Sol Reklam
Sağ Reklam

1.19.2 ( YENİ AÇILDIK! )- OYNA.KAFALARMC.COM [ANTİ-XRAY] [En Etkili Hile Koruması!] | Yetenek | Görevler | Lanetli Gece | Claim Ban

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KubaR

repl.it
Elmaslar
67
Puanlar
13.785
Yer
İstanbul
Minecraft
sevgilimeasigim_
Her şey iyi güzelde konu tanımındaki kızlar ne alaka onu anlayamadım.

HaciGandalf

Katniss Everdeen

Discord:

HaciGandalf#2689

Elmaslar
73
Puanlar
9.035
Yer
Türkiye / İstanbul
Discord İzni
Öncelikle çok açık konuşacağım ve sert bir eleştiri olacak rahatsız olanlar kusuruma bakmasın.

İlk önce forumun konusundaki kızlardan bahsetmek istiyorum. Başlık olarak klan savaşları bahanesi sunulmuş. Klan savaşı olayı ne zaman yaşandı bilmediğimden sadece varsayımda bulunacağım. Eminim ki 100 tane erkek fotosu gelmiştir. Gelen fotolardan en iyi iki kızı seçip konuya koymuşlar. Sanırım dikkat çekmeye çalışmak için. Aslında çok mantıklı, ergen çoluk çocuğu sunucuya toplamak için iyi bir yöntem.

Sunucuya göz atmak için girdiğimde sohbete düzenli olarak atılan bir duyuru ile karşılaştım. Duyuruda nasıl afk hesap bırakılabileceği falan yazıyordu. Duyuru gördüğümde bu kadar da olmaz demiştim ama gerçekten böyle bir şey varmış. Hani oyuncu dönemlerinde yan hesap açıp farm çalıştırmak için afk hesap bırakırdım ama sunucuda bu yasak olurdu, yasak değilse bile yetkili biri gidip yan hesap açmak istersen açabilirsin afk bırakabilirsin demezdi. Sanırım daha fazla oyuncu gözüksün diye yapılmış bir şey bu.

Sunucunun discorduna girdim otomatik duyurular kanalında başlatmış. Kanalın ismini okumasam memes kanalı falan sanacaktım. Admin kurban kesmiş fotosunu da "everyone" atarak duyurular kanalında paylaşmış. Duyurular kanalında adliye fotosu da var içki içip nargile yaktığı da. Bu tarz paylaşımları duyurular kanalında everyone atarak paylaşmasa bu kadar garibime gitmezdi. Yine eleştirirdim çünkü sen bir adminsin ve davranışlarına da biraz dikkat etmen gerekir. Şahsen bunlara uzun süre güldükten sonra ne kadar ciddiyetsiz bir ortama sahip olduklarını gördüm.

Sunucuda türkçeleştirilmemiş bir ton yer var. Çok önemli bir durum değil fakat en azından çok kullanılan yerlere bir dokunulsaydı iyi olurdu. Sistem olarak farklı bir şey göremedim hepsi forumdaki diğer sunucular ile aynı. Battla Pass eklentisi satın almışlar sanırım iyi diyebileceğim tek sistem bu.

Bu kadar konuştum, eleştirdim. Şimdi de bu işin nasıl olması gerektiğini anlatacağım. Öncelikle sunucuya bir duyuru rolü ekleyip oyuncular isterse alınması sağlanmalı. Koskoca discord sunucusunda her şeye everyone atmak çok rahatsız edici.
Duyurular kanalı sadece gerektiğinde kullanılmalı. Yani bakım, güncelleme notları vs. gibi durumlarda. Sunucuya biraz vakit ayırıp düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Sohbet çok rahatsız edici duruyor. Oyuncunun isminin arkasında (klan, vip, tag) 3 etken bulunuyor. Bunu klan ve tag olarak ayarlamak daha iyi olacaktır. Oyuncunun vip üyeliğe sahip olup olmadığı anlaşılması için oyuncunun isminin vip renginde olması yeterli. Duyurular sık atılıyor süresi arttırılmalı.

Daha yazacak neler neler var ama yazmaya değer bulmadım. İlerleyen süreçte düzelme görürsem sunucunun iyiliği için her türlü yorumu yapar fikri veririm. Herkese iyi forumlar.

HaciGandalf

Katniss Everdeen

Discord:

HaciGandalf#2689

Elmaslar
73
Puanlar
9.035
Yer
Türkiye / İstanbul
Discord İzni
Daha sert bir yorum yapmadığım için üzüldüm. Ama bir yandan öyle de yapsaydım yine aynı cevabı alırdım. Yaptığın yorum ile kaliteni belli ediyorsun. Hiç bir ciddiyet yok sadece eklentileri sunucuya atıp başlat tuşuna başmışsınız. Çoluk çocuktan para topluyorsunuz. Daha komiği oyunculardan %100 faydalanmak için duyurularda instagram adresini paylaşıp takipçi toplamaya çalışıyorsunuz. Şu sunucuda oynayan oyuncunun kendini sorgulaması gerekiyor. Gerçi oynayanlar da 15 yaşından küçük çocuklar, oynadığı sunucunun nasıl bir yer olduğunu anlayamaz ki onun eline ver bir kazma mutlu oluyor zaten. Umarım yakında güzel sunucular görürüz.

KafalarMC

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

FurkanBoğar#8286

Elmaslar
20
Puanlar
1.270
Minecraft
GiantFurkii
6 AĞUSTOS CUMARTESİ 15.00 DA YENİ SEZON AÇILIYOR!

xMadzzy

Quezly Teams
MinePass
Premium
Emektar
Quezly
Sunucu Sahibi

Discord:

xmadzzy

Elmaslar
663
Puanlar
3.305
Yer
Türkiye
Discord İzni
Minecraft
xMadzzy_yt
Kalitenin kokusu burnuma geldi, elinize sağlık

Admin OUa:

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

MrMistry#5436

Elmaslar
209
Puanlar
5.505
Yer
Şanlı Urfa - Viranşehir
Minecraft
LifeLesS
bana göre sistemler klasik, o kadar oyuncu var, bir Allahın kulu demez mii işini bilen bir pl veya skriptle ilgilenen birini alalım :D

geliştirilebilir.

KafalarMC

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

FurkanBoğar#8286

Elmaslar
20
Puanlar
1.270
Minecraft
GiantFurkii
YENİ SEZON YARIN SAAT 20.00'DA SİZLERLE

KafalarMC

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

FurkanBoğar#8286

Elmaslar
20
Puanlar
1.270
Minecraft
GiantFurkii

Furina

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Furina#0001

Elmaslar
3
Puanlar
3.960
Minecraft
Furina

KafalarMC

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

FurkanBoğar#8286

Elmaslar
20
Puanlar
1.270
Minecraft
GiantFurkii

IloveMaju09

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

! ILoveMaju#4499

Elmaslar
26
Puanlar
295
Yer
Ankara
Minecraft
ILoveMaju0
Sistemler olsun konu tasarımı olsun cidden güzel olmuş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı