Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Age of Wonders: Planetfall - Ön İnceleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Age of Wonders: Planetfall - Ön İnceleme
Strateji oyunu mu? Bu oyunu çok seveceksiniz!

Strateji ve bilim kurgu oyunlarını sever misiniz? Bu tür oyunlar ile aranız iyi ise mutlaka bu oyunu öneririm. Konu aldığımız bu oyunun çok yakın zaman içinde çıkması bekleniyor. Oyunun hayranları, oyunun çıkış tarihi için günler saymaya başladı. Bu konumuzda oyun hakkında gelişmeleri, çıkış tarihini, sistem gereksinimleri ve grafiğini detaylı bir şekilde konuşacağız.

age-of-wonders-planetfall_63883_3840x2160.jpg

Age of Wonders: Planetfall Oyun İncelemesi
Oyunun geliştiricisi olan Triumph Studios, Age of Wonders serisinin yeni oyununu çıkarmaya hazırlanıyor. Bu arada Age of Wonders serisinin eski oyunları beklenilenden fazla oynanmıştı. Oyunun çıkmasının ardından oyunun hayranları Age of Wonders'ın yeni serisinin çıkması için kampanyalar başlatmıştı. Bu kampanyalar Reddit gibi büyük platformlarda büyük sesler getirmeyi başarmıştı. Triumph Studios, 2018'in 3. çeyreğinde Age of Wonders serisinin devamının geleceği söyledi. Bu açıklamadan sonra Reddit gibi büyük platformlarda iddialar ortaya çıkmaya başladı. Triumph Studios, Reddit gibi büyük platformlarda çıkan söylentileri tümden yalandı. Oyun içinde her oyuncunun kendisine özel galaksisi bulunuyor. Bu galaksi dünyalarında kendi imparatorluğunuzu kuruyorsunuz. Kendi imparatorluğuzu geliştirip geliştirmemek sizin elinizde oluyor. Bu arada diğer imparatorlukların size karşın saldırılarına hazır olun ve savaşın sonuna kadar mücadele etmeyi unutmayın.

age-of-wonders-planetfall-wallpaper-3.jpg

Bahsettiğimiz bu oyunu çok kişilik veya tek kişilik olarak oynayabilirsiniz. Tek kişilik oynadığınız zaman rakipleriniz bilgisayar botu olur. Bu bilgisayar botlarını hafife almayın çünkü hepsinin zorluk seviyesi bulunuyor. Bunun yanı sıra çok kişilik oyuna girdiğiniz zaman diğer oyuncular ile imparatorluğunuzu yarıştırıyorsunuz. Bu oyunu oynamak satranç oynamaya benzer. Bu yüzden strateji alanında iyi olmanız gerekiyor. Age of Wonders'ın Planetfall serisinde harikalar çağını yaşıyoruz. Bu çağda inanılmaz olaylar ile karşılaşabilirsiniz. Bu heyacan verici ve bilim kurgu oyunu olan Age of Wonders'ın Ağustos ayında oyun dünyası için damga yaratması bekleniyor. Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için bu adrese yalnızca bir kez tıklayın.

planet4.jpg

Age of Wonders: Planetfall Ne Zaman Çıkacak?
Age of Wonders'ın yeni serisi Planetfall'ın 6 Ağustos 2019 tarihinde birçok satış platformunda yayınlaması bekleniyor. Triumph Studios, Planetfall oyunun desteklediği dilleri Twitter hesabından açıkladı. Desteklenen diller arasında maalesef ki Türkçe dil seçeneği bulunmuyor. Şu anlık oyuna Türkçe dil desteği gelmesi söz konusu bile değil. Önümüzde olan birkaç ay içerisinde Türkçe dil desteği gelmesi bekleniyor. Türkçe dil desteği geldiği zaman altyazı olup olmayacağı tam bilinmiyor.

planet6.jpg

Age of Wonders: Planetfall Satıldığı Platformlar
Konu aldığımız bu oyunun ön siparişleri çoktan başladı. Yakın zaman içinde resmen satışa sunulması beklenen Planetfall'ın hangi platformlarda satılacağı belli oldu. Planetfall'ın Steam, PlayStation 4, Microsoft Store, Xbox One gibi platformlarda satılacağı kesinleşti. Bu arada oyunu kendi sitesinden de satın alabilirsiniz. Planetfall'ın Google Stadia platformuna gelip gelmeyeceği şu anlık belli değil. Oyunun Xbox 360'a gelip gelmeyeceği belli değil. ( Aşağıda olan bu tabloyu inceleyin. )

Ön Sipariş Paketi İsimleriSteam FiyatıMicrosoft Store FiyatıResmi Mağaza Fiyatı
Age of Wonders: Planetfall Paketi​
77,00 Türk Lirası
130,00 Türk Lirası
318,79 Türk Lirası ( 50 Euro )
Planetfall Deluxe Edition Paketi​
92,00 Türk Lirası​
171,25 Türk Lirası​
382,24 Türk Lirası ( 60 Euro )​
Planetfall Premium Edition Paketi​
129,00 Türk Lirası​
295,00 TL / 265,50 Türk Lirası​
573,38 Türk Lirası ( 80 Euro )​

Planetfall'ın Steam platformu üzerinde daha ucuza geldiği gözüküyor. Microsoft Store ve oyunun resmi mağazası dözive yakınlığından dolayı pahalıya patlıyor. Oyunun kendi Steam mağazasına gitmek için bu bağlantıya bir kereliğine tıklayın.

1563979056217.png

Age of Wonders: Planetfall Oyun Tanıtım Videosu
Age of Wonders'ın Planetfall serisinin tanıtım videosu 1 milyondan fazla izlendi. Dikkatleri gözler önüne çeken bu oyun serisinin tanıtım videosunu aşağıda olan videodan izleyebilirsiniz. Tanıtım videosunu daha yakından izlemek için tıklayın.

Age of Wonders: Planetfall Oyun Oynanış Videosu

Planetfall oyunun oynanış videosu çok merak ediliyordu. Oynanış videosunun yayınlanmasının ardından birçok kişi oyunun grafiklerini olumlu buldu. Oyunun oynanış videosunu aşağıda olan videodan izleyebilirsiniz. Age of Wonders'ın Planetfall serisinin oynanış videosunu Youtube üzerinden izlemek için bu bağlantıya yalnızca bir kez tıklamanız sizin için yeterlidir.

Age of Wonders: Planetfall Oyun & Grafik Yorumum

Oyunun tanıtım videosunu ve oynanış videosunu izlediğimiz zaman net yorum yapabiliyoruz. İlk olarak oyunun 4K grafik desteği verdiğini söylemem gerekiyor. Bu arada oyun üzerinde ciddi optimizasyonlar yapılmış. Bahsettiğimiz bu oyunun grafiklerinin fazlasıyla detaylı olduğunu söyleyebilirim. Oyunun kendisine has ana bölümü bulunuyor. Bu bölümde çok oyunculu sunucu veya tek kişilik oyun seçimi yapabiliyoruz. Oyun içinde oyuna özel başarımlar olduğunu fark ettim. Örnek olarak imparatorluğu kurduğumuz zaman bir başarım kazanıyoruz. Steam üzerinden oyunun başarımlarını inceleyebilirsiniz. Age of Wonders'ın Planetfall oyunun 50 dolara satıldığını gördüm. Ülkemizde en ucuz 77 Türk Lirasından başlıyor. Yaptığım araştırmaya göre Steam dışında olan platformlara dövize göre satış yapıyor. Bu yüzden oyunu Steam'den almanızı öneririm.

age-of-wonders-planetfall-battle.jpg

Age of Wonders: Planetfall Desteklediği Diller
İlk olarak oyunumuzun Türkçe dil desteğine sahip olmadığını söylemiştik. Bundan dolayı başka dillere yönelmemiz gerekiyor. Age of Wonders'ın Planetfall serisi şu anlık 8 dili destekliyor. Oyunun hangi dile destek verip vermediğini aşağıda olan tablodan çok rahat bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Desteklenen DillerArayüzSeslendirmeAltyazı
İngilizce​
Dile özel arayüz bulunuyor.​
İngilizce seslendirme bulunuyor.
İngilizce altyazı bulunuyor.​
Fransızca​
Fransızca arayüz bulunuyor.​
Fransızca seslendirme bulunmuyor.​
Fransızca altyazı hazırlanıyor.​
Almanca​
Almanca arayüz bulunuyor.​
Almanca seslendirme bulunmuyor.​
Almanca altyazı bulunmuyor.​
Kastilya İspanyolcası​
İspanyolca arayüz bulunuyor.​
İspanyolca seslendirme bulunmuyor.​
İspanyolca altyazı bulunmuyor.​
Lehçe​
Lehçe arayüz bulunuyor.​
Lehçe seslendirme bulunmuyor.​
Lehçe altyazı bulunmuyor.​
Rusça​
Rusça arayüz bulunuyor.​
Rusça seslendirme bulunmuyor.​
Rusça altyazı bulunmuyor.​
Japonca​
Japonca arayüz bulunuyor.​
Japonca seslendirme bulunmuyor.​
Japonca altyazı bulunmuyor.​
Basitleştirilmiş Çince​
Çince arayüz bulunuyor.​
Çince seslendirme bulunmuyor.​
Çince altyazı bulunmuyor.​

Age of Wonders: Planetfall Sistem Gereksinimleri
Bu oyunun sistem gereksinimlerini merak ettiniz değil mi? Bende sizin gibi düşünmüştüm. Konu aldığımız bu oyunun sistem gereksinimleri çok yüksek değil fakat iyi bir bilgisayarın birkaç tık üstünü istiyor. Gereksinimleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

• Age of Wonders: Planetfall İdeal Sistem Gereksinimleri
  • Önerilen İşlemci : Intel Core i5, ( 3. Nesil ) AMD FX-4300 3.8 GHz veya eş değerli idealdir.
  • Bellek Gereksinimi : 6 GB RAM oyun için idealdır.
  • Bilgisayar İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8, Windows 10 ( Yalnızca 64 bit sürümünü desteklemektedir. )
  • İdeal Ekran Kartı : NVidia GTX 650Ti 1GB AMD Radeon HD 7770 veya DirectX 11 Üstü Destekli Ekran Kartı
  • İdeal Ses Kartı : DirectX Compatible Ses Kartı veya eski ses kartları önerilir.
  • Yerel Disk Bölümü ( C/D Disk ) : 20 GB yer oyunumuz için ideal.
  • Ağ Sistemi : Genişbant İnternet bağlantısı ( Her bilgisayar için zorunludur. )

• Age of Wonders: Planetfall Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
  • En Uygun İşlemci : Intel Core i5 ( 7. veya 8. nesil olabilir. ) veya AMD Ryzen 5 önerilir.
  • Bellek Gereksinimi : 8 GB RAM oyun için idealdır.
  • Bilgisayar İşletim Sistemi : Windows 10 ( Windows 10'un 64 bit sürümünü desteklemektedir. )
  • İdeal Ekran Kartı : NVidia GeForce GTX 1060 3GB, AMD Radeon RX 570 4GB veya DirectX 11 Üstü Destekli Ekran Kartı
  • İdeal Ses Kartı : DirectX Deluxe Compatible Ses Kartı veya eski ses kartları önerilir.
  • Yerel Disk Bölümü ( C/D Disk ) : 40 GB yer oyunumuz için ideal.
  • Ağ Sistemi : Genişbant veya Fiber İnternet bağlantısı ( Genişbant her bilgisayar için zorunludur. )

Age of Wonders: Planetfall Oyun Müziği

Bu oyunun oyun müziği dinlemek için aşağıda olan fotoğrafa bir kez tıklamanız yeterli olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Bu oyunu indirmek için biraz bekleyeceğim ama ben bu tür oyunları çok seviyorum. Satın alıp indireceğim kesinleşti :D onun dışında konu türü ve dizaynı çok güzel başarılar.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu oyunu indirmek için biraz bekleyeceğim ama ben bu tür oyunları çok seviyorum. Satın alıp indireceğim kesinleşti :D onun dışında konu türü ve dizaynı çok güzel başarılar.

İlk olarak beklemenizin daha doğru olacağını düşünüyorum. Oyunun çıkmasını beklemek daha doğru olur. Büyük ihtimal oyun çıkacağı zaman daha ucuz bir fiyata gelecek. Oyunu satın alacağınıza çok sevindim. Bunun yanı sıra anlatım şekli ve makalemin dizayn şeklimi beğendiğine çok sevindim.

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
481
Puanlar
7.305
Bu oyunu sabırsızlıkla bekliyorum. Böyle bir inceleme yaptığın ve bilgilendirme yaptığın için teşekkürler. PlayStation 4'e çıktığı vakit hemen alacağım.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu oyunu sabırsızlıkla bekliyorum. Böyle bir inceleme yaptığın ve bilgilendirme yaptığın için teşekkürler. PlayStation 4'e çıktığı vakit hemen alacağım.

İlk olarak incelememi beğendiğinize sevindim. Bunun yanı sıra oyunun fiyatı ideal gözüküyor. Bende satın alacağım. Yorumun için teşekkürler <3

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı