Sol Reklam

Çözüldü ACİL AMA ÇOK ACİL YARDIM !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

DaComfy61

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

❂Ronnie#7869

Elmaslar
11
Puanlar
0
Minecraft
DarkHopelost
Arkadaşlar spigot.jar güncel başlat.bat da bütün addonlarım var kodlar hatasız,
Pluginlerin (eklentilerin) hepsi güncel herhangi bir açık yok teker teker jarları bile kontrol ettik 3 yetkili ekibi olarak,
Fakat Calientesmo diye birini ip ban atıyoruz bi şekilde ipisini değiştirip sunucuda kendini op yapıp skriptleri disable çekiyor.
Ve herkese op verip kurucu yapıyor,

Bunu nasıl engelleyebilirim neyde hata olabilir anlamıyorum kendi panel şifremizi değiştiriyoruz gene panele erişebiliyor ?
Keyubu kullanıyorum keyubunun da şifresini falan değiştiriyorum ama gene panele erişebiliyor,
Anlamıyorum bu sorunu düzeltebilmek için ne yapabilirim.

ACİL YARDIM !

DİSCORD » ▽ Yasin • 18 †#0255

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Keylogger yemiş olabilirsin.Bilgisayarını sağlam bir antivirüs ile tarat.

BlackKpoT

İlim Sahibi Olmak İsteyen
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BlackKpoT#3087

Elmaslar
541
Puanlar
16.750
Yer
Türkiye
Minecraft
BlackKpoT
İlk defa böyle bir şey gördüm. Hosting yetkilinize bunu danışın. Gerekli korumayı sağlayacaklardır.

DaComfy61

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

❂Ronnie#7869

Elmaslar
11
Puanlar
0
Minecraft
DarkHopelost
İlk defa böyle bir şey gördüm. Hosting yetkilinize bunu danışın. Gerekli korumayı sağlayacaklardır.
İnanın gerekli herşeyi söyledim kendilerine tickette,
Fakat bizimle alakası olan bir şey yok.Sunucunuzun spigotunu güncelleyin düzelir,
Düzelmezsede paranızı iade edelim dediler.

DaComfy61

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

❂Ronnie#7869

Elmaslar
11
Puanlar
0
Minecraft
DarkHopelost
Keylogger yemiş olabilirsin.Bilgisayarını sağlam bir antivirüs ile tarat.
Aynı şeyi düşündük bizde yetkili ekibi olarak fakat tarattığımızda keylogger veya herhangi trojen bulunmadı.
En sonunda apex ile biz incelledik gene hiç bir şey bulamadık.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
İnanın gerekli herşeyi söyledim kendilerine tickette,
Fakat bizimle alakası olan bir şey yok.Sunucunuzun spigotunu güncelleyin düzelir,
Düzelmezsede paranızı iade edelim dediler.
Onla alakası yok sen herhangi bir yerden çeşitli bir dosya indirdin mi resim program vs.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Aynı şeyi düşündük bizde yetkili ekibi olarak fakat tarattığımızda keylogger veya herhangi trojen bulunmadı.
En sonunda apex ile biz incelledik gene hiç bir şey bulamadık.
Ozaman sıkıntılı iş.Bu arkadaş panele girebiliyorsa keyubuya log düşmesi lazım.İp adresini talep edip siber suçlara ihbar edebilirsiniz.

DaComfy61

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

❂Ronnie#7869

Elmaslar
11
Puanlar
0
Minecraft
DarkHopelost
Onla alakası yok sen herhangi bir yerden çeşitli bir dosya indirdin mi resim program vs.
Bu hacklenmeden sonra indirdiğim tek şey,planetminecraft tan faction spawn indirmiştim.

DaComfy61

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

❂Ronnie#7869

Elmaslar
11
Puanlar
0
Minecraft
DarkHopelost
Ozaman sıkıntılı iş.Bu arkadaş panele girebiliyorsa keyubuya log düşmesi lazım.İp adresini talep edip siber suçlara ihbar edebilirsiniz.
İp adresi elimde var bunu nasıl yapabilirim ?

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Bu hacklenmeden sonra indirdiğim tek şey,planetminecraft tan faction spawn indirmiştim.
Yapan kişi yabancımıydı Türkmüydü? Herhangi bir skype konuşması yaptınmı yazılı olarak.

DaComfy61

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

❂Ronnie#7869

Elmaslar
11
Puanlar
0
Minecraft
DarkHopelost
Yapan kişi yabancımıydı Türkmüydü? Herhangi bir skype konuşması yaptınmı yazılı olarak.
Hayır yabancıydı,herhangi bir görüşme de yapmadım.
Hatta indirdiğim link bu :

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Çok garip.Panel şifresi sadece sizdemi vardı? Mailiniz hala sizdemi veya maile giriş yapılan cihazları kontrol edermisiniz?

metehngzr

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Eklentiler sisteme erişebilir, sunucunuzda leak bir eklenti var ise o eklentiyi acilen silmelisiniz, bunu yapan arkadaş o eklentiyi leaklemiş ve içine kendisine op verecek bir kod eklemiş olabilir. Bu leak olmayan güvenilmez bir eklentiden dolayı da kaynaklanıyor olabilir. Panelinize erişebiliyor ise arkadaşların söylediği gibi keyubudan o ip adresi kayıt edilmiştir. Ona ulaşılabilir. Keyubu hesabınızın epostasını şifresini değiştirmenizi panel şifrelerinizi ve tüm aynı olan şifrelerinizi değiştirmenizi tavsiye ederim. Temiz bir windows kurulumu da yardım edecektir. Çünkü ben daha öncesinde bilgisayarıma bir eklentiden bulaşan her tarayıcıyı açtığımda açılan sabit bir site açan bir virüs bulaşmıştı temizlemenin hiçbir yolunu bulamadım. Her şeyi denedim ama yok. Chrome'un ayarlarından olmuyordu bu site açılma olayı. Chrome'nin kısayolundan dolayı oluyordu bu, kısayolu düzenliyordu bu virüs hiçbir yolunu bulamadım temizlemenin sonunda format attım. Bu arada chrome'yi falan silip yüklemeyi falan bile denedim yaklaşık 10 tane farklı antivirüsle taradım sırf bunun için antivirüs satın aldım iki adet. Demek istediğim böyle birşeyin olma ihtimali var. Pluginler kolaylıkla java aracılığıyla sisteme ulaşabilir eğer java'ya tüm izinleri verdiyseniz uyarı dahi almazsınız. Hele bide ağ'ya erişimi var ise bu eklenti her şeyi yapabilir. Tam olarak emin değilim fakat Windows dosyalarını silmeye kadar gidebileceğini düşünüyorum ama emin değilim bu konuda.

AsteriaWusten

Yağmur Aksoy

Discord:

Wexhy#4374

Elmaslar
10
Puanlar
0
Yer
İstanbul/Beşiktaş Almanya/Berlin Burg T21
Minecraft
AkinaMiyuki
Merhaba!

Şu tarz durumlarla karşı karşıya olabilirsin ;

-Kullandığın Plugin Paketinde ki yapımcı kişide OP Ve yetkili oluyor, o adı plugin paketi hazır olduğu için biliyor olabilir ve modeme reset atarak tekrar tekrar giriş yapabilir.
-Trojen veya Epi virüsü ile karşı karşıya olabilirsin,antivirus programı kullanırsan kaldıracaktır.
-Eski İP'den kalma diyeceğim fakat bu çok düşük bir ihtimal.

İyi forumlar dilerim!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı