Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Apple, iOS 14 Sürümü İle Gelen Güncellemeleri Yayınladı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

minatodr1

"minatodr1.design"
Elmaslar
238
Puanlar
6.885
Yer
Japan
Yeni-iOS-14-Özelliği-iPhone-unuz-Sizi-Uyarıyor-Donanım-Arşivi-1.jpg

Apple, iOS 14 Sürümü İle Gelen Güncellemeleri Yayınladı!
Bakalım yeni güncelleme ile Apple bize neler sunacak?
Apple telefonların işletim sistemi olan "iOS" sürümünün en günceli olan 14. büyük güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme ile birçok yenilik eklenildi. Dünya Geliştiriciler Konferansında bu yıl iOS 14 güncellemesi tanıtıldı. Apple bu güncelleme ile 15 adet yeni mükemmel özellik getirdi. İsterseniz maddeler halinde size bu güncellemeleri göstereyim.

1-Widgetlar:

dc17114a27719b0a25da37c6b29c607ae7950cc9.png

Android telefonlardan aşina olduğumuz "Widgetlar" sonunda iOS'a geldi. Widgetlar sayesinde hava durumu, haberler, harita, takvim gibi uygulamalar artık ana sayfada gözükecek. Bu özelliğin gelmesi biraz geç oldu.

2-App Library:

d843d7bd3e5d2c0da543c2e06725d78d561b85a1.png

App Library özelliği sayesinde bütün uygulamalarınızı tek klasörde yönetebileceksiniz. Apple'ın yeni inovasyonu sayılabilecek bu uygulama sayesinde uygulamalarınızı daha pratik ve hızlı bir şekilde kontrol edebileceksiniz. Bu uygulama benim çok hoşuma gitti. Android'den de böyle yenilikler bekliyoruz.

3-App Clips:

e5f25cc96ff5a91690984ddf3511237b3f74e3b7.png

App Clips özelliği ile artık yanınızda cüzdan taşımanıza gerek kalmayacak. Bu özellik sayesinde ödeme işlemlerinizi hem hızlı hem de pratik bir şekilde yapabileceksiniz. "Apple ödeme seçeneği" bulunan her yerde bu özelliği kullanabileceksiniz. Şimdilik sadece Amerika'da kullanılacağa benziyor çünkü Türkiye'de "Apple ödeme seçeği" yok. iPhone'un NFC özelliği ile bu sistemi kullanabileceksiniz. iPhone'unuzu ödeme noktasına dokundurduğunuzda ekranda uygulama açılıyor ve ödeme otomatik olarak gerçekleşiyor. Çok pratik ve kullanışlı bir özellik olmuş. Türkiye'de kullanabilmek için sabırsızlanıyorum.

4- Yeni Siri:

2c547280aaadb3ae345a6e4b5021011f214d06d1.png

Hepimizin bildiği "Sesli Asistan Siri" bu güncellemede birçok yenilik aldı. Bu güncelleme ile birlikte artık Siri ekranı kaplamayacak. Sizin verdiğiniz komut ile ekranın altında belirerek komutlarınızı gerçekleştirecek. Bildiğiniz üzere Siri'nin hayatı kolaylaştıran birçok özelliği var. Örneklendirmek gerekirse: "alarm kurma, arama gerçekleştirme, not alma, internette arama" gibi birçok kullanışlı özelliği bulunmakta. Yeni Siri ile ekranın tamamını kaplamadan bu komutları gerçekleştirebileceksiniz. Şahsen çok sevdim bu özelliği.

5-Arama Ekranı:

47d8e175f3a4ea5773a473d819a3b8601c1d6962.png

Sizde tüm ekranı kaplayan çağrı alanından sıkılmadınız mı? Bu özellik ile artık arama ekranı bildirim boyutuna indirilebilecek. Artık aramaları reddetmeden ana ekrana erişebileceksiniz.

6-Safari Güncellemesi:

49c7046f5a2a9b2db70fe3aa9983d33e0c166cb4.png

Yeni Safari ile artık ekranda gördüğünüz kelimeleri veya cümleleri kendi dilinize çevirebileceksiniz. Ayrıca artık sitelerin güvenlik raporunu size iletecek. Hesabınızın bilgilerininin çalınmasını engellemek için getirilen bu yenilik çok mükemmel olmuş.

7-Apple Translate:

4cfb04a5e9de4690b4b33e91b134f200a9b45b54.png

Bir önceki yenilik ile gelen çeviri özelliği yetersiz geldiyse bir de buna bakın. Apple kendi çeviri programını resmen tanıttı. Bu uygulama ile çevrimdışı bile olsanız çeviri yapabileceksiniz. Apple şu anlık 11 dil desteklediğini açıkladı fakat ileride bütün dilleri eklemeyi planlıyorlarmış. Üstelik ekranı yan çevirirseniz iki kişi karşılıklı konuşabileceksiniz. Bu uygulama ile Apple yeniliklerde çığır açacağa benziyor. Benim en çok sevdiğim özelliği bu oldu. Acaba siz nasıl buldunuz, yorumlarda belirtin.

8-Memoji ama Maskeli:

cdc215aa989d73b694331d726a7c66c1a5f44d80.png

Bu pandemi dönemini es geçmeyen Apple, artık emojilere maske ekleme özelliğini sundu. Eğer isterseniz fotoğraflarınıza maske ekleyebileceksiniz. Listemizin küçük ama eğlenceli olan yeteneği çok sevildi.

9-Geliştirilmiş Gizlilik:

b78a143cf985bee5a5da4388c479aaf9db98b2c5.png

Telefonlarınıza yüklediğiniz bütün uygulamalar sizlerden bir takım izinler istemekte değil mi? Eğer izin vermekte kararsız kalıyorsanız haklısınız! Sizden bu izinlerin hangi niyetle istediklerini bilemezsiniz. Apple'da buna önlem olarak geniş kapsamlı bir izin sistemi getiriyor. App Store'da artık kötü niyetli programların izinlerini, siz uygulamayı yüklemeden önce tarayacak. Size hangi izinleri istediğini gösterip, yüklemek isteyip istememenizi soracak. Bu sayede daha güvenli bir ortam oluşmuş olacak. Tabi ki bu yenilik ne kadar güvenli bunu bilemiyoruz. Zaman içinde daha detaylı göreceğiz, Apple bize nasıl yenilikler sunmuş.

ios-14-kodlari-sizdirildi-apple-urunleri-2.jpg

Sizde hangi telefonların bu güncellemeyi merak ediyorsunuz değil mi? Acaba sizin telefonunuz bu güncellemeyi alacak mı? Umarım sizi mahrum bırakmamıştır Apple. İşte aşağıdaki telefonlar bu özelliklerden faydalanacak.

iOS 14 Sürümünü alan telefonlar:
  • iPhone SE (2020)
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone SE (2016)
  • iPod touch (7’nci nesil)

Umarım bu özelliklerden faydalanabilirsiniz. Listemizin sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:

Kadir Yiğit

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

kkadiryigit

Elmaslar
76
Puanlar
9.000
Yer
Kocaeli
Minecraft
Bladrise
Yapma, atma o zehirli oku.. :D Biz fagirik gardaş android gullanıyah..

minatodr1

"minatodr1.design"
Elmaslar
238
Puanlar
6.885
Yer
Japan

IExlusive

Egemenlik, kayıtsız şartsız ulusundur.
MinePass
Premium
Emektar
Elmaslar
208
Puanlar
14.070
Yer
İzmir
İphone Kullanan Arkadaşlara Söylüyorum İOS'un Güncelleme Sürümü Çıkmadan Kurmamaları Daha Sağlıklı Bir Çok Kullanıcı da Şarj'ı Çabuk Bitiyor Bazılarında Uygulamalardan Atıyor Gibi Şikayetler Mevcut Tabi ki Güncel Sürüm de Kalmaları Sağlıklı Fakat Bu Hataları Çözülmeden Geçilmemesi de Önemli Apple Bu Konu da Yeni Güncellemeyi Hızlı Bir Şekilde Yayınlayacağına Emin.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu kadar yenilik arasından en çok resim içinde resim özelliğini sevdim. Gerçekten güzel bir güncellemeydi ki iOS 15'i düşünemiyorum ? ☕

dynamic

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
47
Puanlar
1.925
Apple baba çalışıyoda bir iphone12 25bin TL olur mu zalim :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı