Sol Reklam

Acımak - nexi #2

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
ÖN BİLGİLENDİRME

Merhaba ben nexi, bu konumda Acımak #1'in devamını yazmamı istediğiniz için 2. konuyu açmak istedim. Eski konuyu kısaca bir özetleyelim daha sonra da okumayan arkadaşlarımız varsa mutlaka okumalarını istiyorum. Eğer okumaz da 2.ciden başlar iseniz bu sefer hiç bir şey anlayamayabilirsiniz. 1. bölümümüzde Alex adındaki hanımefendimiz, belediye binasında mesaiye kalarak çalışmaktadır. Daha sonra ürkürtücü bir ortam oluşmaktadır. Alex uyuya kalmıştır ve daha sonrasında sabah olup patron onu enselemiştir. Alex patronundan özür dileyerek evine geri gider çalışır. Alex'in Annesi öldüğü için bir tek Babası vardır. Ancak Alex babasından nefret eder. Çünkü babası Annesi'nin katilidir. Bu yüzden Alex babasından ayrı kalıyor ve kendi hayatına bakıyordur. Yaklaşık 1 ay sonra Alex'in telefonu çalmaktadır. Arayan doktordur. Babasının çok kötü durumda olduğunu ve sürekli Alex'in adını sayıkladığını ifade etmektedir. Doktor Alex'in gelmesini rica eder. Ancak Alex gelmeye pek meğilli değildir. Annesi'nin katili olan bir adama baş sağlığına gitmek ne kadar mantıklı olabilir ki? Ön bilgilendirmemiz bu kadardı. Haydi 2. bölüme geçelim!

GEÇİŞ

Alex'in kafasında geçmişte yaşadığı olayların tümü canlanır ve Alex geçmişte yaşadıklarını unutmaya çalışır. Ancak başarılı olamaz ve;
- Alex: Nefret ediyorum! Hem o katili hatırlamaktan hem de diğer geçmişte ki olayları hatırlamaktan.
Alex belediya binasının kafeteryasına iner ve oradaki diğer tüm işçilerin olduğu gibi bir boş masa bulur ve tek başına oturur;
- Alex: Sıkıldım bu hayattan. Sorunsuz bir ailenin parçası olmak istemişimdir hep. Ancak doğru, hiçbir ailede sorun olmayacak değildir. Lakin ben öyle olsun isterdim.
Der ve çayından bir yudum alır. Tam o sırada yanına bir adam gelir ve oturur.
- Alex: Görmüyor musun? Yalnız bir kadınım. Hangi cesaretle masama oturuyorsun?
- Adam: Kusura bakma, lakin bende burada çalışıyorum. Ayrıca bu masa sana ait değil, ve tek oturabilinecek/müsait yer burası.
- Alex: Peki.

Uzun bir sessizlik ardından;
- Adam: Sanırım sen şu mesaiye kalan işçi olmalısın. Doğru mu?
- Alex: Evet, ben o işçiyim.
- Adam: Senden çok bahsediyorlar. Çok fazla çalışıyorsun ve mesaiye kalıyorsun. Sakıncası yoksa sebebi nedir?
- Alex: Aslında çok bir paraya ihtiyacım yok. Sadece tek başıma yaşadığım için lazım olur diye kenara koyuyorum.
- Adam: Hmmm... Peki neden tek başına yaşıyorsun?
- Alex: Küçük yaşta Annemi kaybettim... O benim ailemdi işte. Babam Annemi gözlerimin önünde öldürmüştü. Çok ağlamıştım. Annem can çekişirken kafası bana dönüktü ve bana dedi ki: "Kızım... Sen çok iyi, güçlü bir kız olacaksın. Seni çok seviyorum. Öbür tarafta görüş..." dedi ve hayatını kaybetti. O günden sonra evde bir kaç gün mecburiyetten durdum. Mecburiyetten dediğim, aniden kaçarsam beni yakalayabilirdi ve aynı şekilde benide öldürebilirdi. Ben de 2 gün sonra pencereden atladım ve kaçtım. Zaten 1.kattaydık. Ne yapacağımı bilmiyordum. Öncelikle beni öldürememesi için Polise şikayet ettim. Şikayetin ardından cesetin kanları, ceset, bıçak ve parmak izleri bulundu. Hepsi babamınkiyle uyuşuyordu. Hemen içeriye attılar. 10 yıl hapis yedi. 10 yıl sonra hapishanede onu bi kaç adam bıçaklamış ve 12 yerinden bıçak yemiş. Hastanede durumu ağırmış. 2 gün önce de beni doktor aradı ve babamın ismimi sayıkladığını, gelmemi rica ettiğini söyledi. Ancak ben gelmek istemedim. Annemi öldüren bir katilin yanına baş sağlığına gidemezdim. Olaylar böyle gelişti işte..
- Adam: Senin çok derdin varmış gerçekten. Bu kadar fazla olay yaşaman psikolojini de epey bozmuş olmalı.
- Alex: Hahaha! Hem de ne demezsin.
- Adam: Bu arada tanışmaya fırsat bulamamışım. Benim adım Steve tanıştığımıza memnun oldum.
- Alex: Tanıştığımıza memnun oldum Steve.
- Steve: İşler gerçekten çok yorucu, bunalıyorum bazen.
- Alex: Evet, aynen öyle. Bende bunalıyorum bazen. Ancak yapabileceğimiz bir şey yok. Çalışmak zorundayız. Geçinebilmek için.
- Steve: Yanlız olduğuna göre ve parmağında yüzük olmadığına göre bekarsın sanırım Alex doğru mu?
- Alex: Evet, bekarım. Ayrıca evet yalnız yaşıyorum.

Steve ve Alex bu süreç ilerledikçe daha yakından arkadaşlık kurmaya başlarlar.
- Steve: Burcun nedir Alex?
- Alex: Burcum İkizler. Ya senin nedir Steve?
- Steve: Benimde İkizler. Vay canına! Tesadüfe bak.
- Alex: Kaç yaşındasın Steve?
- Steve: Alex ben 21 yaşındayım.
- Alex: Şaka yapıyorsun! Bende 21 yaşındayım.
- Steve: Bu kadar uyumlu gitmemiz tuhaf gerçekten. Ama güzel tabi ki.

Alex ve Steve bir süre dışarda birlikte gezerler;
- Alex: Biliyor musun Steve kedileri çok severim.
- Steve: Bilirim. Ben de kedileri çok severim. Çok tatlı ve kendilerini temizleyebilen bir hayvanlar.
- Alex: Umarım ilerde benimde bir kedim olur.
- Steve: Neden olmasın. Kediler çok dost canlısıdır. Eh! Biraz da tırnaklı ve vahşi olabiliyorlar ama.
- Alex: Hahaha! Yapma be Steve o kadar da hırpalayıcı değiller.
- Steve: Eğer evine al ve eğitimsiz, yaramaz olsun. Ortada ne yatak ne de yastık kaldığını anlarsın.

DEVAMI GELİCEK!

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Hikayenin 2. bölümü çok daha güzel olmuş. 3. bölümünü büyük bir heyecan ile bekliyor olacağım <3

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

ArtsyEx

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Alper#5207

Elmaslar
2
Puanlar
900
Minecraft
ArtsyEx
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı