Sol Reklam

Tarih 18 Mart Çanakkale Zaferimizi En İyi Anlatan Söz Hangisi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KollariSwain

Yani wow, adalet kalmamış
Destek Müfettişi
MinePass

Discord:

sinyorelder

Elmaslar
669
Puanlar
8.085
Discord İzni
Minecraft
iELDER
3009360_1200x627.jpg

Selamlar MC-TR ailesi, 18 Mart Çanakkale zaferinde şehitlerimizi anmak adına küçük bir yarışma yapmak istiyorum. Öncelikle önemi hakkında biraz bilgi alalım sonrasında yarışmamızın detaylarına geçelim.

ÇANAKKALE ZAFERİNİN ÖNEMİ NEDİR?​

Çanakkale Cephesi'nin Anadolu halkına verdiği azim, umut ve kararlılık Kurtuluş Savaşı'nın meşalesini de ateşlemiştir. Çanakkale, Türk ulusunun bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda ne denli kararlı ve kahraman olduğunu sonsuza dek anımsatacak bir "anıtcephe" dir. Çünkü Türk ordusu üstün muharebe taktiklerini, silah gücü bakımından çok üstün bir güce karşı ustalıkla kullanmıştır. Bununla beraber dünya harp tarihi, Çanakkale'de Türk askerinin insancıllığını savaş alanlarında bile yitirmediğine, düşmanına dahi merhamet gösterebildiğine şahit olmuştur.

Her siperde ayrı bir destan başlatan askerlerimiz, düşmana karşı verdiği mukaddes mücadeleyi zaferle sonuçlandırdığında, dünya tarihinin zirve sayfalarına da "Çanakkale Geçilemez!" ilkesini bir daha silinmemek üzere yazdırmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti için en önemli tarihlerden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi her yıl olduğu gibi bu yılda törenlerle şiirlerle kısacası kutlanacak ve şehitler anılacak.
- Alıntıdır.

• Yarışma hakkında:

• Öncelikle yarışma sonucunu yetkililer değil siz değerli üyelerimiz karar veriyorsunuz.
  • Yarışma konusu tahmin ettiğiniz üzere Çanakkale ve 18 Mart hakkında yazılmış/söylenmiş söz olmalı (Konu dışı yorumlar silinecektir.)
  • En sevdiğiniz söze elmas bırakmalısınız.
  • Alıntı olup olmadığını belirtmeniz seçilmenizde daha yararlı olacaktır.

Bende bugün için aşağıya iki tane söz bırakmak istiyorum

– Çanakkale Zaferi, Türk milletinin eski kudret ve kuvvetini muhafaza ettiğini, can çekişen bir imparatorluk içinde kahraman bir milletin varlığını meydana koydu. – General Fahri Belen

– Türkler, Çanakkale’yi zorlayan çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısına adeta bir kale gibi dikilmişlerdir. – Winston Churchill –

K

Kullanıcı 26543

Ziyaretçi
Ayrıca belirtmek istiyorum, ufak bir ödül sizleri bekliyor. :)

EmirhaM

? emirhanakpinar.com ?

Discord:

EmirhaaN#0226

Elmaslar
96
Puanlar
13.800
Minecraft
NSDNY
“Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”

M. Kemal ATATÜRK

“Çanakkale Sadece Bir Kurtuluş Örneği Değil Türk Halkının Zor Günlerde Birlik Ve Beraberliğinin Örneğidir.”

Emirhan

E

efeerdogmus1

Ziyaretçi
Seyir defteri, özellikle gemilerin yolculuk ederken kaptanın olup biteni yazdığı defterdir.
Boğazlarda ve dahasında oranın geçildiği yazılır fakat asla Çanakkale Boğazı geçildi yazılamaz çünkü Çanakkale geçilemedi ve asla geçilemez! Unutmayalım, bu topraklar atalarımızın bize emanetidir, her karışında atalarımızın emeği, kanı vardır.

Echale

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

Echale#0109

Elmaslar
88
Puanlar
435
canakkale-zaferi-depo_16_9_1615966891-880x495-1.jpg

Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın, bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver ; bu sessiz yığın, bir vatan kalbinin attığı yerdir.

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Arenasında kör savaşçı,karşısında insan etinden aş yapan ve kaş yaparken göz çıkaran bir deste etobur aşçı ama vakitsiz gömülen ve mezarından hortlayan bir halk!

K

kahta123

Ziyaretçi
Onu anlatmaya ne mısralar yeter ne şiirler, ben onu söze dökememki yanlışş olur saygısızlık olur.

patrick2dev

ölü.
Elmaslar
733
Puanlar
8.305

Emreleyn

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Emre Coşkun#5918

Elmaslar
19
Puanlar
1.250
Minecraft
Emreleyn
İngiliz komutan Atatürk'e Türkleri aşağılamak için bir yemekte şu sözleri söyler: ''Biz asil İngilizler şeref, onur ve asil kanımız için savaşırız, siz Türkler ise para ve toprak için savaşırsınız.'' Atatürk ise bunun üzerine güler ve şu sözleri söyler: ''Evet, haklısınız komutan. Her millet kendinde eksik olan şey için savaşır.''
- Mustafa Kemal Atatürk

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
"Verilen zaman bittiğinde, büyük İngiliz donanmasının uzaklaşmasını seyrettik. ‘O' ise, bakmıyordu bile"

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum. - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

R

rbstsoul

Ziyaretçi
Türk'e açılmış bir savaş, er yada geç daima Türk'ün zaferiyle sonuçlanacaktır.

-rbstsoul

Çanakkale'yi değil dünya, Türkiye bile geçemez.

-rbstsoul

(Sözleri kendim yazdım, herhangi bir yerde daha önceden paylaşıldı mı bilgim yok.)

out of order

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
211
Puanlar
4.585
M

miwxsae

Ziyaretçi
  • Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedidir.
    1616351015604.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı