Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Apple'dan İnanılmaz Hata Tek Mesajla Cihazlar Çöküyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Apple'dan İnanılmaz Hata Tek Mesajla Cihazlar Çöküyor!
Dünya'nın en popüler akıllı telefon markası olan ve neredeyse her yıl gerek tasarımsal gerek donanımsal açıdan piyasaya yön veren akıllı telefon üreticisi Apple cihazları artık tek mesajınız ile çöküyor. Herhangi bir uygulama aracılığıyla gelecek bir metin ile İPhone, İPad, Mac, Apple Watch gibi cihazları çökerten bir karakter hatası ortaya çıktı. Bu saçma olay çözülene kadar İtalyan bayrağı ve Sindhi karakteri içeren metinlere özellikle dikkat etmeniz öneriliyor.

apple-dyad.jpg

Daha öncede bu tarz karakter hataları sebebiyle çökme sorunlarını Apple'dan birçok kere görmüştük. Bu sefer ki Apple karakter hatası işletim sistemindeki karakter uyumsuzluğundan kaynaklandığı söyleniyor. Her ne kadar Apple işletim sisteminden övüne övüne bahsetse de bu gibi saçma hatalardan şu anda milyonlarca kişi etkilenmiş durumda. İlk olarak Telegram'da ortaya çıkan ve daha sonra Twitter aracılığıyla büyük bir kitleye yayılan bu sorun birçok kullanıcıyı mağdur etmeye yetti. Sadece İOS değil MacOS işletim sistemi kullanan kişilerde de aynı sorunlar gözlemlenmekte. Kullanıcılar ne kadar dikkatli de olsa bu durumda biraz kontrollerinden çıkıyor. Yani bir Whatsapp mesajı ile Apple cihazınızın çökmesine sebep olur. Eğer bu tarz bir durum yaşarsanız Cihazınızı DFU moduna alıp geri yükleme noktasına gelmeniz gerekiyor. Apple'ın bu gibi saçma karakter uyuşmazlık hatası 2 sene önce yine yaşanmıştı ve yine milyonlarca kullanıcıyı mağdur etmeye yetmişti. iOS 11.2.5 yüklü iPhone sürümlerinde görülen bu hata Hindistan dilinde Telugu karakterinden dolayı yaşamıştı ve Apple şirketi bu sorunu 1 hafta içerisinde çözmüştü. Yine aynı şekilde çözülecek olsa da bu sorun akıllara şu soruyu bırakıyor Apple gibi bir şirket işletim sistemi ile övünürken bu tarzda hatalar ile kullanıcıları mağdur etmesi normal mi?

Son düzenleme:

BlazeNetwork

Altın Benim Yeni Sevgilim
Elmaslar
147
Puanlar
9.320
Yer
Bende bilmiyorum nerdeyim?
Hiç bir şey kusursuz değildir. Bence çok normal bir şey.

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
iOS'da bu tarz hatalar çok sık oluyor çünkü yenilik yapma hedefinde bir şeyler yaparken küçük detayları atlamak oldukça sık karşılaşılan ve sadece işletim sistemleri için değil, basit çaplı bir site veya herhangi bir yazılımda bile başımıza gelebilecek büyük sorunlar oluşturabiliyor. Buna karşın iOS kullanıcılarının yapabilecekleri tek şey cihazlarını açmamak sanırım :'D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu tarz hatalar geçtiğimiz 1-2 sene önce Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda da oluyordu ki her işletim sisteminin başına gelebilir.

SkillTatze

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

SkillTatze#3628

Elmaslar
6
Puanlar
0
Yer
Muğla Fethiye
Minecraft
SkillTatze

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Böyle büyük markalardan gelen ufak ama etkili hatalar, dünyadaki birçok kullanıcısını zor durumda bırakıyor. Böyle bir hata zamanında Samsung gibi dev bir şirketin başına gelmişti. Eline sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı