticisi
Topluluk Temsilcisi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
162
Puanlar
2.835
Discord İzni
Minecraft
Discord
Grim#2005
Herkese selamlar arkadaşlar,

MC-TR sürekli olarak büyümeye devam etmekte. Ancak büyümesine karşın, kitlenin sürekli olarak hal ve tavırlarında olumsuz bir şekilde gelişim görmekteyiz. Bunun ana sebepleri incelendiğinde kullanıcılar ya eleştiri yaparken doğru kelimeleri seçmiyorlar ya da cümleler agresif bir biçimde yazılmış oluyor. Çoğu içerik üreticileri bu konuda sakin kalmaya çalışsa da genel olarak spesifik bir noktadan sonra (eleştiri yapan kullanıcı, eleştiri yaptığını ve içerik üreticisini eleştirilere kapalı olmakla suçlaması; eleştirilerin belirli bir noktadan sonra daha çok küçük düşürme çabası olması vb.) kendilerini kaybediyorlar. Sonunda konu altındaki yorumlar tartışmaya dönüyor. Bunun engellenmesi için yeni düzenlemeler getirilmeli.

Bu konuda yöneticiler ile biraz görüştüm. Onların da fikirlerini aldım. Ancak sizin de fikirlerinizi almak istiyorum. Sonuçta aktif olarak bu bölümü kullananlar sizlersiniz. Bundan önce kendi fikrimi beyan edeceğim.

MC-TR, satıcı ilanlarına yorumları kapatmalı. Çünkü çoğu kullanıcı sadece metinden yararlanarak, eklentiyi ve ya içerikleri indirip test etmeden yorum yapıyor. Bu bölümün daha sağlıklı kalabilmesi için sadece ürünü satın alan ya da indiren kullanıcılar yorum yapabilmeli. Bunun için de içerik üreticilerinin sayfalarında (takımlar başta olmak üzere) "Değerlendirmeler" şeklinde bir kategori olmalı. Yorum yapmak isteyen kullanıcılar bu bölüme yorumlarını paylaşabilir ve ek olaraktan değerlendirme derecesini seçebilirler (örn. 4/5).

İçerik paylaşıcıları için bu durumun aynısından söz edemiyoruz maalesef. Çünkü bu kısımda eleştiriler cidden elmas değerinde. Ancak belirli üslup kuralları getirilebilir. Ancak ben burada kullanıcıları kısıtlamak istemiyorum. O yüzden bu kısım için sizin önerilerinizi dinleyeceğim.

Son olarak forumun geleceği için aklınızda fikirler varsa bana "Discord" platformu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu şekilde sizinle muhabbet eder, sizin sorunlarınızı dinlerim. Lütfen bu konuda çekinmeyin. Kapım her zaman size açık!

Herkese iyi forumlar dilerim.

GolDunEll

Clasrium 2021 - Clasrium.Store
Altın Üye
Clasrium
En iyi cevaplar
2
Elmaslar
114
Puanlar
4.315
Discord
GolDunEll#0001
Takım konularına mesajın kapatılması ve değerlendirmeler bölümünün açılması mantıklı ve daha hoş olabilir.
Bazı forum üyeleri takım konularını asılsız baltalamaya çalışmaktalar.Kendi çıkarları, sorunları veyahut kişisel
problemlerden dolayı ürüne bakmadan eleştirmeye çalışıyorlar.Dedikleriniz sayesinde forum satış konusunda daha iyi yerlere gelebilir (:

GO Network

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
13
Puanlar
145
Minecraft
Discord
GizemliOyuncu#1823
Bu kadar üslubuna dikkat ediyorsan paragrafındaki hatalarını düzeltmen senin için iyi olur.

GrimTheDev

Merak, buluşun anasıdır.
Proje Yöneticisi
Topluluk Temsilcisi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
162
Puanlar
2.835
Discord İzni
Minecraft
Discord
Grim#2005
Bu kadar üslubuna dikkat ediyorsan paragrafındaki hatalarını düzeltmen senin için iyi olur.
Bunları bana özelden söyler misiniz acaba. Çok teşekkür ederim dikkat ettiğiniz için.

DonsuzTurk

finish
Emekli
Firedia
En iyi cevaplar
20
Elmaslar
1.430
Puanlar
11.900
Yer
Samsun
Discord
Yusuf#0006
Resources getirilmediği sürece bu dediklerinizin stabil hale getirilmesi imkansız gibi bir şey. Satın alan kişileri nasıl takip etmeyi planlıyorsunuz? Ayrıca resources eklemeklede bitmiyor, ödeme apisi ile otomasyon satış sistemine geçiş yapılması gerekiyor. Fakat forumda bulunan çoğu ekibin kendisine ait bir sitesi/uygulaması veya farklı bir şeyleri mevcut. Bunların yanı sıra her ekibin site veya uygulamasına bağlı lisans sistemi mevcut. Aylardır düşünülen resources sistemini bu forumda stabil olarak kimsenin faaliyete geçirebileceğini asla ve asla düşünmüyorum.

Ayrıca değinmeden geçmeyeceğim, satış konularına yorumların kapatılması çok saçma bir karar olur. Bir satıcının hoşuna gitmeyen yorum zaten kurallara uymuyorsa raporlayarak kaldırtılabilir. Öyle konular var ki gerçekten forum kuralları çerçevesinde yazılabilecek en kötü yorumları hak ediyor. Bunun önüne geçmek için yorumların kapatılması gibi bir kolaylığa kaçmak yerine forumda satıcı olmak isteyen kişilere çeşitli sınırlandırmalar getirebilir ve bu sistemi dahada zor hale getirmek için çabalayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir takım flamasına sahip olmanın herhangi bir şartı yok. Ben bugün yan hesap açarak forumda bulunan çoğu takıma giriş yapabilirim ve hiçbir şartı olmayan o takım flamasını alarak forumda kişi veya kişiler dolandırabilirim. Öncelikle bunlara kafa yormalısınız gibi duruyor, umarım güzel kararlar vererek forumu daha iyi hâle getirebilirsiniz. Başarılar, iyi forumlar.

gokalpstarTR

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
0
Puanlar
6.245
Gereksiz Eleştiren Toxic Kişileri Sayfadan Uzaklaştırmak Tek Çözüm Gibi Diğerleri Geçici Çözümler Onlarında Bir Açığı Bulunur.

scremba

Birisi mi Spawnlandı?
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
4
Puanlar
125
Minecraft
Discord
scremba#9270
Merhabalar öncelikle.

Benim foruma ilk kayıt olduğum sıralarda, birbirine yardımcı olan üyeler vardı genellikle. Ben çok takılmazdım o zamanlar fakat herkes Minecraft ile ilgili ücretsiz bir ürün paylaşıyordu. Tabii onaylı satıcı dediğimiz üyelik hala geçerliydi ve başvuru ile bu üyeliği alabiliyorduk. Şimdi ise takım kurmak gerekiyor.

Üye sayısı aşırı fazla artmış. 100K üyeyi geçen bir sayıya ulaşmışsınız. Bu üye sayısındaki/topluluktaki aktif olan kısım tartışılır fakat aktiflik üye sayısına göre bence iyi değil. Çünkü forum satış forumuna doğru kaymış ve böyle devam ediyor. Benim düşüncem, bunun içinden güzel bir ekmek çıkarıyorsunuz.

"Türkiye'de ki en büyük Minecraft forumuyuz; Sunucularınızı veya serverlarınızı tanıtabilir, plugin paketleri, haritalar ve eklentiler hakkında destek..." bu sizin sitenizin metası. Destek konularının öne çıkarılmaması (bundan eminim), güzel projeleri olan sunucu sahiplerine destek çıkılmaması (bundan emin değilim) gibi sorunlarının çözülmesi lazım bence. mc market olacaksanız, karar yine sizin.

GrimTheDev

Merak, buluşun anasıdır.
Proje Yöneticisi
Topluluk Temsilcisi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
162
Puanlar
2.835
Discord İzni
Minecraft
Discord
Grim#2005
Merhabalar öncelikle.

Benim foruma ilk kayıt olduğum sıralarda, birbirine yardımcı olan üyeler vardı genellikle. Ben çok takılmazdım o zamanlar fakat herkes Minecraft ile ilgili ücretsiz bir ürün paylaşıyordu. Tabii onaylı satıcı dediğimiz üyelik hala geçerliydi ve başvuru ile bu üyeliği alabiliyorduk. Şimdi ise takım kurmak gerekiyor.

Üye sayısı aşırı fazla artmış. 100K üyeyi geçen bir sayıya ulaşmışsınız. Bu üye sayısındaki/topluluktaki aktif olan kısım tartışılır fakat aktiflik üye sayısına göre bence iyi değil. Çünkü forum satış forumuna doğru kaymış ve böyle devam ediyor. Benim düşüncem, bunun içinden güzel bir ekmek çıkarıyorsunuz.

"Türkiye'de ki en büyük Minecraft forumuyuz; Sunucularınızı veya serverlarınızı tanıtabilir, plugin paketleri, haritalar ve eklentiler hakkında destek..." bu sizin sitenizin metası. Destek konularının öne çıkarılmaması (bundan eminim), güzel projeleri olan sunucu sahiplerine destek çıkılmaması (bundan emin değilim) gibi sorunlarının çözülmesi lazım bence. mc market olacaksanız, karar yine sizin.​

Evet, bunun ben de farkındayım. Pazartesi - Salı günü evime döndüğümde hepsini tartışacağım.​

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı