Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RealTaxiDriver

Eskilerden kim kaldı?
Elmaslar
77
Puanlar
0
Yer
im bile yok :(
Screenshot_5.png

Selamlar değerli MC-TR.Com üyeleri.
Minecraft sunucularınıza zaman zaman bot atabilirler. Bu durum birçok sunucu sahibinin canını sıkabilmektedir.
Kimilerimiz bu botları plugin + çakma lobi yöntemiyle çözmeye çalışır, kimilerimiz ise proxyleri günlük olarak engellemeyi deneyebilirler.
MCSpam botu, gerçek oyuncuyu taklit ederek ücretsiz olarak paylaşılmış proxy sunucularından oyuna giriş yapmayı denemektedir. Bu sebeple hiçbir anti ddos yazılımı & donanımı ile bunu engelleyemezsiniz.
Proxy iplerini tespit edip blackliste ekleyebilir veya tek ip'den gelen sorgu sayısını limitlendirerek bu problemi çözebilirsiniz.
Bu konumda size proxy botlarının ip adreslerini nasıl öğreneceğinizi öğreteceğim. Ayrıca bu ipler genellikle hangi ülkelerden hangi bloklardan gelmektedir bu hususta da sizi hafiften bilgilendireceğim. Botları engellemeyi ise bir sonraki makalelerimde paylaşmayı düşünüyorum.

RealTaxiDriver ile eğitici seriye başlıyoruz. Devamının gelmesini istiyorsanız konuma mutlaka yorumlamayı unutmayın.

Plugin + çakma lobi yöntemiyle bu problemi çözmeye çalıştığınızda :
  • Plugin taraflı yapılan engel sunucuya girişleri engelleseler dahi Proxy ipleri portunuza ping yollamayı başarıyorsa, network'unuzu, CPU'nuzu ve Ram'ınızı meşgul etmeye başlar. Bu durum sunucunuzu laga sokar. İşte bu sebepten ötürü daha keskin çözümler üretip sorunu kökten çözmeyi amaçlamalıyız. Plugin + Çakma lobi asla asıl koruma yöntemi değil 2. yöntem olmalıdır.
high-cpu-usage.png

maxresdefault.png

Peki nasıl MCSpam - Deathbot Proxy IP Adreslerini engelleyebilirim ?
  • IPTables kuralları yazarak 2 farklı yöntem ile proxy iplerini engelleyebilirsiniz (IPTables kuralları linux işletim sisteminde çalışmaktadır.).
    • Sunucunuzu yurtdışından ping almayı kapatmayı deneyebilirsiniz. ( Bir sonraki makalemde anlatacağım)
    • MCSpam botlarını güncel olarak temin edip engelleyebilirsiniz. ( Bir sonraki makalemde anlatacağım)
  • Windows Firewall ile proxy iplerini engelleyebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız hani sunucuyu teslim aldığınızda yaptığınız ilk iş Windows Firewallı kapatmak ya, işte o zımbırtıdan bahsediyorum. Windows Firewall'ı kapatmak yerine onu keşfetmeyi deneseniz ne cevherler keşfedeceksiniz. (Kimi Hosting firmaları Antiddosguard, Geofirewall adlı saçma sapan 3. yazılımları kurup vds müşterilerini lag - loss kasıntı ile mağdur etmektedir. Bu makalemi özellikle onlar için yazıyorum müşterilerini mağdur etmemelerini istiyorum)

MCSpam Deathbot Güncel Proxy iplerini, Deathbot saldırı botunu indirerek öğreneceğiz.
Deathbot güncel proxy iplerini .txt formatında kayıt altına tutmaktadır. S4Proxies.txt, S5Proxies.txt, SSLProxies.txt txt dosyalarını silip tekrardan Deathbotu çalıştırdığınızda güncel proxy iplerine ulaşabilirsiniz.

Deathbot 3.997 İndir : Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
Socks Proxy Checker İndir : https://www.socksproxychecker.com/SPC_setup.exe

1. Deathbot ve Socks proxy Checker programlarını indirim kurulumlarını yapın.
  2. Deathbot dosyasını çalıştırın.
  3. S4Proxies.txt, S5Proxies.txt, SSLProxies.txt dosyalarının oluştuğunu farkediceksiniz. Bu txtlerin içinde güncel ip'ler yazmaktadır. Hergün bu dosyaları silip tekrardan Deathbot'u çalıştırın. Taze güncel proxyleri bu şekilde temin edebilirsiniz.
  4. Yeni bir metin belgesi oluşturarak S4Proxies.txt, S5Proxies.txt, SSLProxies.txt içindeki ipleri tek bir metin belgesi içine kaydedin.
  5. Socks Proxy Checker programını çalıştırın.
  6. File > Load list > Kaydettiğiniz not belgesi yolunu gösterin
  7. Evet Hayır sorusuna hayır diyin.
  8. Country ve Proxy bölümlerini seçerek ülkeye göre + ipleri blok blok sıralayabilirsiniz

Resimli Anlatım :

1.)
Screenshot_6.png

2.)

Screenshot_7.png

3.)
Screenshot_11.png

4.)
Screenshot_8.png

5.)
Screenshot_10.png

Bu makalemde neyi öğrendik ?
  • Saldırı yapan iplerin listesi
  • Saldırı yapan ipleri ülkelere göre sıralama
  • Saldırı yapan ipleri blok blok sıralama
Bir sonraki makalemde ipleri Windows Sunucularda ve Linux sunucularda engellemeyi öğreneceğiz. Sağlıcakla kalın
Dipnot : Lütfen bu programla sunuculara saldırıp çökertmeyin. İyi niyetimi saldırı dodiş amaçlı suistimal etmeyin. Yoksa hepinizle küserim.

Son düzenleme:

Ugur_Burak

Uçakçı
Elmaslar
60
Puanlar
13.370
Yer
İstanbul
Minecraft
Ugur_Burak
Emek verilmiş güzel bir rehber. Diğer makalenide bekliyorum :)

CraftRosi13

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Arda#6888

Elmaslar
20
Puanlar
0
Minecraft
HackerJojuk
aslında bunlara hiç gerek yok sawefall skript leri dağa mantıklı

Son düzenleyen: Moderatör:

TheCemOfficial

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
32
Puanlar
0
Yer
Legends never die. They respawn

Zergi

Network Dev ()
MinePass

Discord:

Zergi#9302

Elmaslar
416
Puanlar
14.320
Yer
America , United States
Minecraft
ZergiYT
Sen ciddimisin? Deathbotun içindeki proxyler test proxyleri zaten onları engellesen ne olur? Proxyler scan olup tekrar proxy üretebilir ve bu proxyler engellemen için dünyadaki bütün ip aralıklarının listesi olması lazım sadece basit bir program ile bunları engelleyemezsin ki.. Spigottaki ücretli pluginler bile zar zor engelliyor.

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.816
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
Eki Görüntüle 50170
Selamlar değerli MC-TR.Com üyeleri.
Minecraft sunucularınıza zaman zaman bot atabilirler. Bu durum birçok sunucu sahibinin canını sıkabilmektedir.
Kimilerimiz bu botları plugin + çakma lobi yöntemiyle çözmeye çalışır, kimilerimiz ise proxyleri günlük olarak engellemeyi deneyebilirler.
MCSpam botu, gerçek oyuncuyu taklit ederek ücretsiz olarak paylaşılmış proxy sunucularından oyuna giriş yapmayı denemektedir. Bu sebeple hiçbir anti ddos yazılımı & donanımı ile bunu engelleyemezsiniz.
Proxy iplerini tespit edip blackliste ekleyebilir veya tek ip'den gelen sorgu sayısını limitlendirerek bu problemi çözebilirsiniz.
Bu konumda size proxy botlarının ip adreslerini nasıl öğreneceğinizi öğreteceğim. Ayrıca bu ipler genellikle hangi ülkelerden hangi bloklardan gelmektedir bu hususta da sizi hafiften bilgilendireceğim. Botları engellemeyi ise bir sonraki makalelerimde paylaşmayı düşünüyorum.

RealTaxiDriver ile eğitici seriye başlıyoruz. Devamının gelmesini istiyorsanız konuma mutlaka yorumlamayı unutmayın.

Plugin + çakma lobi yöntemiyle bu problemi çözmeye çalıştığınızda :
  • Plugin taraflı yapılan engel sunucuya girişleri engelleseler dahi Proxy ipleri portunuza ping yollamayı başarıyorsa, network'unuzu, CPU'nuzu ve Ram'ınızı meşgul etmeye başlar. Bu durum sunucunuzu laga sokar. İşte bu sebepten ötürü daha keskin çözümler üretip sorunu kökten çözmeyi amaçlamalıyız. Plugin + Çakma lobi asla asıl koruma yöntemi değil 2. yöntem olmalıdır.
Eki Görüntüle 50184

Eki Görüntüle 50185

Peki nasıl MCSpam - Deathbot Proxy IP Adreslerini engelleyebilirim ?
  • IPTables kuralları yazarak 2 farklı yöntem ile proxy iplerini engelleyebilirsiniz (IPTables kuralları linux işletim sisteminde çalışmaktadır.).
    • Sunucunuzu yurtdışından ping almayı kapatmayı deneyebilirsiniz. ( Bir sonraki makalemde anlatacağım)
    • MCSpam botlarını güncel olarak temin edip engelleyebilirsiniz. ( Bir sonraki makalemde anlatacağım)
  • Windows Firewall ile proxy iplerini engelleyebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız hani sunucuyu teslim aldığınızda yaptığınız ilk iş Windows Firewallı kapatmak ya, işte o zımbırtıdan bahsediyorum. Windows Firewall'ı kapatmak yerine onu keşfetmeyi deneseniz ne cevherler keşfedeceksiniz. (Kimi Hosting firmaları Antiddosguard, Geofirewall adlı saçma sapan 3. yazılımları kurup vds müşterilerini lag - loss kasıntı ile mağdur etmektedir. Bu makalemi özellikle onlar için yazıyorum müşterilerini mağdur etmemelerini istiyorum)

MCSpam Deathbot Güncel Proxy iplerini, Deathbot saldırı botunu indirerek öğreneceğiz.
Deathbot güncel proxy iplerini .txt formatında kayıt altına tutmaktadır. S4Proxies.txt, S5Proxies.txt, SSLProxies.txt txt dosyalarını silip tekrardan Deathbotu çalıştırdığınızda güncel proxy iplerine ulaşabilirsiniz.

Deathbot 3.997 İndir : Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
Socks Proxy Checker İndir : https://www.socksproxychecker.com/SPC_setup.exe

1. Deathbot ve Socks proxy Checker programlarını indirim kurulumlarını yapın.
  2. Deathbot dosyasını çalıştırın.
  3. S4Proxies.txt, S5Proxies.txt, SSLProxies.txt dosyalarının oluştuğunu farkediceksiniz. Bu txtlerin içinde güncel ip'ler yazmaktadır. Hergün bu dosyaları silip tekrardan Deathbot'u çalıştırın. Taze güncel proxyleri bu şekilde temin edebilirsiniz.
  4. Yeni bir metin belgesi oluşturarak S4Proxies.txt, S5Proxies.txt, SSLProxies.txt içindeki ipleri tek bir metin belgesi içine kaydedin.
  5. Socks Proxy Checker programını çalıştırın.
  6. File > Load list > Kaydettiğiniz not belgesi yolunu gösterin
  7. Evet Hayır sorusuna hayır diyin.
  8. Country ve Proxy bölümlerini seçerek ülkeye göre + ipleri blok blok sıralayabilirsiniz

Resimli Anlatım :

1.)
Eki Görüntüle 50178

2.)

Eki Görüntüle 50179

3.)
Eki Görüntüle 50180
4.)
Eki Görüntüle 50187
5.)
Eki Görüntüle 50186

Bu makalemde neyi öğrendik ?
  • Saldırı yapan iplerin listesi
  • Saldırı yapan ipleri ülkelere göre sıralama
  • Saldırı yapan ipleri blok blok sıralama
Bir sonraki makalemde ipleri Windows Sunucularda ve Linux sunucularda engellemeyi öğreneceğiz. Sağlıcakla kalın

Dipnot : Lütfen bu programla sunuculara saldırıp çökertmeyin. İyi niyetimi saldırı dodiş amaçlı suistimal etmeyin. Yoksa hepinizle küserim.
Bu arada forumda bot paylaşımı yasaktır ad verin ama link vermeyiniz. güzel konu

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski

RealTaxiDriver

Eskilerden kim kaldı?
Elmaslar
77
Puanlar
0
Yer
im bile yok :(
Sen ciddimisin? Deathbotun içindeki proxyler test proxyleri zaten onları engellesen ne olur? Proxyler scan olup tekrar proxy üretebilir ve bu proxyler engellemen için dünyadaki bütün ip aralıklarının listesi olması lazım sadece basit bir program ile bunları engelleyemezsin ki.. Spigottaki ücretli pluginler bile zar zor engelliyor.

Dostum konuyu tam okumadan yorum atmışsın sanırım. Ben bu makalemde botları engellemeyi öğretmedim :) Derse giriş ve tanışma tadında bir yazı ile bot engelleme serisinin ilk konusunu açtım sadece :)
Botların genel olarak iplerinin neler olduğunu ve hangi ülkelerde yığınlık olduğunu insanların anlamasını istedim. Vermiş olduğum programın tek işlevi botların iplerini düzenli olarak sıralayıp ülkesini göstermesi. Bu sayede yorum yapabilme ve fikir üretebilme kapasitenizi geliştirmeyi amaçlıyorum.

Bir sonraki makalelerimde sadece 1 ipden yola çıkarak /16 subnetinden yola çıkarak tek satırlık kod ile 65534 farklı ipyi engellemeyi öğrenecekler. :)

Screenshot_12.png

KonsolCraftTR

Play.KonsolCraftr.Tk

Discord:

Konsol.Artz#5992

Elmaslar
211
Puanlar
0
Minecraft
ByKonsol

Byİlke

Gönül Avcısı

Discord:

StrongBoy#3582

Elmaslar
30
Puanlar
6.335
Minecraft
StrongBoy__
Engellemek İçin NoProxy Pluginini Kullana Bilirsiniz + FireWall

SonCesurlar

Altın Benim Yeni Sevgilim
Elmaslar
30
Puanlar
9.170
sen ordaki yani deadth bottaki prxoyleri diyelimki banladın yanlız şu var oraya eğer türk proxy yazılırsa bu söyeldiğinin hiçbir önemli olmuyor yani kesin çözüm dğil

IronGolem

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Golem#9202

Elmaslar
61
Puanlar
6.570
Minecraft
IronGolem
Güzel anlatılmış herkes için faydalı bir konu olmuş.

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
629
Puanlar
8.060
Yer
İzmir

nightfirex

Örümcek Hoşt!

Discord:

☆ Can#8830

Elmaslar
104
Puanlar
9.485
İp adresleri güncelleniyor sürekli yani bu disk üzerinde yer kaplamakdan başka pek işe yaramaz.

Faydalı bi konu gene de

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı