Sol Reklam
Sağ Reklam

10K ile alınacak en iyi pc?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

berkayatay

Odunlara Vur Vur Vur!
Yasaklandı
Elmaslar
13
Puanlar
6.270
Tüm param 10k kadar. Sizce bu miktara gaming olarak neler alınabilir?

halilov

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
6
Puanlar
3.760
Yer
Ankara
Excalibue G770 al. Kafan rahat bi şekilde yıllarca kullan. Şuanda da fiyatı indirimde

sos1sk

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

sos1sk#8341

Elmaslar
75
Puanlar
6.760
Yer
team.aleria | stellar.builds | senior.team
Minecraft
sos1sk
1628001506332.png

Inxity

Owner @ ᴛʀᴇᴀsᴜʀᴇ
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

Inxity#3240

Elmaslar
286
Puanlar
14.785
Yer
Treasure Inc.
Minecraft
Inxityy

Scropy

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

scropy

Elmaslar
11
Puanlar
2.220
Minecraft
Scropy
Donanım arşivinin topladığı bilgisayarları bekle derim.

Batuhan Yenidogan

oyna.zeromc.net
Site Sahibi

Discord:

Batuhan Yenidogan#6666

Elmaslar
1.651
Puanlar
16.545
Yer
Ankara
Arkadaşın dizdiği sisteme bayıldım. Ekran kartını ve işlemciyi çok güzel dengelemiş. Bunu tercih edebilirsin. Power da oyun oynayacağın için puf falan olmaz :) Ben yıllarca oyun bilgisayarımda Platoon marka kalitesiz bir 400w power kullandım Ryzen 7 1800x işlemcimde. Hiçbir sorun da olmadı. Çünkü oyun oynarken sadece o powerın %50 sinin gücünü bile harcamıyorsun neredeyse.

Ancak bu kadar pahalı bir sistem yerine 5-6 bin tl ye de daha ortalama bir ekran kartı alıp istediğin her oyunu oynayabilirsin. Karar senin. Tavsiyem ne alırsan al toplama alman olur. :)

LeNyx

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
132
Puanlar
2.830
Yer
Antalya/Türkiye
Bu dönemde bilgisayar gerçekten alınmaz acil değilse iş/okul/finans vs. 1-2 yıl daha para biriktirmeni öneririm. Teknoloji alıyoruz sonucunda sen aldıktan 1 hafta sonra 10x performanslı ve 2x daha ucuz bir ürün çıkar ise kendine kızarsın en iyi 1-2 yıl sonra ekonomi biraz daha düzelirse inşallah o zaman alman senin için ve paran için daha iyi olacaktır yine de acil ise yukarıda paylaşılmış olan sistem senin işini görür fakat ram markasına ısınamadım bilindik markalar almak her zaman daha iyi olacaktır diye düşünüyorum git 64gb ram al demiyorum fakat Corsair'in giriş seviyesinde ki modelleri kalitelidir diye düşünüyorum veya G.Skill'in giriş seviyesi fark etmez söylediğim iki marka en üst Ram satıcılarından biridir. Ekran kartı modeli idare eder RTX 2060 hiç yoktan iyidir istediğin oyunu en yüksek ayarda garanti veremem ama oyunu asgari 60fps açacağını düşünüyorum. Power Supply(PSU) konusunda 80+ olmayan bir psu alınmaması gerekiyor bana göre fakat 80+ bronze(bronz) sertifikalı olur ise daha iyi olabilir veya Corsair'in psu+kasa olan modellerine bakabilirsiniz.
Solid State Disk(SSD) konusuna gelirsek 480GB Bu dönemde yetmeyecek bir ssd gibi gözüküyor bana kalırsa en az 1TB olmalı fakat sata veya m2 ssd fark etmez bu bütçeye sata da alınabilir m2 de alınabilir. AsRock anakart iyidir başlarda Asus'undu fakat şu anda Pegatron'un bir markasıdır Gigabyte veya Asus daha iyi olabilir bana göre. Çok uzun bir cevap oldu bende beklemiyordum tek oturuşta bu kadar yazabileceğimi düşünmemiştim. Umarım önerilerimi ve fikirlerimi göz önünde bulundurursun ve istediğin bilgisayarı alırsın. İyi akşamlar iyi forumlar dilerim.

Melowdy

Zaman iyi yazardır; her zaman mükemmel sonu yazar.

Discord:

Melowdy#0163

Elmaslar
193
Puanlar
6.925
Yer
İstanbul
Minecraft
miyavdi
Bir aydır Monster'ın ABRA A7 ürününü kullanıyorum, yaklaşık 10.000₺'ye satın aldım. Oyunlarda genel olarak aldığım fps değerleri ortalamanın üzerinde, herhangi bir sıkıntı da yaşamadım daha.

Uzun lafın kısası laptop bakıyorsan kesinlikle Monster öneririm. Ayrıca bilgisayarımı satın alırken birkaç markaya daha bakmıştım, Excalibur'un çok sorun çıkardığını söylemişlerdi. Aklında bulunsun

sos1sk

Discord:

sos1sk#8341

Elmaslar
75
Puanlar
6.760
Yer
Minecraft
sos1sk

benq monitor + fare hediyeli, ssd ileride değişirsin markaya için ısınmazsa. bekle diyenlere güvenme bu fiyatlar sonraki genel seçimlere kadar düşmez yükselir. dolar düştü diye fiyatların düşeceğini düşünmesin kimse :)

Akrei!

Sans commentaire.

Discord:

Akrei#9940

Elmaslar
686
Puanlar
6.660
Minecraft
zero2
Biraz daha beklemeni öneriyorum, fiyatlar yavaş yavaş azalıyor tabii yükseledebilir ancak sana kalmış.

Akrei!

Sans commentaire.

Discord:

Akrei#9940

Elmaslar
686
Puanlar
6.660
Minecraft
zero2

benq monitor + fare hediyeli, ssd ileride değişirsin markaya için ısınmazsa. bekle diyenlere güvenme bu fiyatlar sonraki genel seçimlere kadar düşmez yükselir. dolar düştü diye fiyatların düşeceğini düşünmesin kimse :)
Sonraki seçimle ne alakası var, ekran kartı fiyatlarında düşüş söz konusu, stok sorunları yavaş yavaş düzeliyor. Genel seçimle falan alakasız şeyler pahalı, sadece bizde değil her yerde pahalı ( tabii buradaki kadar değil ancak edeceğinden pahalı )

sos1sk

Discord:

sos1sk#8341

Elmaslar
75
Puanlar
6.760
Yer
Minecraft
sos1sk
Sonraki seçimle ne alakası var, ekran kartı fiyatlarında düşüş söz konusu, stok sorunları yavaş yavaş düzeliyor. Genel seçimle falan alakasız şeyler pahalı, sadece bizde değil her yerde pahalı ( tabii buradaki kadar değil ancak edeceğinden pahalı )
stok sorunlarını düşünmeden dolar kurundan dolayı öyle yazdım, haklısın ama fiyat düşüşlerine paralel olarak doların yükselme olasılığıda var. ben olsam kumar oynamazdım, 2060 uzun yıllar işini görür arkadaşın

Akrei!

Sans commentaire.

Discord:

Akrei#9940

Elmaslar
686
Puanlar
6.660
Minecraft
zero2
stok sorunlarını düşünmeden dolar kurundan dolayı öyle yazdım, haklısın ama fiyat düşüşlerine paralel olarak doların yükselme olasılığıda var. ben olsam kumar oynamazdım, 2060 uzun yıllar işini görür arkadaşın
Dolara bakman iyi hoş ancak stok sorunu düzelince dolar artsada eskisinden daha ucuz olacaktır ( aşırı artış olmadığı sürece ) biraz daha beklemek en iyisi ve mantıklısı.

Keopsfenks

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Keopsfenks#3642

Elmaslar
66
Puanlar
4.235
Minecraft
Keopsfenks
Bu dönemde bilgisayar gerçekten alınmaz acil değilse iş/okul/finans vs. 1-2 yıl daha para biriktirmeni öneririm. Teknoloji alıyoruz sonucunda sen aldıktan 1 hafta sonra 10x performanslı ve 2x daha ucuz bir ürün çıkar ise kendine kızarsın en iyi 1-2 yıl sonra ekonomi biraz daha düzelirse inşallah o zaman alman senin için ve paran için daha iyi olacaktır yine de acil ise yukarıda paylaşılmış olan sistem senin işini görür fakat ram markasına ısınamadım bilindik markalar almak her zaman daha iyi olacaktır diye düşünüyorum git 64gb ram al demiyorum fakat Corsair'in giriş seviyesinde ki modelleri kalitelidir diye düşünüyorum veya G.Skill'in giriş seviyesi fark etmez söylediğim iki marka en üst Ram satıcılarından biridir. Ekran kartı modeli idare eder RTX 2060 hiç yoktan iyidir istediğin oyunu en yüksek ayarda garanti veremem ama oyunu asgari 60fps açacağını düşünüyorum. Power Supply(PSU) konusunda 80+ olmayan bir psu alınmaması gerekiyor bana göre fakat 80+ bronze(bronz) sertifikalı olur ise daha iyi olabilir veya Corsair'in psu+kasa olan modellerine bakabilirsiniz.
Solid State Disk(SSD) konusuna gelirsek 480GB Bu dönemde yetmeyecek bir ssd gibi gözüküyor bana kalırsa en az 1TB olmalı fakat sata veya m2 ssd fark etmez bu bütçeye sata da alınabilir m2 de alınabilir. AsRock anakart iyidir başlarda Asus'undu fakat şu anda Pegatron'un bir markasıdır Gigabyte veya Asus daha iyi olabilir bana göre. Çok uzun bir cevap oldu bende beklemiyordum tek oturuşta bu kadar yazabileceğimi düşünmemiştim. Umarım önerilerimi ve fikirlerimi göz önünde bulundurursun ve istediğin bilgisayarı alırsın. İyi akşamlar iyi forumlar dilerim.
aynı olayı 1-2 yıl önce de demişlerdi 5-6k olan bilgisiyarlar 10-12k oldu.
Cidden beklemek bazen iyi olmuyor parası varsa alsın, zora sokmuyorsa kendini alsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı