Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Age of History II | İnceleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Artiex

The unique power of fire!

Discord:

Artiex#4349

Elmaslar
196
Puanlar
4.370
Yer
Adana/Sarıçam
Minecraft
zTugraa
unknown (6)_1920x1080.jpg

Age of History II de nedir?

Age of History II farklı ülkeleri yönetip dünyayı hükmetmeye çalıştığımız bir strateji oyunudur. Tabii ki de oyunda sadece savaş yapmıyoruz. Yatırımlar, araştırmalar yapıp ekonomimizi geliştiriyoruz bu da savaşlarda daha iyi olmamızı sağlıyor. Diğer ülkelerle ittifaklar oluşturup gücümüze güç katıyoruz. Peki bir ülke seçtik hep o ülke olarak mı kalacağız? Tabii ki de hayır! Seçtiğimiz ülkenin daha gelişmiş versiyonunu formlayabiliyoruz. Örneğin oyuna Türkiye olarak başlayıp Osmanlı İmparatorluğu formlamak gibi. Ve oyunu steam üzerinden oynarsanız bu formlamalardan alttaki gibi başarımlar kazanabilirsiniz.
1626693661888.png

Savaş Mantığı

Oyunun savaş mantığı şu şekilde işliyor. Nüfüsu çok ve asimile edilmiş yerlerden asker basarak ordumuzu güçlendirmeliyiz fakat ekonomimizin kaldıracağı kadar asker basmalıyız yoksa gelirimiz eksi seviyeleri görür. Gelirimizi yatırım, araştırma yaparak arttırabiliriz. Peki yeteri kadar askerimiz var şimdi ne yapmamız lazım? Düşmanımıza savaş ilan edip topraklarını işgal etmeliyiz ha pardon demokrasi getirmeliyiz :'D. Eğer düşmana biz saldırırsak düşman bize oranla daha az kayıp verir fakat düşman bize saldırırsa biz savunma yaptığımız için bu sefer de biz düşmana oranla daha az kayıp veririz. Örnek vererek anlatmak gerekirse 3000 askerle savunmada 3000 asker olan bir eyalete saldırdığımızda o eyaleti işgal edemeyiz eyalet düşmanımızda kalır. Savaşa ittifak üyelerimizi de çağırıp ortalığın daha çok kızışmasını sağlayabiliriz. Bu kadar kızgın bir savaşda yaptığımız hamlelerde hareket puanımızın yetip yetmeyeceğine de bakmayı unutmamalıyız. Savaş sonrasında barış yapıp demokrasi getirdiğimiz toprakları kendi irademiz altına alabiliriz.

Diplomatik İlişkiler

Diğer devletler ile diplomatik ilişkilerimizi iyi tutmakta fayda var. Çünkü kat kat güçlü olduğumuz devletler bile ilişki kötü olunca bize savaş ilan edebiliyor. Bizden güçlüleri düşünmek bile istemiyorum. Oyunda tabii ki de sadece ilişki geliştirmek yok, hakaret etmek, ultimatom göndermek, askeri erişim istemek vs. eylemlerde var.

Senaryolar

Oyunda belli başlı senaryolar da var. Bunlara örnek vermek gerekirse: Modern Dünya, Napolyon Savaşları, ABD İç Savaşı vs. bir sürü default senaryo var. Fakat bu senaryoları beğenmediniz veya bu senaryoları oynamaktan sıkıldınız mı? O zaman modlar size yardımcı olacak. Oyuna modlar ekleyip yeni senaryoları oynayabiliyorsunuz.

Yönetim Biçimleri ve Başkentler

Oyunda yönetim biçiminizi ayarlayabiliyorsunuz ama tabii ki de bir miktar para vermeniz gerekiyor. Her yönetim biçiminin sunduğu farklı avantajlar var ve ittifak teklif ettiğimiz devletle aynı yönetim biçimindeysek ittifak teklifimizin kabul olma olasılığı daha fazla. Gelelim başkentlere aynı şekilde başkentleri de bir miktar para karşılığı değiştirebiliyoruz. Şunu demeden geçmeyeyim, başkentini kaybeden bir devlet uzun süre ayakta duramaz.

Asimile

Devletimizi savunmak ne kadar önemli ise topraklarımızı asimile etmek de o kadar önemlidir. Asimile ettiğimiz topraklarda isyan çıkma şansı azalır, daha fazla asker basabiliriz.

Umarım konumu beğenmişsinizdir, başka bir konuda görüşmek üzere!

1626701601118.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı