Sol Reklam
Sağ Reklam

Bulundu Skript Mysql Bağlantısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eemre450

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
7
Puanlar
8.725
Yer
Ankara/polatlı
Iyi günler mc-tr üyeleri

Bir çok araştırma yaptım fakat sağlam bilgi edinemedim soruma geçecek olursak bir bungeecord sunucu tasarlıyorum. sunucumda ornegin survivalgames var ve mysql baglayarak stats ları veri tabanına çektim buraya kadar sıkıntı yok fakat lobi sunucunda bu statsları sergilemek istiyorum ele item verip gui şeklinde. Skript ile yapılabiliyor fakat gerekli veriable leri bulamadım bilen arkadaslar var ise yardımcı olurlarsa cok sevinirim.

Saygılar...

KansızKurt

• нєяσмιηуυм cєσ •

Discord:

mericbozkurt#2650

Elmaslar
475
Puanlar
12.020
Yer
Web
Minecraft
j3tblue
Iyi günler mc-tr üyeleri

Bir çok araştırma yaptım fakat sağlam bilgi edinemedim soruma geçecek olursak bir bungeecord sunucu tasarlıyorum. sunucumda ornegin survivalgames var ve mysql baglayarak stats ları veri tabanına çektim buraya kadar sıkıntı yok fakat lobi sunucunda bu statsları sergilemek istiyorum ele item verip gui şeklinde. Skript ile yapılabiliyor fakat gerekli veriable leri bulamadım bilen arkadaslar var ise yardımcı olurlarsa cok sevinirim.

Saygılar...
Ücretli satılıyordu... Bi ücretli çalışmalara bakarsanız bulabilirsiniz iyi forumlar...

eemre450

Elmaslar
7
Puanlar
8.725
Yer
Ankara/polatlı

OguzhaNPW

Duanla mı doğdum ki bedduanla öleyim zalim!
Elmaslar
12
Puanlar
6.330
Yer
Manisa
Yabancı siteleri spigot dev , mc-market falan buraları araştırmayı dene özel pluginler yapılmakta...

eemre450

Elmaslar
7
Puanlar
8.725
Yer
Ankara/polatlı
Zor bi sistem olmasa gerek tablo dan veri çekmek

OguzhaNPW

Elmaslar
12
Puanlar
6.330
Yer
Manisa

eemre450

Elmaslar
7
Puanlar
8.725
Yer
Ankara/polatlı
Siteye çekmek istesem sıkıntı yok ama başka bir sunucuya çekmek sıkıntı[DOUBLEPOST=1480799068,1480798995][/DOUBLEPOST]
Dikkatini çekerim istediğin şey skript bir plugin istemiyorsun!
Pluginde olabilir. skript de bir kaç konu gördum yabanci forumlarda ama plugin olarak hiç rastlamadım onun için skript yazdım.

OguzhaNPW

Elmaslar
12
Puanlar
6.330
Yer
Manisa
Siteye çekmek istesem sıkıntı yok ama başka bir sunucuya çekmek sıkıntı
Bide başka sunucumu ?? Vayy sen çok bilmiyosun sanırım kod yazma işini.. Keşke pcye sölesek o otomatik yapsa yok öle bir dünya .. :)

eemre450

Elmaslar
7
Puanlar
8.725
Yer
Ankara/polatlı
Bide başka sunucumu ?? Vayy sen çok bilmiyosun sanırım kod yazma işini.. Keşke pcye sölesek o otomatik yapsa yok öle bir dünya .. :)
Konuda belirtmiştim ana lobi sunucusuna çekmek istedigimi

OguzhaNPW

Elmaslar
12
Puanlar
6.330
Yer
Manisa
Bağlantı için bu plugini öncelikle kur. https://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/sqlibrary/
Daha sonra config.sk yı şöle yapabilirsin..
PHP:
# ==== Variables ====

databases:
# Databases to store variables in. These can either be used as a simple one-server-storage
# where variables are written constantly but only read at server start,
# or as a connection between multiple servers by monitoring the database(s) for changes.
#
# You can define as many databases as you want, just make sure to choose a distinct name for each one, and don't forget to set all options correctly.
#
# To be able to use a database you'll need to download the plugin 'SQLibrary' from http://dev.bukkit.org/server-mods/sqlibrary/files/
# and install it in your server's plugin directory like other plugins.
#
# Please note that '/skript reload' will not reload this section, i.e. you'll have to restart Skript for changes to take effect.

# Each database definition must be in a separate section. You can choose any name for the sections, as long as it's not already used.
ornek database:
# Buraya veritabanınızı tanımanız için herhangi bir isim girebilirsiniz. Ne olduğu önemli değildir.

type: MySQL
# Bu kısmı kullanacağınız SQL türüne göre SQLite veya MySQL olarak belirleyebilirsiniz.

pattern: .*
# Burayı olduğu gibi bırakmanız halinde bütün variablelarınız otomatik olarak veritabanına yazılacaktır.
# Eğer sadece belirli variableların veritabanına yazılmasını istiyorsanız bu kısmı örneğin db_.* yaparak önüne db_ kodunu eklediğiniz variableların
# veritabanına yazılmasını sağlayabilirsiniz.
# Örnek variable: {db_altin.%player%} Bu örnekte her oyuncunun altınını veritabanına kaydedecektir.

monitor changes: true
monitor interval: 20 seconds
# Eğer özellikle birden fazla sunucu arasında veritabanı bağlantısı yapacaksanız bu özelliği aktif etmeniz önerilir. Burada belirlediğiniz saniye
# döngüsünde veritabanından variablelar kontrol edilecektir ve sunuculara aktarılmasını sağlayacaktır.

# == MySQL configuration ==
host: localhost # Bu kısma veritabanı sunucunuzun barındığı adresi girmelisiniz. Genellikle 'localhost' dur.
port: 3306 # Bu kısım veritabanı portunuzdur. Genellikle 3306 dır ve değiştirmeniz önerilmez.
user: root # Bu kısma veritabanı kullanıcı adınızı girmeniz gerekmektedir.
password: 12345 # Bu kısma veritabanı şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
database: skript # Bu kısma veritabanı adını girmelisiniz. Skript burada "variables21" adında bir tablo oluşturacaktır.

# == SQLite/CSV configuration ==
file: ./plugins/Skript/variables.db
# Where to save the variables to. For a CSV file, the file extension '.csv' is recommended, but not required, but SQLite database files must end in '.db' (SQLibrary forces this).
# The file path can either be absolute (e.g. 'C:\whatever\...' [Windows] or '/usr/whatever/...' [Unix]), or relative to the server directory (e.g. './plugins/Skript/...').

backup interval: 2 hours
# Creates a backup of the file every so often. This can be useful if you ever want to revert variables to an older state.
# Variables are saved constantly no matter what is set here, thus a server crash will never make you loose any variables.
# Set this to 0 to disable this feature.

eemre450

Elmaslar
7
Puanlar
8.725
Yer
Ankara/polatlı
Bağlantı için bu plugini öncelikle kur. https://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/sqlibrary/
Daha sonra config.sk yı şöle yapabilirsin..
PHP:
# ==== Variables ====

databases:
# Databases to store variables in. These can either be used as a simple one-server-storage
# where variables are written constantly but only read at server start,
# or as a connection between multiple servers by monitoring the database(s) for changes.
#
# You can define as many databases as you want, just make sure to choose a distinct name for each one, and don't forget to set all options correctly.
#
# To be able to use a database you'll need to download the plugin 'SQLibrary' from http://dev.bukkit.org/server-mods/sqlibrary/files/
# and install it in your server's plugin directory like other plugins.
#
# Please note that '/skript reload' will not reload this section, i.e. you'll have to restart Skript for changes to take effect.

# Each database definition must be in a separate section. You can choose any name for the sections, as long as it's not already used.
ornek database:
# Buraya veritabanınızı tanımanız için herhangi bir isim girebilirsiniz. Ne olduğu önemli değildir.

type: MySQL
# Bu kısmı kullanacağınız SQL türüne göre SQLite veya MySQL olarak belirleyebilirsiniz.

pattern: .*
# Burayı olduğu gibi bırakmanız halinde bütün variablelarınız otomatik olarak veritabanına yazılacaktır.
# Eğer sadece belirli variableların veritabanına yazılmasını istiyorsanız bu kısmı örneğin db_.* yaparak önüne db_ kodunu eklediğiniz variableların
# veritabanına yazılmasını sağlayabilirsiniz.
# Örnek variable: {db_altin.%player%} Bu örnekte her oyuncunun altınını veritabanına kaydedecektir.

monitor changes: true
monitor interval: 20 seconds
# Eğer özellikle birden fazla sunucu arasında veritabanı bağlantısı yapacaksanız bu özelliği aktif etmeniz önerilir. Burada belirlediğiniz saniye
# döngüsünde veritabanından variablelar kontrol edilecektir ve sunuculara aktarılmasını sağlayacaktır.

# == MySQL configuration ==
host: localhost # Bu kısma veritabanı sunucunuzun barındığı adresi girmelisiniz. Genellikle 'localhost' dur.
port: 3306 # Bu kısım veritabanı portunuzdur. Genellikle 3306 dır ve değiştirmeniz önerilmez.
user: root # Bu kısma veritabanı kullanıcı adınızı girmeniz gerekmektedir.
password: 12345 # Bu kısma veritabanı şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
database: skript # Bu kısma veritabanı adını girmelisiniz. Skript burada "variables21" adında bir tablo oluşturacaktır.

# == SQLite/CSV configuration ==
file: ./plugins/Skript/variables.db
# Where to save the variables to. For a CSV file, the file extension '.csv' is recommended, but not required, but SQLite database files must end in '.db' (SQLibrary forces this).
# The file path can either be absolute (e.g. 'C:\whatever\...' [Windows] or '/usr/whatever/...' [Unix]), or relative to the server directory (e.g. './plugins/Skript/...').

backup interval: 2 hours
# Creates a backup of the file every so often. This can be useful if you ever want to revert variables to an older state.
# Variables are saved constantly no matter what is set here, thus a server crash will never make you loose any variables.
# Set this to 0 to disable this feature.

Allah razi olsun kardeşim

KansızKurt

• нєяσмιηуυм cєσ •

Discord:

mericbozkurt#2650

Elmaslar
475
Puanlar
12.020
Yer
Web
Minecraft
j3tblue

OguzhaNPW

Elmaslar
12
Puanlar
6.330
Yer
Manisa

KansızKurt

• нєяσмιηуυм cєσ •

Discord:

mericbozkurt#2650

Elmaslar
475
Puanlar
12.020
Yer
Web
Minecraft
j3tblue
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı