Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - 1.14 Sürümü Bizlere Ne Getirecek?
1.14 ha? Yaşlanıyoruz gençler tutunun..
Merhaba Minecraft Türkiye okurları, elbette Minecraft'ı duymayan yoktur. Gerekirse yaş kitlesiyle, gerekirse oyunun iç gelişimiyle sürekli gündeme gelen bir oyun. 16 Mayıs 2009 tarihinden bu yana oyuna sürekli yeni özellikler, bloklar ve hayvanlar ekleyerek oyunu geliştiriyorlar. Ana sürüm olan 1.14 ile bizleri memnun edebilecekler mi? Burası zor bir soru. Bana sorarsanız bu sürüm ile oyun çok daha gerçekçi hale geldi. 1.14 sürümü, en iyi güncellemeler arasına girebilecek bir şekilde karşımıza gelecek. Sizce Minecraft, Hytale gibi bir rakip çıktıktan sonra ciddileşti mi? Minecraft eskiyor, daha çok çalış Microsoft, daha çok! Peki, 1.14 sürümüyle bizleri neler bekliyor?

r1.jpg

Bu sürümde bloklar üzerine daha fazla yüklenen Minecraft, bizlere bu sefer daha gerçekçi ve kaliteli bloklar sunuyor. Minecraft Türkiye okurlarının da heyecanlanacağı bir haber vermek istiyorum. Minecraft, "Komut Bloğu" gibi sistemsel blok eklemeyi de unutmamış. Evet, 1.14 sürümünde oyunumuza eklenen bloklar;

1- :mc_2-0: Bloklar;

Bambu
Bambuları ormanlarda dağılmış hâlde bulabiliriz. En önemlisi olarak; bambuları tarımda kullanarak çoğaltabiliyoruz. Herhangi bir kılıç ile anında kırılabilen bambular sayesinde pandalarımız artık aç kalmayacak.

Variller
Normal bir sandık ile aynı büyüklüğe sahip bu variller, oyun içerisinde bizlere çok büyük fayda sağlıyor. Dar ve küçük bir alana sığmasıyla birlikte üstüne koyulan bir blok varili kullanmamızı engellemiyor. Yapımı da oldukça basit; altı tane tahta ve iki tane döşeme tahtayla yapılabiliyor.

Zil
Evet, bu gerçekten bir zil. Üzerine sağ tık yapınca, etkileyici animasyonu ve sesi ile bizlere karşılık veriyor. İstediğiniz duvar ve bloklara asabiliyorsunuz. Demiştim, Minecraft bu sürümle daha gerçekçi bir hâl alıyor.

Çiçekler
  • Peygamber Çiçeği
  • Zambak
  • Kurtu Gülü
Evet, oyuna blokların yanı sıra çok güzel çiçekler de eklendi. Peygamber çiçeğini ovalarda, zambağı ormanlarda, kurtu gülünü ise Wither'dan bulabiliriz. Evet, yanlış duymadınız. Kurtu Gülü, aralarında en zor elde edilebilen çiçektir. Karşınızda 3 kafalı uçan bir canavar olduğundan, bu çiçeği elde etmek de büyük bir cesaret ister.

Yapboz Bloğu
Teknik bir blok olduğundan, hayatta kalma ve yaratıcı modlarda elde edilemiyor. Sadece oyun içinden yazacağınız kod ile erişebildiğiniz bu blok sayesinde oyuncunun daha küçük şablonlardan yapılar oluşturmasını sağlıyor.

Fener
Notch, fenerlerin oyuna eklenmeyeceği hakkında daha önce açıklama yapmış olsa da Microsoft bu fikri değiştirmiş olmalı ki 1.14 sürümünde bizi fenerler bekliyor olacak. Bir bloğun altına veya üstüne asılı olarak koyulabilen bu blokların yapımı ise meşaleyi çevreleyen demirlerden ibaret.

Kürsü
2012'de ortaya atılan fikirlerden olsa da kürsü, bizlere çoklu kitap okuma özelliği sağlıyor. Ortasına koyduğumuz bir kitabı tüm oyuncular okuyabiliyor. Hurda bir modele sahip bu blok sayesinde kitapları hep birlikte okuyacağız. Köylerde bulunan kütüphanelerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

İskele
Bambu ve ipten kullanılarak hazırlanabilen, hızlıca tırmanılabilen bir bloktur. Sütunlar yardımıyla desteklenen bu yapının alt desteği kırılırsa tamamen çöküyor ve kullanılamaz hâle geliyor.

İşaretler
Ladin, huş, akasya, orman ve koyu meşe gibi ağaç türlerinden yapılabilen işaretler geliyor. Tabela mantığıyla kullanılacak bu blokların rengi; 16 tane boya ile sağ tıklanarak değiştirilebilir.

Merdivenler
Taş, andezit, cilalı andezit, diorit, cilalı diorit, granit, cilalı granit, yosunlu taş tuğla, yosunlu parke taşı, pürüzsüz kumtaşı, pürüzsüz kırmızı kumtaşı, pürüzsüz kuvars, kırmızı tel tuğla ve son taş tuğla levhaları bu sürüm ile oyunumuza eklenecektir.

r2.PNG

2- :mc_278-0: Öğeler

Croosbow
Crossbow, yayın güçlü hâlidir. Büyük bir dezavantaj olarak ise seri kullanılamamasıdır. Demir, ip, çubuk ve tel ile yapılabilen bu güçlü yayımızın birkaç özelliği bulunmakta;

• Çoklu Atış!
    • Farklı yönlerde bir kerede üç ok ateşler.
  • Hızlı şarj!
    • Okların yaya konulma süresini arttırır.
  • Delici!
    • Mermiler canavarların içinden geçer.

Büyülü Çorbalar
Mantar çorbamızın içerisine birkaç çiçek ekleyerek onları büyülü hâle getirmişler! Mükemmel, diğer bir zorluğu ise "Yaratıcı" modunda bu çorbalara ulaşılmaması. Şimdi çiçeklerin verdiği özelliklere geçelim;

• Oxeye Daisy, rejenerasyon verir.
  • Cornflower , zıplama desteği verir.
  • Zambak, zehir verir .
  • Wither Gülü, Wither etkisi verir .
  • Lale, zayıflık verir .
  • Azure Bluet, körlük verir.
  • Allium, yangına dirençlik verir.
  • Mavi Orkide, doygunluk verir .
  • Haşhaş, hız verir .
  • Karahindiba, doygunluk verir .

Tatlı Meyveler
Çalılardan toplanabilir ve toprağa ekilebilen bu portatif meyveler iki açlık barımızı dolduruyor. Kolay bulunmasından dolayı sürekli olarak tercih edilebilir. Özellikle ise ormanlarda çok fazla görünen bu meyveleri atıştırmalık yapabilirsiniz.

r3.PNG

3- :mc_6-0: Dünyalar;

Bambu Ormanları
Bambu Ormanları, 1.14 sürümü ile gelen yeni biyomlardan bir tanesidir. İçerisinde hayvan olarak panda; bambu ve birçok ağaç türüyle sizleri bekliyor!
Pillagerlar
Pillegarlar, Minecraft'ın yağmacı türleridir. Ormanlarda gezerken Pillegarların yağmaladığı bölgeye denk gelebilirsiniz. Eğer denk gelirseniz büyük bir ganimet ve sizleri öldürülmesi için koyulmuş onlarca savaşçıyla karşılaşıcaksınız. Ya kaçın ya da cesaretinizle ölümüne saldırın!

minecraft-türk-1.14.png

:mc_38-4:SON
Evet, 1.14 sürümünü bende sabırsızlıkla bekliyorum. Minecraft'a 1.3 sürümlerinde başlayan biri olarak söyleyebilirim ki oyun aldı başını gidiyor. Yeri geldiğinde gerçekçiliğiyle yeri geldiğinde ise getirilen bazı özelliklere hayretler içinde bakıyorum. Son durum yine Hytale'a kalmış. Eğer güzel bir çıkış yaparsa Minecraft'ı 1.14 değil, 1.16 bile kurtaramayacak..

atam.png

Son düzenleme:

Dagon

Here we go again..

Discord:

dagon#7828

Elmaslar
1.147
Puanlar
16.070
Harika konu fakat şu yazı boyutu çok büyük değil mi :D

FurkanÖzcan

Emekli Ekip Lideri.
Emektar

Discord:

FurkanÖzcan#6347

Elmaslar
1.264
Puanlar
16.180
Yer
İstanbul
Konunun düzeni güzel ve konuyu fotoğrafların ile desteklemen ayrı bir güzel olmuş fakat yazı boyutu çok büyük olmuş, onun dışında dediğim gibi güzel bir konu olmuş.

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Harika konu fakat şu yazı boyutu çok büyük değil mi :D

Konunun düzeni güzel ve konuyu fotoğrafların ile desteklemen ayrı bir güzel olmuş fakat yazı boyutu çok büyük olmuş, onun dışında dediğim gibi güzel bir konu olmuş.

18P kullanıyorum. Resimler 1920x1080(FHD) olduğundan 15P ve 13P yazıları yutuyor. 18P'den küçük yazıların da okumasında zorlanıldığını düşünüyorum. Böyle şeylerde çoğu arkadaşın görüşünü alıyorum ve bu kişiden kişiye çok değişiyor. Ara bir punto ayarı olsaydı hemen kullanırdım.

LordOfDeath

Play.GoldTurkNW.Com
Elmaslar
10
Puanlar
13.295
Minecraft
LordOfTurk
arkadaş biz daha 1.12 yi oynayamıyom pc kaldırmıyor :D 1.14 den pahsetmeyelim lütfen :'D

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
arkadaş biz daha 1.12 yi oynayamıyom pc kaldırmıyor :D 1.14 den pahsetmeyelim lütfen :'D

Modlu Minecraft'ı modsuz oynuyorsun gibi düşün. İyi bir bilgisayar ister :melek:

LordOfDeath

Play.GoldTurkNW.Com
Elmaslar
10
Puanlar
13.295
Minecraft
LordOfTurk
Modlu Minecraft'ı modsuz oynuyorsun gibi düşün. İyi bir bilgisayar ister :melek:
ben 1.8 i 35 in üstüne görmeyen bir pc ye sahibim :D kimisi min. 60 70 alıyor diye kırize giriyor D: .

Bluter

Öfkelen, ışığın giderek sönmesine karşı öfkelen.

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Ben hep 1.8'de oynardım artık hiç oynamıyorum.

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
I

IrfanDmn

Ziyaretçi
Hytale yüzünden MC bozulsun istemiyorum :D Hytale kendi çapında bir oyun MC kendi çapında bir oyun.

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Hytale yüzünden MC bozulsun istemiyorum :D Hytale kendi çapında bir oyun MC kendi çapında bir oyun.

Hytale'ın Minecraft'tan daha seri bir şekilde gelişeceğini düşünüyorum. Hytale baya bir popüler durumda şu an, Boynuz kulağı geçicek mi göreceğiz.. :melek:

I

IrfanDmn

Ziyaretçi
Hytale'ın Minecraft'tan daha seri bir şekilde gelişeceğini düşünüyorum. Hytale baya bir popüler durumda şu an, Boynuz kulağı geçicek mi göreceğiz.. :melek:
İnsanlar nereden geldiğini unutmamalı. Minecraftdan mutlaka düşüş olacaktır ama yine de Minecraft farklı be

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
İnsanlar nereden geldiğini unutmamalı. Minecraftdan mutlaka düşüş olacaktır ama yine de Minecraft farklı be

Doğru, Hytale acayip tutarsa Hypixel'in Minecraft sunucusu devam ettirilecek mi sence? Notch baba doğru demiş gene.

1.PNG

"Hytale tam olarak Minecraft'a benziyor.İlk başta sadece klon yaparak para kazanmaya çalışan biri olduğunu düşündüm ve bu konuda yorum yapmamam gerektiğini düşündüm. Ama sonra, insanların Minecraft oynayan ve yöneten insanlar tarafından yapıldığını duydum ve şimdi çok sıkıldım! Bu ona ruh verir!"

ArdaBCivas

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
5
Puanlar
0
Minecraft
SociopathJeff
Git gide eğlenceli ve detaylı bir hale geliyor oyun, güzel konu elinize sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı